А има ли разлика между "на море" с 2-годишно и "на море" с 3-годишно

  • 1 718
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 058
Надявам се да има разлика. Тази година беще кошмарно. Едвам се адаптра там, а сега като се прибрахме в къщи не може да свикне тук.

# 16
  • Мнения: 1 547
Ами аз опит с тригодишно нямам. Мога да ти кажа с 1,5 г. и 2,5 г.
Прекрасно си изкарахме. Дете - мечта. Много послушен и добър. Къпахме се, тичахме по плажа, а през повечето време копаеше в пясъка.
Само да направя уговорката, че сме били в много тихо и спокойно място. Без играчки със стотинки, без джангър, тълпи и лудница.
В България има още 2-3-4 такива местенца, слава богу.

И още нещо. И през ум не ми е минавало да отида без него на почивка, особено на море.
И напоследък съм много възмутена от мои познати, които хвърлят децата на бабите и отиват на море. А децата са толкова щастливи там и е такава радост.

# 17
  • Мнения: 1 014
Съгласна съм със Смърфиета , не знам защо много родители се отказват от емоцията, която ще изживеят с децата си. Според мен винаги можеш да отидеш сам на море (т.е със съпруга, имам предвид), но да отидеш с 2 годишното си дете на почивка ти се отдава само сега. Догодина то вече няма да е същото. Сега очаквам да чуя - зависи от детето. Е, моето (малкото) е меко казано "енергично" момченце. Наистина доста потичах след него, нямах възможност да купонясвам всяка вечер с компанията (само през вечер, защото се редувахме с баща му за приспиването), но и за миг не съжалявам, че го заведох на почивка в Турция на 2 години. Впечатленията, които събра от новите преживявания и радостта в очичките му са ми достатъчни, за да забравя тези малки неудобства.

# 18
  • Мнения: 391
И аз подкрепям последните 2 мнения. Няма нищо по-хубаво от това да видиш такава радост в очичките на детенцето, как се радва на морето и на пясъка. Никакви проблеми не ни е създавала, е верно миналата година за нас беше по-лесно, защото беше на 11м и през повечето време спеше в количката на плажа, но сега ни беше много по-голям кеф, като я гледахме как се радва и подскача още с отварянето на очите сутрин, само защото отива на "мойенцето"

# 19
  • София
  • Мнения: 15 222
В нашия случай-не видях особена разлика. Нито пък някаква почивка. Общо взето, ясно ми беше, че не отивам на море, за да си почина и точно така стана.
Виж, с четиригодишно, вече е друго нещо.

# 20
  • Мнения: 2 700
Ами доколкото си спомням май тичането МИ беше повече.
Поне първата година имаше някакъв страх от вода, някакъв страх от самота (в смисъл да не ни вижда) и набираше по-бавно скорост. През втората година (т.е. като беше на 3) вече беше по- в свои води и нямаше притеснения никакви.

# 21
  • Мнения: 1 494
С три годишно е по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт