Ваканция, ура или тези, които не отлетяхме...Немска тема №39

  • 11 751
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 315
Супер, ако стане с отстъпката, тогава ми прати на ЛС сметка да ти преведа парички!

# 16
  • Мнения: 7 605
Супер, ако стане с отстъпката, тогава ми прати на ЛС сметка да ти преведа парички!

Надявам се утре да zнам подорбности  Peace  Най ве4е трябва да zнам, zа кой продукт то4но да питам. Добре, 4е имаме оЩе малко време, аz летя след 3 седмици  Wink

# 17
  • Мнения: 3 521
Tatjana, когато стане ясно точно какви превръзки и мехлеми трябват пиши ми едно ЛС - имаме много добри приятели, които имат собствена аптека и ще ги попитам за по-прилични цени Peace

# 18
  • Мнения: 7 605
Сърфи, супер идея  Peace  Ще пиШа Щом като zнам неЩо.

http://www.tycohealth.de/pdfcatalogue/03_wundversorgung.pdf  на 2ота страница са вси4ките, на други фирми не открих.



Да ви питам неЩо раzли4но. Бихте ли вложили парите си в българска банка?  Когато напуснахме Франция, ни иzплатиха пенсионните фондове и сега се 4удим къде да ги вложим. Имаме оферта тук zа едни фондове, но неЩо не съм убидена, беz да мога да кажа конкретно zаЩо, просто нямам добро 4увство  Thinking  Според думите на баЩа ми в бълг. банки можем да вzемем поне 7% лихва.....което никак не е малко. При фондовете може да е пове4е, но може и ниЩо да е, или оЩе по zле, да губим....  Thinking

# 19
  • Мнения: 3 521
Tatjana, аз лично съм много против влагането на пари в България - несигурно ми се вижда, тукашните банки предлагат много по-добри условия особенно за дългосрочни инвестиции Peace

# 20
  • Мнения: 7 605
Tatjana, аз лично съм много против влагането на пари в България - несигурно ми се вижда, тукашните банки предлагат много по-добри условия особенно за дългосрочни инвестиции Peace

Например?

И аz съм скепти4на, но се 4удя дали с право. Вложениета до 20.000? на 4овек/на банка са гарантирани от държавата, както и в Германия....  Thinking

# 21
  • Мнения: 1 610
Аз смятам за необоснована скептичността по отношение на  банка в Бг. НО също така ми се струва някак с по-висока доходност да се вложат, вместо да се спестят. Естествено зависи за каква сума говорим. Моят застраховател/ дето го сготвих за вечеря/ има доста добри идеи за вложение над 10000 евро например.НЯкакви схеми за кредитиране на американска фирма , изграждаща нефтени платформи. Не се задълбочих да го слушам, на пръв поглед изглеждаше доста добре.
Иначе от тукашните банки, най-добър процент дава DKB, доколкото знам около 4% , но са далеч от 7 %
За фондовете си права, но аз съм рискова натура. Все пак е поносимото зло.  Peace Погледни ето този http://ukgroup.standardlife.com/html/index.html. Миналата година емитираха акции, регистрират 13% растеж за 2006.
А имам и списък с оценка на немските фондове за 2006/ януарско издание на някое списание/, ако се интересуваш , ще се разровя да ти кажа кое точно  newsm78
Успех в решението!

# 22
  • Мнения: 7 605
Ето и отговор от Лилибон

Цитат
Татяна, тези, които са размер 2.54 см х 91.44 см - вторите по ред в голямата таблица.

т.е. 2,54 x 91,44 cm Streifen in Peel-Verpckg. mit abziehbarer Folie  http://www.kwp-consult.de/preisvergleich/1116516/  слава богу са малко по евтини от другите продукти.

# 23
  • Мнения: 3 521
Татяна, ние сме с този спестовен план http://www.sparda-n.de/geld_anlage_anspar.html   При нас е с 15 годишен падеж, открихме подобен и на детето, но с 18 годишен падеж и с динамично инвестиране(първоначална вноска и допълнително месечно внасяне на определена сума) Peace
По банките имат непрекъснато разни такива ангеботи - най-добре е да отидеш и да питаш. Понякога за по-сериозни суми имат условия, които не са обявени в интернет Laughing
Това с гаранцията не беше ли само за банка ДСК? newsm78

ОК, ще питам моите хора веднага щом се приберат какво и защо...за какво количество да говоря все пак?

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 16:08 от surfline

# 24
  • Мнения: 1 610
Това с гаранцията не беше ли само за банка ДСК? newsm78
Пише го в закона за банките. ДСК не е с по-различен статут от другите банки, вече. Wink

# 25
  • Мнения: 3 521
Това с гаранцията не беше ли само за банка ДСК? newsm78
Пише го в закона за банките. ДСК не е с по-различен статут от другите банки, вече. Wink

Е в такъв случай нещата са ОК Peace

# 26
  • Мнения: 7 605
Мерси zа отговорите zа финансите. Да, става въпрос zа над 10.000?...zа по малко и аz Щях да поема по голям риск  Laughing  Ясно, 4е спестовните книжки не са най добрия вариант. Това, което ни предложиха оба4е, е смесица от фондове, постоянно се променят според борсата, алабала, и zа наШата сума плаЩаме веднъж 1.500? такса, плюс всяка година Депогебюр  Crazy  А сега с тоzи нови данък, АбгелтунгсЩойер, пак намалява рендитата.... Средна рендита zа фондовете е 8%. Дори на 10% да го докарват, не zнам дали си струва риска, като се има предвид и таксите, и данъците  Thinking 

Сърф, тоzи Ангебот е доста интересен, Ще вzема да обилколя банките и аz май  Thinking

# 27
  • Мнения: 11 315
Tатяна, аз имам вложени в българска банка крупна сума пари от 4 г. Лихвата беше над 8%.
До момента издънки няма. Ако искаш повече инфо - лс.

# 28
  • Мнения: 434
Моин!

Дайте и на мен сметката и кажете колко пари са нужни. Аз мислех да купувам превръзки и мехлеми и да ги нося сама, но това ще стане минимум след месец, така че да не губим време, бебока има явно нужда сега.

Дано не се включвам прекалено късно, де. Просто имаше много галимация миналата седмица и нямах време да ви изчета.

# 29
  • Мнения: 2 292
сърфи, това бяха 2 имена на теми ...
татяна прати ми и на мен банкови данни, ще ти пратя пари за бинтчета. С рестото може да си вземеш яхта. Нямам напротив  Hug

Общи условия

Активация на акаунт