Когато възрастните се намесят !

  • 2 777
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 263
А според мен трябва да поговориш с мъжа си. Ще е трудно, защото и той горкият е изморен и изтормозен. Но сега е времето да заеме някаква позиция! Да преосмисли всичко и да реши какво иска, а след това твърдо да следва решението си! Това е единствения начин според мен!
В случая не е вече важно кой е виновен и кой не! Важното е да се спре този тормоз!
Това което описваш за майка му, която всеки ден му звъни да обяснява колко е болна и как не и в ред кръвното, за да постигне нейното си е много характерно за манипулативните родители (наскоро имаше няколко теми за това).
От личен опит зная, че на подобни "болести, "когато има причина" лечението е едно: трябва категорично и решително да се покаже, че няма да се поддадете на манипулации.
Имаше време, когато заради едно мое решение майка ми беше започнала да получава "мигренни пристъпи". Но след като и показах, че няма да променя решението си тези пристъпи изненадващо спряха! Сега тя уважава решенията ми и знае, че само с логични доводи би могла да ги промени! Но не и с манипулации и заплахи.
Желая ти успех, защото положението ти е много тежко!

# 16
Изчетох всички нения, и да ти кажа, всички са дрънздрън.
ВЗЕМИ ДА Й КУПИШ ЕДНО ВЪЖЕНЦЕ НА ТВОЯТА СВЕКЪРВА И Й ГО ДАЙ С ДУМИТЕ: ПРИЯТНО БЕСЕНЕ.  
Мале, как подпалих. Като за начало: затваряш вратата на дома на родителите ти и никакво мърдане от там. Свекървата да няма никакъв достъп. Ако почне с това как била баба, ще й кажеш, че няма никакви права и няма да види внучето, докато не не започне да се държи нормално, няма да припари.
Вкарвай в пътя баща си и майка си, и изисквай да те защитават. Как така, някоя си вещица ще те обижда в дома на майка ти. Аз бих я изгонила на минутата. Тя си мисли, че като си кротка и за да не стават скандали, ще си мълчиш.
Е, спри да си мълчиш.
На съпруга му казвай да се прибира и да си озаптва чудовището.
НИКОГА; ПРИ НИКАКВИ ОБСТОЯТЕЛСТВА; НЕ СЕ СЪГЛАСЯВАЙ ДА ЖИВЕЕШ С НЕЯ. НИКОГА:

# 17
  • Мнения: 804
Изчетох всички нения, и да ти кажа, всички са дрънздрън.
ВЗЕМИ ДА Й КУПИШ ЕДНО ВЪЖЕНЦЕ НА ТВОЯТА СВЕКЪРВА И Й ГО ДАЙ С ДУМИТЕ: ПРИЯТНО БЕСЕНЕ.  
Мале, как подпалих...
Като си се подпалила - вземи да се угасиш! От грубост и крайни решения файда няма. Лесно се дават такива съвети, когато не ти е дошло до главата. А колкото до въженцето - това е най-сигурния начин да се скара със съпруга си. Това, което я съветваш да направи подхожда повече на фелдфебел, а не на жената, която по всичко личи е деликатен човек.

# 18
  • Мнения: 263
Аз пак да се включа... Понякога малко по-резки действия имат повече ефект, отколкото отстъпчивостта и толерантността. За съжаление.
Не те съветвам обаче да правиш каквото и да е без съгласието и съдействието на мъжа ти, защото това неминуемо ще даде преднина на свекърва ти в неговите очи! Заедно решете, че трябва да пресечете това отношение!
Желателно е той да е този, който ще предприеме по-резките действия! Но съм съгласна, че не е редно да се допуска грубиянско отношение към теб в дома на родителите ти! Говори и за това с мъжа си и нека наистина те те защитят!

# 19
Мило бабче, то затова момичето се е докарало до това положение, щото е деликатно. Вместо да си гледа бебето и са си гради контакта с него, да е щастлива, то тя плаче с дни и се оставя някаква дърта вещица да й съсипва живота.
Е, признавам, че въженцето беше малко пресилено, на прието като метафора, хич даже не е.


Мило момиче. Давай свободно до откат на всичко и всичКи. Сега си майка и само твоето малко злато трябва да те интересува. Изключи от ежедневието си всякакви дразнители. Като казвам изключи, имам предвид, че ако някой не ти е приятен, просто му затвори пратата. На никого не си длъжна да даваш обяснения и да им се тормозиш. Помни, тези първи месеци никога няма да се върнат, а ти вече достатъчНо си се затормозила.
Желая ти успех. Само ако станеш мъничко егоист, ще успееш да си изградиш щастлив живот за себеб си, а най вече за детето.

# 20
  • Spain
  • Мнения: 3 750
купете си жилището и ако може в друг град - колкото по - дале4 толкова по-д0бре ! не мисли за "бъдещето" и как сте щели да се оправяте- сигурна съм 4е ще живеете по-добре от сега . така без караници ще се отделиш от нея ..а и мъжа си ще отделиш .
 а сега трябва да се успокоиш . помисли - защо пла4еш? - разбирам 4е мъжът ти държи на теб ..бъди по уверена в себе си и не се нервирай. може пък то4но когато идва свекърва ти да излизаш на разходка  Rolling Eyes или пък спешно домагазина да трябва да излезеш .. приятелка да ти се обади да й идеш на гости - има много "културни" на4ини да се измъкнеш Simple Smile
успех в борбата Simple Smile  Mr. Green Whistling

# 21
  • София
  • Мнения: 397
Как може при толкова тормоз да допускаш тази жена в къщи?Аз директно бих я отрязала,така или иначе говори глупости за теб,поне да има защо!Бих й казала, че самоубийството й ще бъде най-големият подарък за мен,пък да видим дали ще го направи!Ако бъде "послушна",ще може да види внучето си,но навън!А мъжът ми,вместо да дава акъл по телефона,да дойде и да се оправи с майка си.Ако не го направи-значи оставя развръзката в мои ръце newsm48



# 22
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Имаш работа с класически манипулатор. На такива им трябва публика, която да им се връзва. Ако публиката липсва, манипулацията отпада. Поговори с мъжа си, важно е да знаеш, че на него нещата да са му ясни и те подкрепя. Вероятно той също не може да озапти майка си, която го манипулира за да постигне целите си. Свеки вероятно има и психични отклонения, след като има потребност да тормози родилка. Можеш да и кажеш, че ако иска да се беси, ако иска да се гръмне, или да ходи да се дави ако иска - живота си е неин, да прави с него каквото ще, ти ще подкрепиш решението и  Twisted Evil На такива не може да се угоди, това са енергийни вампири. Изпиват волята ти, силата ти, енергията ти, човешката ти същност. С интелигентен човек можеш да се разбереш винаги като поговориш с него, но с простака няма начин. Помоли родителите си за помощ, имаш нужда от това. Просто я дръж далече от себе си и от детето, тя няма да се откаже лесно. Отказваш всякаква комуникация и толкова. Мъжът ти да си общува с нея ако иска, ти не си длъжна. Детето не и го даваш защото така си преценила. Няма начин да не се опита да те манипулира и чрез него. Покажи малко сила, слабият всички го мачкат. Приготви се за екшън.  Имаш работа с отровен човек, пази се.

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 23:01 от Unknown_lady

# 23
  • Мнения: 1 761
Само да ти кажа,че който е решил да се самоубива не съобщава предварително.
Тази жена ви изнудва.Бягайте колкото се може по-далече от нея и преустановете всякакви контакти.Успех!  bouquet

# 24
  • Мнения: 216
Оле, разтреперах се докато те изчета. Хубаво те е изгонила свекърва ти от дома си. Сега си при родителите ти, нали така? А какво толкова ти струва да не и отвориш вратата на тази мила женица? Каква работа има тя при теб, какво внуче гледа, като само ти трови нервите? А родителите ти как реагират? Или понеже на майка ти и е забранено да говори с нея си мълчи? Ти разбираш ли, или не разбираш, че кърмата ти е спряла заради този тормоз? Бебето ти какво яде? Да не би боб с наденица? И как така някой те нарича пачавра? Мъжът ти и той ли мълчи? Това е тормоз не, ами не знам какво да го нарека.
Храс, прас, тряс вратата. Ти си на твоя територия. Ако се усмири чак тогава продължаваш с дипломатическите отношения.

Абсолютно поддържам, ако бях на твое място- нямаше да и стъпи крака, внък нямаше да види, направо и режеш квитанциите и това е не се тормози това дете има нужда от теб- здрава и силна за да се грижиш за него а онази да си живее сама, опитай се да говориш с мъж ти и да намерите решение как да си намали работното време, за да сте пове4е заедно защото това ще ти даде сили, наистина това е доста отровна направо жена и не бива да я допускаш до себе си.

# 25
  • Мнения: 2 015
Аз пак да се включа... Понякога малко по-резки действия имат повече ефект, отколкото отстъпчивостта и толерантността. За съжаление.
Не те съветвам обаче да правиш каквото и да е без съгласието и съдействието на мъжа ти, защото това неминуемо ще даде преднина на свекърва ти в неговите очи! Заедно решете, че трябва да пресечете това отношение!
Желателно е той да е този, който ще предприеме по-резките действия! Но съм съгласна, че не е редно да се допуска грубиянско отношение към теб в дома на родителите ти! Говори и за това с мъжа си и нека наистина те те защитят!
PeaceГовори с мъжът си!

# 26
  • Мнения: 953
Според мен времето за дипломация е изтекло отдавна - как тази ще ти вика "пачавра", а ти ще си мълчиш и ще позволяваш още повече да те мачка, даже ще я оставиш да се влачи при родителите ти. Я й покажи вратата.
Аз ако съм ти майка на този изрод ще му се стори тесен света, ще си седне на задника много бързо.
Аз имах такива проблем със свекърва ми, но го реши кардинално - моята се опита да ме изгони от дома ми ( апартамента на мъжът ми)  7 дена след като родих.
Не й спестих абсолютно нищо, нямаш представа колко ми олекна след това, оттогава не си мълча за нищо, не позволявам да ме мачкат.
ПРоблемът беше стигнал до там че ако я бях оставила да продължава сигурно в лудница щеше да ме вкара, при това положение как да се грижа пълноценно за детето си.
Ефекта беше поразителен - от тогава въобще не ни се меси.

Тука става въпрос за оцеляване мила, трябва да съхраниш психическото си здраве за да си пълноценен човек.

Съпруга ти след като е толкова загрижен да дойде да говори с това чудовище което само ви манипулира, ако я отрежете и тя загуби публиката си  ще кротне.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Тази жена е чудовище. Стягай си чантите и при родителите, ако искаш да си здрава и психически стабилна за да отгледаш едно здраво и щастливо дете. Ако съпруга ти държи на теб и те обича ще ти влезе в положение, ако ли не направи си сама изводите.
Желая ти късмет. Дано вземеш най-правилното решение.

# 28
  • Мнения: 3
И аз мисля като останалите. Подобно поведение не би трябвало да се търпи и да се позволява на тази жена да вижда внучето си, а явно тя и не иска, целта й е друга.
Не й позволявай да ви обижда, говори със съпруга си, той би трябвало да мисли за вашето дете, защото това се отразява и на бебето, сега не се усеща, но един ден, ако тази жена вземе да крещи и на детето, как мислиш ще се чувства то?
Ако трябва вземете и твърди мерки, като не става с добро. Може да пуснеш жалба, да я осъдиш, ако е възможно да не припарва до детето ти и вас. Виж какви са възможностите, но говори първо със съпруга си, с него трябва да решите как да постъпите. Ако той е с майка си и не взима никакви мерки, имаш пълното право да му тръшнеш вратата. Дано да не става! Praynig
Пожелавам ти положението да се оправи и да можеш пълноценно да се насладиш на твоето малко съкровище!

# 29
  • Мнения: 219
Аз бих останала при родителите си,но не бих я пуснала в къщи.Щом иска да си вижда внучето-навън,точно както и тя е казала за майка ти.Говори с мъжа си.Не смятам че такова чудовище трябва да се търпи да издевателства над всички. #2gunfire #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт