Направих си сама 3

  • 42 590
  • 367
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 810
Красива е, но ще почака докато порасне малката....

иланг- иланг, чакаме Peace

# 121
  • Мнения: 1 065
rozaly, очарователна е масичката ти, браво. Напиши подробности за основата, моля те.

# 122
  • Мнения: 6 055
rozaly, очарователна е масичката ти, браво. Напиши подробности за основата, моля те.
   Peace Мчасичката наистина е невероятна. Много е краива, Браво на теб голяма майсторка си, щом си можла да сътвориш толкова голяма красота.

# 123
  • BG
  • Мнения: 793
Основата е.... коша за пране. Махнах му капака и дръжките, напълних го с разни кутии и по- непотребни неща за тежест, отгореима едно ленено парче плат на което са наредени морските неща. Само си поръчахме стъклото по шаблон. То е закрепено с едни малки вендузки, май и те се виждат някъде. Това е, нищо особено, как не се бях сетила до сега. Имам си масичка почти без пари, която си отива на терасата ми  Laughing

# 124
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 536
Тези дни бях заета,защото лепих теракот на терасата.Сега ще дам инфо за лампата.
Тялото(корпуса) на бубата е от 2 съединени със силикон пластмасови чашки.Главичката е от гумена топка обвита с изолирбанд и покрита с чорапки прозрачни-според цветовия избор.Залепих и очета, а пипалата са от декоративна тел за подаръци.За крилата ползвах тел с фи 2 мм.Извиват се в желаната форма и се опъва избрания чорапогащник върху  им.После се лепят малки звездички(или друго, само да е лъскавко),купени от коя да е кинкалерия.На едната чаша дъноро е пробито(аз използвах нагорещен на газовия котлон нож)за да се покаже фасунката с крушката.В корпуса на животината не бива да се забравя и отвор за кабела.Пробих го със силиконовия пистолет.А самият кабел прикрих,като го поставих в дръжката на цвете-слънчоглед от "Всичко по 1 лев" купено.В Него оставих дебелата тел,за да може да се насочва лампата в желаната посока,защото не винаги може да се докара баланса между елементите и е възможно или главата или опашката с крушката да висне.Прикрила съм връзката между 2-те чаши със ширит,като имитирам телце на буболечка.
Фасунката на лампата е тип "миньон" а крушката е 60 вата.Ако не сте сигурни за електрическата част помолете някой разбиращ да ви помогне.Важно е да няма директно нагряване върху пластмасовия корпус за да няма разтапяне или подпалване.
Успех!!

# 125
  • Пазарджик-Панагюрище
  • Мнения: 225
Розали,направо ахнах newsm09.Страхотна масичка.Поздравления smile3525

# 126
  • BG
  • Мнения: 793
Мерси момичета   bouquet

# 127
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
rozaly, масичката е много хубава - толкова лесно, а в същото време супер оригинална и ефектна. Много ми хареса! Поздравления   bouquet

# 128
  • Мнения: 490
ей това с масичката направо ме разтопи  bouquet
момичета искам да ви питам, в по-предните теми стана дума за рисуване върху стъкло - питането ми е с какъв лак да покрия  стъклото след боята за да e по-устойчиво?

# 129
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
нарисувах си африканска маска върху парче кора от дърво....

обясних на половинката как да ми извие тел, за да я направя като на стойка.
обаче той направи тези дълги крака и сега изглежда като танцуващ шаман - само маска и крака Joy

сега ни пази от зли духове Party

тук снимка … 72;та

# 130
  • Мнения: 6 055
нарисувах си африканска маска върху парче кора от дърво....

обясних на половинката как да ми извие тел, за да я направя като на стойка.
обаче той направи тези дълги крака и сега изглежда като танцуващ шаман - само маска и крака Joy

сега ни пази от зли духове Party

тук снимка на маската
Много красиво и оригинално е станало, даже не си личи че е правено от теб това нещо- все едно е купено, просто е станало невероятно....в момента правя една рамка за снимка, която ще боядисвам следмалко, когато стане готова, което най- вероятно ще е утре ще ви я покажа. 
asyalein- Майсторке още веднъж...Поздравления  smile3525

# 131
  • BG
  • Мнения: 793
Страхотна е маската, обработва ли преди това дървото... или я направо сподели техниката  Praynig

# 132
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Страхотна е маската, обработва ли преди това дървото... или я направо сподели техниката  Praynig

ами аз си нямах много идея как да я направя.

кората е загладих с шкурка, махнах финия прах с една четка. после нанесох един пласт лепило за тапети.(реших, че ако сложа директно боята, ще попие и няма да стане наситен цвета....не знам дали така трябва да се прави де Rolling Eyes)
рисувах отгоре с акрилни бои. като изсъхнаха лакирах с акрилен прозрачен лак.

стана бързо.

за самата маска си направих шаблон, за да са симетрични двете страни.
исках да направя със златистата боя, да прозира отдолу, все едно е имало пласт, но е бил покрит, ама не стана ефектът...
ако някой знае как става - да казва...

после с бормашина пробих 2 дупки и закрепихме краката hahaha
много са смешни тези крака...ама нямах време да правя нещо друго и остана засега така.

# 133
  • Мнения: 278
Много интересна тема, изобилстваща със свежи идеи.
Поздравления за всички  bouquet Прекрасно сте се справили Simple Smile

Това е от мен

http://www.bgphoto.net/photos/5420/o633246082700742500.jpg

http://www.bgphoto.net/photos/5420/o633246083080430000.jpg

Снимките са от юни месец

# 134
  • Мнения: 6 055
Интересно е, ти май много се падаш по тези неща....виждам те и в темата за декупажа...
Да ви кажа аз моита рамка се отказах да я оцветявам, защото ми харесва повече така, даже следмалко може да и кача снимка.

Общи условия

Активация на акаунт