Отговори
# 15
  • Мнения: 516
Вижте туk  !!! 
http://www.dieti.info/?c=r
Има много полезна информация.Ако можете , прочетете всичко book

# 16
  • Мнения: 1 454
Ммммдам и аз никак не вярвам на тези хапченца...как става тази работа с мазнините и тяхното разграждане или неусвочване не ми е ясно...и не ми е логично...и не вярвам...

Колкото до сайта...така като гледам...от около месец, месец и нещо се ровя за всякакви диети и всички са базирани на ниското съдържание на въглехидрати в храната...просто...месо, риба, яйца и мляко и зленчуци...нищо ново под слънцето- само са ги групирали по различен начин...пусто месо...така да не обичам Sad

Мисля зимата да си взема пробиотик...има един който помага за обмяната на веществата и Липозан...и гадната зима няма да ме надвие!

 Hug Hug Hug

# 17
  • Мнения: 516
Здравейте !

От вчера почнах с Перфини - по 4 капсулки на ден.Ще видим какво ще стане...
Намерих го в една аптека при нас за цена 10.80 за 30 капсулки.

# 18
  • Мнения: 1 454
...Поне са евтинки...макар, че по  капсули на ден...
голямо гълтане на хапчета...
Мамче...това Перфини помага ли за метаболизма или ?

# 19
  • Мнения: 853
Мамсе,надява Simple Smileм се да споделиш резултати от Перфини

# 20
  • Мнения: 516
...Поне са евтинки...........
Мамче...това Перфини помага ли за метаболизма или ?

А бе ,за евтинки...не са .То като пресметна  малко ,се получава следното :
30 капс : 4 на ден  = 7,5  дена - значи за една седмица са.А бе ,то само да има ефект...
Пише ,че на ден възпрепятства усвояването на  от 300 до 1000ккал от приетата
храна - главно мазнини и захари . Пък друг е въпросът колко може да се вярва на тези
неща...

# 21
  • Мнения: 1 454
Хммм...да доста е...права си!

Дано да помогнат...мамче ти колко килограма искаш да свалиш...
Аз в момента имам още 2-3...до където мога, но след това искам основно да си подобря тая пуста обмяна на веществата и за това си мисля да почна Липозан и тези птобиотици, понеже ми се иска да се оправя за постоянно и някак си да го задвижа този метаболизъм завинаги

# 22
  • Мнения: 516
Daisi4ka ,

миличка,ти откъдето си тръгнала/ кг де / ,аз натам съм  се запътила...Преди 20 год. бях толкова,
но допуснах много грешки - драстични диети , добавки разни , прекъснах всякакви физически занимания , заседнал начин на работа/че и живот/ и ...стигнах до туй положение.
Нали знаеш поговорката : " Това ,което сам си направи човек, и Господ не може да му направи"
Сега и да се вайкам и да се тюфкам -  ooooh! , файда нема.
Моля се само,поне този път да издържа и с едно рационално хранене,без драстични ограничения,да сваля тези кг.Диетологът ми каза ,че ако искам да доведа започнатото докрай,
това ще става бавно и продължително - за година и половина,че и две,за да няма йо-йо ефект.
Иска ми се да стане по-бързо ,но ...няма как,този път няма да действам на моя глава.
Тя  моята... newsm78 , ако не ме подвеждаше досега да бях станала фиданка Joy

# 23
  • Мнения: 1 454
Прав е диетолога ти...тук има много жени,които свалят наистина много килограми...за година ,година и нещо и наистина това според мен е правилният начин на промяна без йо-йо ефект

Успех...ще следя какво става...Сега на режим от диетолога ли си?

# 24
  • Мнения: 516
Да.Мерси за подкрепата  Hug

Важна информация за обмяната на веществата  на 40 години

Наддавате по-лесно на тегло,без да ядете повече.Причината:
с напредването на възрастта,основната потребност от калории спада.Клетъчната обмяна става по-бавна,а мускулната маса намалява за сметка на мастната.Ето какво ви е необходимо:
Висококачествени белтъци - те ще ви снабдят с важни аминокиселини за изграждане на мускулна маса.Колкото повече мускулни клетки имате,толкова по-добре ще се изгарят мазнините.Съдържат се  в : месото,рибата,млечните продукти,яйцата и картофите;
Аргини - за да подпомогнете производството на "стопяващите мазнините" хормони
на на растежа,които след 40 год. почти не функционират.Съдържат се в : месо от петел,
агнешко и риба , както и в малки количества в броколито,бананите,портокалите и гроздето.
Линолова киселина- за да забавите приемането на мазнини от храната.Съдържа се в : олиото от ленено семе.Дневно се препоръчва 1 чаена лъжичка или като подправка на извара и салата ;
Хром - за да задържате в нормални граници нивото на кръвната захар и за да избегнете свръхактивността на хормона на затлъстяването инсулин.Съдържа се в : твърдото сирене, салатите,гъбите,пълнозърнестите и ръжените продукти,пшеничените кълнове,сините сливи,картофите,червеното цвекло и лука.

Допълнителен съвет ; За вечеря избирайте преди всичко ястия с много аргин.Тогава хормоните на отслабването функционират най-добре.
       
                             сп."Журнал за жената" - спец.издание"Добрата фигура"

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 16:01 от mamce

# 25
  • Мнения: 1 454
Страхотно...значи всичко ще е наред...друго си е някой компетентен да се изкаже по темата...
Чувам , че момичетата са много доволни от някакъв Д-р Ригов...твоят кой е ?

Тежък ли е режима който спазваш?

# 26
  • Мнения: 516
Същият.Не е тежък,но трябва да го спазваш.Малко ми е трудно, когато съм на работа,но щом
човек иска да направи нещо,както трябва,намира начин...
Е,засега имам пропуски от време на време,но после...гледам да наваксам.
А бе ,то този живот е пълен с какви ли не изкушения,особено в областта на кулинарията и вечно се   goodandevil  но ...затова Господ е пратил и  bishop .
Всяка вечер се моля да не се поддам ,но понякога е невъзможно.Ей това  newsm48 ,като че ли ме ръчка отвътре ...Добре ,че имам и някакви разтоварващи дни - много подходящи за след
такива случаи - рождени дни,именни дни и други празници и "непразници" Joy Joy Joy

# 27
  • Мнения: 1 454
Успех,мила!
Ще се справиш...разбирам те идеално за работата и за повечето препятствия които срещаш,защото и аз се отказвам от някои диети понеже...не ми се занимава...
Но щом при теб нещата са контролирани от специалист!
Сигурна съм ще се справиш!  Hug

# 28
  • Мнения: 516
                           Активирайте обмяната на веществата

На всеки час пийте вода - тайната на топ моделите: на всеки кръгъл час пият 0,2 л прясна топла вода,22 градуса.Тя стимулира изразходването на повече енергения,което прави допълнително изгаряне на 200 ккал.
Хапвайте кисело мляко - едно пробиотично кисело мляко на ден след хранене подпомага храносмилянето и доставя калций.
Лютото възбужда-лютите подправки/напр.чили,черен пипер/активират енергийната обмяна на веществата.Тялото изгаря 25% повече мазнини.Чилито е иделно за месото на грил.
Ежедневно витамин С - той е задължителен за обмяната на веществата.
Затова пийте редовно една чаша портокалов сок между храненията.
Вечер яжте пуешко   - една порция от 160гр има само 160 ккал,1.5 гр мазнини
и подпомага производството на белтъчното вещество карнитин.Това сигнализира на организма да изгаря мазнини  !
С п е с т е т е      з а х а р т а - блокира изгарянето на мазнините.
Соеви кълнове към салатата - соята помага за укрепването на мускулите.А те ни трябват,за да изгаряме мазнини.Поръсете салатата си с шепа соеви кълнове.
Комбинирайте желязото- Без желязо изгарянето на мазнините не е възможно.
Ежедневно комбинирайте желязо от животински произход/напр.говеждо месо/ с такова от
растителен /напр.магданоз/.
Дишайте дълбоко - Обмяната на веществата се нуждае от кислород.Затова още от сутринта се протегнете на отворен прозорец и вдишвайте и издишвайте дълбоко.
   мой коментар - Сутрин ,отивайки на работа, винаги виждам един на нашата
                                                 улица да го прави - все се чудех какво прави,но вече ...знам
Чоплете алабаш - обичате ли да чоплите нещо пред телевизора?Тогава си пригответе стръкчета алабаш.Калият в тях помага за отделяне на шлаките.
Кофеинът освежава - 2 чаши кафе дневно повишават обмяната на веществата,тялото изгаря 15% повече калории.Това са около 40 калории повече на ден,тоест 280 на седмица !
Зеленият чай изгаря мазнините - не обичате кафе ?Тогава си направете зелен чай.Той съдържа по-малко кофеин наистина,но затова пък има катехин,който подобрява изгарянето на мазнините
Мента срещу глад за сладко - Лапнете 1  един ментов бонбон /без захар/.
Свежият вкус намалява желанието за сладкиш или шоколад.
Замразете грозде- Замразете отделните гроздови зърна и можете да ги хапвате подобно на сладолед/ 1 бр= 4 ккал/

                   пак от същото списание

Момичета ,има и написано за 30 и 50 - годишните + примерно меню.
Ако желаете,когато имам време , мога да поместя и това
За 30 год. - "Проблем - зоната на корема "
За 50 год.- "Хормонална промяна"

# 29
  • Мнения: 13 512
много хубава темичка,браво.А този Д- Ригов в София ли е?

Общи условия

Активация на акаунт