Кока кола?

  • 8 965
  • 196
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 825
Все още не е опитвал нищо газирано и не мисля скоро да му дам. Вкъщи така или иначе изключително рядко купуваме газирани напитки

# 16
  • Мнения: 1 895
Газирано не пият, аз също почти не близвам. Но Кока Колата я ползвам като лекарство за кашлица понякога, след като се превари вече не е газирана Laughing Да не забравяме, че преди да стане най-популярното питие е била сироп за кашлица в американските дрогерии Laughing

# 17
  • Мнения: 6 390
Кофеиносъдържащите не мисля да  давам...
Peace

Кофеин от Уикипедия
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%84%D0%B5%D0%B8%D0%BD
При хората кофеинът действа като стимулант на централната нервна система. Той се съдържа в много храни и напитки, като кафе, чай, шоколад, някои безалкохолни напитки и други, което го прави най-употребяваното психоактивно вещество. Употребата на кофеин води често до психическа и дори понякога физическа зависимост

Въпреки, че децата разграждат сравнително бързо кофеина от организма си – за около три часа елиминират половината от постъпилото в организма количество кофеин, многократно е доказано, че детският организъм е много по-уязвим към въздействието на метаксантините кофеин, теобромин и теофилин. И въпреки, че кофеинът в шоколада е в няколко пъти по-малко количество, отколкото в кафето, то неговият ефект е подсилен от теобромина и другите въздействащи на нервната система вещества, като фенилетиламина, анандамида, захарта.
От тази гледна точка е нелогично да не даваме на децата си кафе, а да им разрешаваме какаови продукти и кола. И ако шоколадът е нездравословна храна за възрастните, то колко по-вредна е за децата.
Крайно нежелателно е на децата да се дават шоколад, шоколадови бонбони, вафли и каквито и да е изделия с какао и кофеин.
Те формират наркоструктура в детската личност, излишно превъзбуждат и изтощават неукрепналата нервна система, водят до агресия, често стават причина за алергии, мигрена и кариеси, забавят перисталтиката на червата, предизвиквайки запек, предизвикват и проблеми със съня.

# 18
  • Мнения: 2 022
И моите деца рано пропиха кола. Като бяха много малки, им я разреждах с вода (даже понякога само цвета показваше, че не е чиста вода  Laughing ). После започнаха да я пият чиста. Не съм забелязала странични ефекти, но и те не са се наливали с литри, макар че пият почти всеки ден. Но са на периоди: понякога пият кола, друг път - само сокове дни наред и не се сещат за друго, после само вода, след това пак кола....

И аз, като Isa, не съм фен на крайните забрани. Нагледала съм се на деца (някои вече доста пораснали), които пред родителите си се хранят изключително здравословно, но зад гърба им се тъпчат с всякакви болкуци и то така, сякаш животът им зависи от това! Виждала съм съученици на големите ми деца да си купуват чипс, кола, кроасани и сандвичи от McDonalds за обяд, а после да казват на майките си, че са яли супа в стола и са пили айрян ....

# 19
  • Мнения: 5 370
Кока Кола не давам на Станислав, нито газирани....и гоня като диверсанти домашните, за да не се изкушат.
Достатъчно е, че майка му се наливаше с кафенце, докато беше бременна.

# 20
  • Мнения: 3 576
Пие от известно време, не мога да преценя от кога, половин година някъде....
Аз съм много против всякакви газирани неща, особено пък кола, въобще не ги пия, нооо не мога да се преборя с мъжете около мен - бащата и дядовците.
Та покрай тях дават и на малкия "да не му станело нещо, че е момченце"!
Избеснявам направо, но докато се обърна са му сипали чаша, поне се стараят да не е студена и малко да се е дегазирала.

Засега странични ефекти няма, освен че като сме на заведение хората се чудят, че пие кола и на мен ми става неудобно  Rolling Eyes

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Не давам кола, както и газирано. Ива знае, че не може, и засега не настоява. Не мисля скоро да започна да давам.

# 22
  • Мнения: 4 496
Не давам въобще.Нашия тати пие по 2 л.дневно,но слава богу,мисли като мен по отношение на децата!

# 23
  • Мнения: 1 187
Първа опция.Племенника ми е на 7г.и не е близвал газирано.Дано и в у-ще е така.. Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 27 524
Не пие въобще. И мисля така да продължава, докато зависи от мен. Аз също не пия въобще. Нито кола, нито други газирани напитки, само сода обичам.  Simple Smile
В Брюксел съм виждала бебета с биберони и вътре кола  Laughing

# 25
  • Мнения: 3 042
На Михаела не помня, кога съм дала да опита кола за пръв път, но определено е било след 3г. Дори и сега рядко пие газирани напитки.

На Злати наскоро му давах 1-2 пъти - много малко количество сипано в чаша вода - колкото да си мисли, че пие кола. Wink В къщи рядко купувам кола, на той веднъж като писна, че иска и се видях в чудо.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 679
Таня не пие никакво газирано, а камо ли кола.

# 27
  • Мнения: 1 044
Далеч съм от мисълта, че ще го опазя и никога няма да опита и пие кока-кола. Но колкото по-късно започне, толкова по-добре. Сега е на 2 г.8 м. и не е опитвал още, както и всякакви други газирани напитки от рода-фанта, миринда и т.н. Знае, че такива съществуват на този свят, но съм му казала, че са за възрастни като биричката и винцето и той не претендира за тях.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Вкъщи не пием кола/газирано, не се е научил от нас, но му се е случвало да сръбне, когато сме на гости или някой донесе.
Опитайте се да я намалите, колкото е възможно- съдържа някаква киселина, която действа разрушаващо на костите. Затова колата се води забранена за бременни и малки деца.
Обяснението ми е на лаик, но мога да попитам и да обясня с подробности, ако се интересувате.

# 29
  • Мнения: 2 807
не пие въобще

Общи условия

Активация на акаунт