за шумните познати

  • 1 903
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 193
Това си е проблем за мен! Освен това синът ми само като чуе по-особени извивки на гласа с и зарочва да плаче много силно. Ужасно се дразня. А лелките се стряскат още повече като зареве от гласа им.

# 31
  • Мнения: 27 524
Има несъобразителни хора, спор няма. Ако видя, че са такива, преустановявам контактите и угризения нямам грам  Naughty

# 32
  • Мнения: 4 451
Свикнала е да спи на шум, но ако някой се развика над количката, разбира се, че ще се събуди. Няма значение, че ще се сърдят, казвай им го. Голяма работа, пак ще заспи, ама моето не е от тези. Веднъж ококрила очи, спането и е до там.

# 33
  • Мнения: 1 230
Тези (шумните) познати обикновено нямат деца  Peace Другите се съобразяват  Grinning

# 34
  • Мнения: 27 524
Тези (шумните) познати обикновено нямат деца  Peace Другите се съобразяват  Grinning

Точно  Peace

# 35
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 373
Бих обърнала внимание, че детето спи.
и аз

# 36
  • София
  • Мнения: 2 968
те се сърдят.Чувам реплики от сорта "ми то трябва да свикне да спи на шум,кво толкова като се е събудило,пак ще заспи" и т.н. Да де,ама за хубаво или за лошо моето дете свикна да спи на тишина.Когато е буден пък се стряска от високи гласове и плаче.И


Българинът е специалист по гледане на деца! От по-възрастните хора винаги "ще научиш ценен съвет".

# 37
Наистина е много неприятно, много им се дразня на такива несъобразителни хора #Cussing out Обясни им, че на самото бебе едва ли му е приятно да му крещят и да го будят и че по-добре би било да му се радват от по-далеч и по по-тих начин.Ако изпълнят съвета ти-добре, ако не-започни да ги избягваш, не ти трябват такива хора

# 38
  • Мнения: 3 116
Странни теми се пускат напоследък

Точно по темата бих помолила познатите си да говорят по-тихичко, след като стряскат бебето. Срещнах обаче някои коментари от рода че е лошо други хора да пипат бебета на по няколко месеца. Моля, нека оставим този избор на родителите на тези бебета. Други коментари от рода "писна ми от това да ги слушам тез приказки ах колко сте пораснали и т.н." Ами мили майчета, бебетата растат с часове и един човек който не ги вижда ежедневно вижда огромната промяна в тях, за разлика от вас. Сигурна съм че тези хора го правят от радост, а не поради някаква друга причина. Единия начин е да приемете тяхното поведение, което хич не е лошо. Другия начин е тези хора да се правят че не виждат бебето ви, по ваша молба. Така коментари няма да има.

А, забравих. Скоро видях един познати с бебенце мъничко. Попитах може ли да го пипна, казаха си хората "Не даваме". Казах "Добре" и нямаше проблеми и за двете страни, тъй че "Право куме в очи" Simple Smile

Последна редакция: чт, 02 авг 2007, 14:23 от ritka

# 39
  • Мнения: 660
Много добре те разбирам, въпреки, че познатата, която мен ме дразни, не говори шумно и всъщност се мъчи да е съобразителна, но винаги успява да бръкне в количката и да го пипне - особено като беше на 3-4 месеца това ме влудяваше. Майка ми няколко пъти й направи забележка, а моят подход беше просто "Здрасти, здрасти, радвам се да те видя, ама бързам, че закъснявам за срещата с приятелките, айде като се връщаме, ще се видим по-добре!"

# 40
  • Мнения: 1 367
Може би трябва пак да кажа-нямам нищо против да се радват на бебето ми. Не съм съгласна обаче да се вика над количката му,особено когато той спи. И не мисля,че съм го изнежила,след като спи на тишина. Не съм търсила това умишлено,старала съм се просто да му осигуря спокоен сън. А колкото до това дали да се пипа детето или не-не ми е приятно да се пипа и гали по лицето. И който иска да се сърди-няма да си разваля апетита  Laughing Спокойствието на детето ми е най-важно.

# 41
  • Мнения: 4 784
И аз много такива хора срещам, направо ме подлудяват. И понеже не кърмя, адски се дразня като ме попитат дежурния въпрос - кърмиш ли? Неее!!! Толкова е лошо това......и още по - високо започват да викат! Направо до лудост са ме докарвали, вече не им обръщам внимание, то няма смисъл.

# 42
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
veni9  hahaha същата история

# 43
  • Мнения: 1 367
И при мен е така.Като кажа,че не кърмя,вторият дежурен въпрос е "И защоооооо?"Сякаш аз по собствено желание съм се отказала.А аз си знам какво преживях,докато се мъчих да го кърмя... #Cussing outНо това е друга тема

# 44
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Защо не кърмиш, защо е босо детето, защо не си играе с играчки, ами с лигавник .... ooooh!  А на шумните познати отдалеч им викам "Шшшшттттт", макар бебо да си спи и на шум - ей тъй - да се съобразяват  Peace

Общи условия

Активация на акаунт