Хайде пак за дискриминацията

  • 1 858
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 733
Не е дискриминация. Каруците са огромна предпоставка за ПТП-та, особено в голям град с натоварено движение.

# 16
  • Мнения: 3 423
Погледнато обаче откъм детските
очи, каруците са жива атракция, но
и заплаха за всеки уважаващ себе си
зоопарк. Не си кривете душите, децата
умират от кеф, като видят джигитите и
пърхащите отпреде им коне или кобили.

# 17
  • Мнения: 4 733
децата умират от кеф, като видят джигитите и
пърхащите отпреде им коне или кобили.

Когато обаче джигитите са по-здрави и в по-цветуща младост конете са тези, които пърхат след тях. Един немощен кон може да прецака във верижна катастрофа три коли примерно.Опасно е, точка.

# 18
  • Мнения: 25 620
Днес сутринта даже слушах един от т.н защитници по телевизитя #2gunfire Тия хора сега нямало да могат да се придвиждат изобщо, и те били ходили на работа, сега как ще стинат до там и бля, бля, бля... Водещата накрая не издържа и му вика "ми то и аз нямам кола, но с каруца в София няма да тръгна - има градски транспорт!"


Глупости! Тези хора виждали ли са цигани наживо?
Всички (или поне повечето) имат леки коли. Проблемът с тях обаче е, че вдигат много шум. А и не върви да опънеш някоя нова кола из къра или в гората...  Wink
Каруците са идеални за нощни набези - тихи, всъдеходни и... винаги може да изревеш: "Аман-заман, бате, за храна на кончето, децата гладни, жената ша ражда...!"

# 19
  • София
  • Мнения: 6 269
Абе защо имам чувството, че в БГ дискриминираните не са ромите...  newsm78 newsm78 newsm78

# 20
  • Мнения: 3 423
От екологична гледна точка
каруците са много по-полезни
за обществото от автомобилите.
Вижте природата как стене.

# 21
  • Мнения: 4 585
Да. И изгорелите горива се рециклират бързо.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 328
Каруци или пайтони, Лиске?

# 23
  • София
  • Мнения: 397
Абе защо имам чувството, че в БГ дискриминираните не са ромите...  newsm78 newsm78 newsm78
Изобщо не е чувство,а реалност-знаеш ли как ще реагира контролата ,ако се возиш без билет?А ако циганин се вози без билет?И това е най малкото от нещата,за които те са защитеният вид,а ти дискриминираният! #Cussing out

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не е дискриминация. Каруците са огромна предпоставка за ПТП-та, особено в голям град с натоварено движение.

Ако си караш с 50, какви ПТП-та ? ...все пак сме в града

# 25
  • Мнения: 2 070
Изобщо не ми пречат каруците.

# 26
  • Мнения: 25 620
Цитат
4-годишно дете е прегазено от каруца

около 19.30 часа във вторник в крумовградското село Бараци, съобщиха от МВР. 30-годишният С.М. превозвал борови шишарки. Той водел коня за повода, но по неизвестни засега причини на влизане в селото животното се подплашило и побягнало. Мъжът не успял да спре каруцата, която приближила играеща група деца и под колелата й попаднало 4-годишното момиченце. Детето е с тежки травми по главата.

Въпрос към всички, на които каруците не им пречат - трябва ли това да се случи с вашето дете, за да ви попречат? Трябва ли някоя каруца да изскочи внезапно и вашата кола да се блъсне в нея, за да ви попречи? Трябва ли вие и детето ви да видите посред бял ден премазан и агонизиращ в локва кръв кон, както аз и моето дете видяхме, за да се замислите? А изхвръкнал и премазан на няколко метра оттам водач на екологичното превозно средство?
А щом демонстрацията на толерантност е по-важна от правилата за безопасност на движението и от живота и здравето на околните, поне за возещите се деца в същите тези каруци не помислихте ли? За детскит столчета и колани в каруци да сте чували? Някоя от вас качвала ли се е изобщо в каруца и знае ли какво става с необезопасения пътник, когато някое от колелата попадне в дупка, мине през камък или конят се подплаши и хукне, накъдето му видят очите?
Мислете малко, преди да пишете, бе жени, не боли!  Peace

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сийке , повече деца са премазани от коли ...това за каруцата е щура работа ... за пръв път чувам за човек прегазен от каруца ... ако се случи, то ще е много рядко, все пак животното спира пред човек или заобикаля ... и не демонстрирам толерантност ...мечтая да си купя каручка с конче .. и в София да няма коли ...

# 28
  • Мнения: 25 620
Сикрет, ще ме прощаваш, но днес определено не си в ред!
И аз не познавам човек, който да е загинал при самолетна катастрофа, това не означава ли, че никога не е имало такива?  Shocked
Това е животно, бе жена, животно! Не познава нито светофари, нито знаци, на всичко отгоре е плашливо! А хората, накачулени отзад, нищо не ги задържа, за да не се изръсят на земята. Огледай се как карат около теб и си представи какво ще се случи, ако 1 човек се изтърси на асфалта. Или, както си пресичаш на пешеходната пътека, те прегази каруца. А те газят смъртоносно, повярвай ми!

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ох, ти днес не си наред ... на колите също не им е мястото в града ... ще гласувам за кмета, който забрани влизането на МПС в града... Голям паркинг до Кремиковци и оттам со велосипедо или каруцата ...  Приятен ден ...

Общи условия

Активация на акаунт