Kaзвате ли си свободно мнението?

  • 1 272
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Винаги съм казвала че с мъже се работи по-лесно-няма клюки,няма интриги,всеки си гледа работата и това е!

мда и аз си мислех така, докато не попаднах в женски колектив сред море от мъже  Joy
установих, че ако жените са клюкарки, топят, лъжат, мажат и отричат, то мъжете правят всичко това  и са и вулгарни понякога...
абе ужас Sad
е не всички мъже бяха такива, но и не всички жени са клюкарки и сплетничат.

и мъжкият колектив си има достойни екземляри за пиедестала на сплетнята... Wink

# 16
  • Мнения: 302
Ами не знам - вярно че не всички жени и мъже могат да се поставят под общ знаменател и че сигурно има и мъже които да се занимават с клюки,но като цяло като че ли това е по-присъщо за жените.Имам приятелки които също работят в мъжки колектив и те са на моето мнение!Но в крайна сметка всичко си зависи от човека! Peace

# 17
  • Мнения: 189
Казвам си свободно мнението, винаги когато ме питат или водя разговор. Не се намесвам в чужди разговори, няма нищо, което да ме дразни повече от някой, който ни в клин, ни в ръкав, взима отношение по тема, която коментирам с трети човек.

Премълчавам само когато сметна, че няма нужда да се потя излишно. Работила съм в женски колектив, не са ме занимавали с глупости. Когато си зает, нямаш време за клюки и интриги.

# 18
  • Мнения: 588
Колкото и да ми се иска това е почти невъзможно  Confused все пак за да се задържи добрия тон  на работното място трябва доста да си премисляш думите. Ако започна да си казвам на всеки какво мисля ще стане  ooooh!
А относно клюките, старя се тотално да ги игнирирам, когато някои доиде и се опита да ме занимава с нещо подобно директно го отрязвам като му казвам, че имам много работа и нямам време да го слушам. Naughty

# 19
  • София
  • Мнения: 397
Избивам го на майтап,за да не си вкарваме излишни нерви,а и така дори да кажа нещо по-солено не могат да се обидят Mr. Green.

# 20
  • Мнения: 123
аз винаги говоря това което мисля,просто това което ми е на сърцето ми е и на устата,по някога прекалявам и после ме е яд но по добре в очите отколкото зад гърба на някой

# 21
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Навирам я в на кучето .... #2gunfire.Мъжа си е с теб,не с нея затова да си бачка и да не се меси много.Навсякъде където работят много жени на едно място май е честа практика одумването Tired

# 22
  • Мнения: 217
Ограничи си контактите и приказките до служебни и работни дела. За разнообразие - включвай неутрални теми за разговор. Теми - колкото щеш, само разрови някоя новинарска агенция. И един съвет от мен - личните разговори не ги води пред колегите. Имах един пример в моята бивша служба - по цял ден текат нек`ви тежки разговори със съпрузи, приятели и т.н. Баси, прекалено осведомена се чувствах (щото все пак не съм глуха) за битието на оназ мома. Дразнещо е, някак си. Друг е въпроса, че не я хапех за досадния й навик, не ми беше работта да я превъзпитавам.

# 23
  • Мнения: 419
Казвам си мнението само ако някой ми го поиска.
Но когато съм на работа, винаги съм избягвала да водя лични разговори пред колегите. Ако си спестиш това, няма начин да те коментират по този параграф просто.

# 24
  • Мнения: 1 554
казвам каквото мисля без заобикалки
ако някой(я) не ми допада късам и хвърлям като лист хартия Whistling

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
коментарът на 1 моя колежка,която без притеснение и без да съм я питала за мнението й,ми кресна ,че съм звъняла постоянно на мъжа ми и той не можел да си поеме въздух от мен #Cussing out

Това не е изказване на мнението свободно, а простотия... ooooh! Едно е да изясняваш нещата около възникнал проблем или конфликт на работното място, но да се бъркаш в нечии лични отношения и да даваш определения и квалификации - е, това си е чиста простотия... Stop И аз бих онемяла  Shocked По-добре е, че не си се обяснявала...

# 26
  • Мнения: 9 865
Казвам си мнението, само ако някой ми го иска, иначе не.
Ако колегите ми не ми харесват няма да им кажа "Ей, вие, скапаняци
нещастни, не ме кефите", но ако някой от тях ми се завира в
личния живот и ми дава акъл, който не съм му искала, ще му кажа да си мълчи.

Общи условия

Активация на акаунт