Майки на породени деца - 3

  • 12 732
  • 283
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 865
evelinar,може и да си правим компания newsm78

# 241
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Радвам се, че съм ви разсмяла с изпълненията на моите принцеси.

За количката и бебетата - сега возя малкото в обикновена количка, а голямото като примрънка го качвам горе, върху дръжката. Тя е малко по-широка с отделение за кафенца, и така ги возя. Голямата се обляга на мен и я придаржам с едната ръка. Дръжката стискам зраво, защото количката се дебалансира.
Естествено трябва повишено внимание, за да не паднат и двете, барабар с количката, но засега се справям добре. Ей, добре че не съм много слабичка, че инак няма оправия с носенето, возенето и бутането.

Можете да вземете една количка с по-широк кош и двете да се возят вътре, бебока отзад, другото отпред. Като пораснат обратно.

А идеята за велосипедче, вързано за количка мисля, че не е много добра - контролът над двете возила е слаб и риска от падане е голям. От тези пластмасови колела много се пада на завоите.


Все пак ако са малки и породени, си е по добре специалната количка, не е по-скъпа от другите.

Галя нещо не се появавала в темата. Уж септемврийче чака, да не би по-рано да се е появило.

# 242
  • Мнения: 4 542
Честит рожден ден на ДЕС и тук! С пожелание за мноооого щастие и любов!   bouquet
За подмятането - аз нямам притеснения. Вчера бях в кухнята, чух, че Стефан се киска като луд в хола и като отидох да видя, се облещих Shocked - братовчед ми го върти като агне на шиш, а онзи се залива от смях. Реших да не правя забележки, щом детето се забавлява, а и е доста лекичък и не вярвах,. че братовчед ми ще го изтърве.
За количките - ще ми се налага да съм навън сама с двете, когато водя Стефан на ясла. Тогава мисля на отиване Стефан да е вколичката, а Максим - в кенгуру, а навръщане да го слагам него в количката. Другият вариант е Стефан пеша (защото не е далеч), а дребчо - в количка. Остава проблемът как ще се придвижваме, ако навън вали и тогава измислих и двамата да са в количката - стефан отзад, седнал, а бебето в него. Но ще трябва много да обяснявам как да го държи, за да не го нарани.
Хайде, аз сега ви оставям, че имам да дооправям багаж, след 4-5 часа тръгваме. До скоро!

# 243
  • Мнения: 3 595
Честит Рожден Ден Дес!

Мом_ан леко пътуване!

# 244
  • Мнения: 1 671
Дес, честит рожден ден!   bouquet  bouquet  bouquet
luda, значи смяташ, че няма да се получи?
Аз така се надявах на този вариант, защото си мисля, че Благун ще ходи стабилно (вече прохожда и вървим по една алея в НДК за ръчичка), даже по стълбите слиза и се качва сам като го държа. А живея точно между НДК и градинката на баня "Мадара" - идеални места за разходка на 2 минути от нас. Там мога спокойно да го пускам с колелото, докато бебето си спи в количката  newsm78.
Все си мисля, че количка за породени няма да мога да бутам  newsm78- сега количката ми е 15 кила и едва се справям (аз съм от изчезващите от глад видове според мъжа ми).
Иначе за спането в отделна стая - Благовест от 1 месец спи сам в стая. Буди се сутрин около 7 за мляко и пак спи до 9. Много добре понесе отделянето, дори му харесва. Това си е неговото царство. Отделих го като беше на 9 месеца, ако знаех, че така добре му понася, от 3-4 месец щеше да спи сам, сега се надявам второто да го отделя на 6 месеца. Да не говоря, че и на нас с таткото ни дойде много добре  Heart Eyes.

# 245
  • Мнения: 3 595
Забравих да се похваля, бяхме на първа истинска разходка в Морската. Каката в колелото, а аз с количката и беб. Не бяхме сами и определено съжалих, че не съм с двойната. На каката като и се доспа, можеше да си поспят и двамата на въздух  Whistling

# 246
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Завиждам ви за децата дето спят самостоятелно и се чувстват добре.
Моите ги вкарвам по леглата им с много рев и уговорки и обикновено, като се събудя сутрин, са се намърдали в моето легло или на земята до него. Някой път ще ви ги снимам как са се натъркаляли като кученца около мен, вместо да си спят в прекрасните креватчета.

evelinar, щом трудно буташ една количка, как мислиш че ще се справиш и с дърпането на колело. А и се чудя няма ли да станеш разногледа, да гледаш ту отпред, ту отзад какво става. Особено прохождащият трябва нон стоп да е пред очите ти.
Мисля, че даже не си разгледала количките, и вече си си отказала от тях. Виж модела на Чиполино "Тандем"- много е олекотена и удобна за движение, става и за едно, и за две деца.

# 247
  • София
  • Мнения: 6 332
павел пък друг луд - и той от 1 месец спи на легло, не става изобщо преди заспиване - пие мляко, ляга и веднага заспива, но затова пък става през нощта, когато си иска. (май съм разказвала тук newsm78). намирала съм го на светнала лампа снимки да гледа, кола да кара, музайка да реди, абе луда работа. вземам го слагам го пак в леглото и след 3-4 опита заспива.
Joy
Емко излиза през нощта само, ако е жаден и си е изпил водата в чашата. Обикновено отива до главата на баща си и "тате, буда" (т.е. вода). А веднъж беше станал и отишъл сам до кухнята и там на масата си видял другата чаша и си я взе.  Laughing

Слави, аз съм решила да дам на Емко да опита да суче; ако не е забравил да суче ще кърмя и аз в тандем (това си ми е мечта отдавна - кърменето в тандем, въпреки че никой не ме разбира, дори и на татито му е много странно). Ако е забравил да суче ще му изцеждам да пие от чашка, хем и за подсилване на имунната система, че с тази ясла ме е страх да не боледува.
Даже наскоро ме гледаше докато се преобличам и обясняваше как бебето ще пие мляко от едната гърда, а другата ще е за Емко. Аз нали го отбих като забременях и мислия, особено като е болен, се сеща за кърменето, не е посягал да суче, но рови главичка в гърдите ми като малко бебе.

А бибата много трудно я махнахме, преди само като заспиваше я търсеше, а след като го отбих можеше нон-стоп да е с нея. Като бяхме началото на лятото в Гърция му казахме, че сме я забравили, търсеше я от време на време, но ги скрихме и така успяхме да го откажем.

Галя не е родила още (нали сме заедно при септемврийките), термина й е май горе-долу с моя, края на септември (сигурно няма време да пише).

# 248
  • Мнения: 1 671
Luda, аз въобще не мисля да му бутам колелото. Но тези колела са леки и мога да го привържа за дръжката на количката (някои мами около НДК правят така когато излизат и с количка, и с колело - от тях копирах идеята), хващам Благовест за ръчичка и в градинката му давам и колелото да си играе, после пак за ръчичка - и в къщи  newsm78. В началото бебето няма да ми е проблем - то би трябвало да си кротува в количката, цялото ми внимание ще отива за голямото диваче. А точно когато и малкото ще пощръклее - ще дойде зима.
Пък и Благовест вече не стои много в количката си - щом стигнем парка и иска да слезне и да ходи, заиграва се с други деца. Затова се надявам до март-април (първият месец едва ли ще ги разхождам сама) да ми е готов за излизане без количка.
Гледахме ги с таткото тези количка и пак ми се струват доста тежки. Всъщност, проблемът е в моето прасенце, което сега тежи 10 кг. Сегашната количка ми е 4,5 кг и пак виждам зор. Гледахме и тези за породени, и тези за близнаци и хич не ми харесват. Да не говорим, че няма да мога да ги събера в колата; единичната, която се сгъва много компактно влиза едвам.

# 249
  • София
  • Мнения: 6 332
Мога да ти предложа тогава варианта с бъги борд (щом ти трябва само докато стигнете до градинката). Ние така го бяхме измислили, но после си харесахме количка. Simple Smile

# 250
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Мога да ти предложа тогава варианта с бъги борд (щом ти трябва само докато стигнете до градинката). Ние така го бяхме измислили, но после си харесахме количка. Simple Smile

Мх, може би е по-добре.
Някак си не си те представям с едната ръка да държиш едното дете, пък с другата да управляваш количка+бебе+колело, общо около 10кг. Всъщност можеш да пробваш сега да управляваш количка с една ръка, докато държиш в другата тежка пазарска чанта и ще ти се изясни ситуацията.

# 251
  • гр.Бургас
  • Мнения: 70
Здравейте момичета!Добре дошли на новите мами   bouquet !Колкото сме повече толкова по добре  Peace Ние уикенда бяхме на село.Правехме зимнина със свекито.Децата се налудуваха на свобода--никой не им правеше забележка за нищо--караха колелета,тичаха на воля.Не съм писала защото нямах интернет вчера почти цял ден.Виждам много сте изписали и сега се мъча да ви изчета.
Честит рожден ден на Дес и от мен!Много здраве,щастие и любов!
Мом_ан леко пътуване!
Luda наистина страшно много се забавлявам с твоите принцеси!Да ги нацелуваш!
Е момичета аз ще ставам ,че ме чакат да излизаме на разходка!Лека вечер и до скоро! Hug Hug Hug

# 252
  • Варна
  • Мнения: 2 317
evelinar, и ние сме с Тандем на Чиполино. Тя е по-компактна от единична Маг Ингланд например. Мага ми заема целия багажник, а Тандема просто ляга на дъното. Освен това е 13кг., а е по-маневрена от Мага. Сравнявам ги, защото само с тях имам опит. Но аз просто се родих с Тандема. А Преслав в момента е около 12кг., Габи 5400. Не те агитирам, само споделям мнение. Аз също бях много скептично настроена, дори изчакахме до последно. Габи беше на почти месец, когато не издържахме с мъжо да въртим какви ли не схеми. Отидохме и я поръчахме и съм много доволна. И цената и е прилична-260лв. Размерите в сгънато състояние бяха сбъркани в каталога. Ние мислехме, че няма да влезе в багажника и заради това се колебаехме. Оказа се, че влиза без проблем и много място остава даже. Имаш още време да помислиш, да решиш. Peace
Честит рожден ден на Дес!  bouquet

# 253
  • Мнения: 2 126
Благодаря ви милички за поздравите! Hug

За количка за 2ма не съм мислила и се надявам каката да е достатъчно послушна и да не се налага да я возя в колички.

Ани,пристигнахте ли вече?как мина пътуването?Чакаме те да разказваш и дано всичко е наред

# 254
  • Мнения: 705
momi4eta, не се заблуждавайте 4е коли4ките са породени са много тежки, наистина кг в тях са пове4е, но това е предвидено в конструкцията им - по-леки са и по-маневрени, мнооооооооооооого по-маневрени.
моите деца по принцип са мързеланковци и много не оби4ат да вървят, та не знам как щях да се справя миналата година без такава коли4ка. любимият ми период беше, когато павел беше на 10-11месеца, а симона на 2.2г - и двамата искат в коли4ка, и двамата да клюкарят, лято беше. тогава павел беше отпред и си гледаше без някой да му пре4и, а симона слагах седнала (по турски, с кръстосани крака) отзад на седалката в легнало положение. така съм минавала километри без никакъв проблем. дори веднъж си спомнях 4е нещо бях ядосана - децата в количката, аз я бутам с едната ръка, в която държа и бутилка кола, а с другата - пуша и на гърба ми - раница с игра4ки и дерхи. голяма съм била гледка, ама кво да се4 прави  Stop. сега даже ми е милно за онези дни.

Общи условия

Активация на акаунт