Майки на породени деца - 3

  • 12 737
  • 283
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 433
Добре дошла на новата мама  bouquet  bouquet
И нас ни мислеха за луди, мен ме гледат съчувствено, а мъж ми с упрек и осъждение #2gunfire
Днес бяхме на консултация в Токуда и се разбрахме с док., че не трябва да раждам на 29. август Joy Joy Joy
Оказа се че и тя има рожден ден заедно с моята Кати, така че ще стискам hahaha hahaha hahaha
Блазе на хората дет се задоволяват с пица и бира, но с нашия балкански манталитет #2gunfire #2gunfire

# 76
  • София
  • Мнения: 6 334
Хей, аз се чудя защо не получавам известия от темата, а то имало нова. ooooh!

кукла, добре дошла и от мен! Тъкмо си мислех, че от септемврийките и ти май си за тази тема. Wink

майчето, много се кефим в къщи на новата придобивка. Wink Simple Smile

То и аз може да вляза в групата на породени деца в гарсониера, ние сме в преустроен двустаен, сега правя разни размествания на багажерии в спалнята, че да има място за бебо.

Добре дошла и на новата мама!  bouquet

Като сте заговорили за свекърви, аз пък да кажа за моя свекър, той е за две секърви. Като бях бременна с Емко  и влязох в 9-тия месец дойде в къщи да ми помага  Crazy, т.е. пази май, щото главно играеше на компютъра, а и идваше с мен до магазина за хляб. Crazy Тъкмо си мислех дано и тоя път не се появи и свекърват оня ден ме пита (тя е много по-разбран човек): Като влезеш в 9тия месец ще имаш ли нужда някой да дойде да ти помага? Аз съвсем директно: Ако питаш за татко Тошо, хич не го искам този път, да си стои в Гърция да работи! Crossing Arms Какво ли пък му е по-трудното на 9тия месец, вярно, че вече доста ми натежава, ама ще съм си в къщи, виж ако някой беше дошъл да ми помага първите месеци като ходих на работа с болки и контракции и не можех да обърна никакво внимание на детето си ... Confused (да не говорим за чистене и готвене!)

# 77
  • Мнения: 3 595
Аз пък имам нужда някой да дойде поне веднъж да си поиграе с Елито и да мога да си почина, но няма кой  Tired

# 78
  • София
  • Мнения: 6 334
Ама той Емко ще си е на ясла (е, от септември на половин ден), а аз ще трябва да се съобразявам все пак със свекъра, все пак ни е тясно, а и не е майка ми. Wink

Разбирам те, дано като родиш има кой да ти помага. Hug

# 79
  • Мнения: 447
luda, сладури са малките. Ситуацията сутрин в 6 ми е до болка позната. Днес се събудив 5 за да разхожда Бебе с количката да спи newsm78. Под бебе разбирайте кукла.........

# 80
  • Мнения: 3 595
Луда наистина са много сладки, ама тия часове 5 и 6, за които говорите  Whistling аз едва си отварям очите в 8  Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 924
Здравейте мами,

От известно време надничам в темичката ви и най-после реших и аз да ви пиша. Както виждате от тикерчетата ми съм горда майка на 2ма малки мъже  football smile3504 Чесно да си кажа до преди да забременея с второто не бях чувала думата "породени" и не обичам да ги наричам точно с тази дума, защото в България май получавам основно съжаление като кажа с каква разлика са децата ми. Аз обаче съм много щастлива и се наслаждавам истински на всеки миг прекаран с малките съкровища  Heart Eyes
Ще се радвам да споделяме, тук намирам много интересни и полезни неща  Wink
luda , видях снимките на принцесите. Много са сладки, но ранните часове ме озадачиха  Rolling Eyes Можеш ли да ми кажеш от къде е купен малкия скрин с цветето?

Лек ден на всички  Hug

# 82
  • Мнения: 2 821
luda , наистина голечи сладурани са ти дъщерите Hug..пупу
защото в България май получавам основно съжаление като кажа с каква разлика са децата ми. Аз обаче съм много щастлива и се наслаждавам истински на всеки миг прекаран с малките съкровища  Heart Eyes
Да, обикновено се прави една физиономия в стил "О, горката" Mr. Green и следва репликата "Е, може пък да е по-добре, ще ти отгледаш наведнъж" Laughing

Последна редакция: сб, 11 авг 2007, 17:11 от mama_Blue

# 83
  • Мнения: 924
luda , наистина голечи дладурани са ти дъщерите Hug..пупу
защото в България май получавам основно съжаление като кажа с каква разлика са децата ми. Аз обаче съм много щастлива и се наслаждавам истински на всеки миг прекаран с малките съкровища  Heart Eyes
Да, обикновено се прави една физиономия в стил "О, горката" Mr. Green и следва репликата "Е, може пък да е по-добре, ще ти отгледаш наведнъж" Laughing


Ха-ха  Laughing Верно е точно така и това съм го чувала вече 20 пъти  Laughing А "О, горката" понякога не е само физиономия, а цяла плеяда от съжаление и съчувствие  doh

# 84
  • Мнения: 3 595
Роси, ако знаеш само откога се мъча да се свържа с теб  Hug Ама пощенската ти кутия е препълнена! Честито бебче Джъстин. Безкрайно е хубав и много пораснал Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Освободи малко място да ти пиша  Praynig

# 85
  • София
  • Мнения: 353
Здравейте! Харесва ми темата ви. Може да ме включите и мен. Аз имам две породени момичета и едно по-малко. В подписа ми са датите на раждане. Приятна вечер за сега!

# 86
  • Мнения: 1 461
Вчера ходих на зъболекар с Мая и се сабуди по рано отколкото очаквах, и се наложи докато аз кърмя зъболекарката да ми прави пломбата  Mr. Green, имаше много хора пред кабинета и нямаше как да ме остави на половина ,но пък така не мислех какво ми правят бях съсредоточена върху кърменето.
Тази вечер пък както къпехме Мая докато се обърна и Галина я бутна и я обърна с шезлонга в коритото немога да сваря да я вадя и то горкото неможеше да си поеме въздух и аз се изплаших и я охапах силно за ръката за да може да изреве и да си поеме дъх ,следтова един час неможах да я успокоя цялата трепереше и ревеше
Всички около мен ми викат мале горката ,мале милата или ти си луда ,а всъщност няма по хубаво от породени дечица

# 87
  • Мнения: 4 549
Лелееее, цели 3 нови мами!  Hug Добре дошли!
карчита, чукам на дърво да нямаш повече такива ситуации!
луда, много са сладки дребните! Heart Eyes
А ние вчера бяхме на ресторант, понеже вчера тати беше за последна вечер при нас, днес си тръгна, отпуската свърши и искахме да го отбележим някак. Стефан само търча насам-натам, аз кърмих вътре в ресторантчето (всички посетители се бяха съсредоточили на двора), но в общи линии беше много приятно. Това ни беше първото ходене на заведение с двете деца. Mr. Green

# 88
  • София
  • Мнения: 293
и аз съм една бързо загряваща...
докато разбера, че има нова тема и тя ще вземе да стане стара  Rolling Eyes

добре дошли на всички новодошли и на стари-непоявявали се като мен

по въпроса с гледането на породени деца в малък апартамент:
и ние сме в тая група. живеем в т.нар. двустаен, на който на всичкото отгоре вътрешните врати са отстранени, за да е модерен Wink имаме само една врата на спалнята, която трябва да спира шума от рева (като на бенгалски тигър) на нашата кака, когато приспивам малкия.
но вече много пъти си мисля, че успявам да се справя сама с децата и домакинството именно заради малката жилищна площ, която изисква грижи.

Mom_an, в следващата тема можеш да добавиш и имената на моите хубавци - Ралица и Никола.

ако някой се чуди все още по въпроса с количката за породени - ако ще си гледате сами децата е голямо удобство и няма да сте вързани. особено ако голямото все още не може да ходи на дълги разстояние, то си е направо необходимост. ние едва оня ден осъществихме тримата първата ни разходка без количка: малкият в слинг, а каката за ръка. така ходихме цял час из парка и нямаше мрънкане, че трябва да я гушкам.
е, иначе аз събрах поне 10-тина съжаления от вида "горката, поне ще ги отгледаш заедно", за които сте писали по-горе, но на мен си ми беше супер.

ще следя темата, пък като решите да отваряте нова - дано не ви загубя за пореден път.  Cry
уж ми е включено известието за нови отговори, пък какво става всеки път...

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 03:55 от milenaire

# 89
  • Мнения: 115
  Здравейте, момичета! Hug

  И аз докато открия новата тема.....  Mom_an, поздравления за страхотното оформление!  bouquet
  Добре дошли на всички нови, смели майчета! Hug Хубаво е, че се увеличаваме!

  Luda, много са ти сладки госпожиците!

  Kar4ita, представям си какво си изживяла. Дано никога повече не се случва!
 
Да, обикновено се прави една физиономия в стил "О, горката" Mr. Green и следва репликата "Е, може пък да е по-добре, ще ти отгледаш наведнъж" Laughing
  Попадала съм в тази ситуация поне сто пъти Mr. Green

  А на мен ми се наложи да се върна на работа и моите диваци сега ги гледа баба им. За моя изненада се справя чудесно, но чак сега установи, че никак не е лесно с двамата едновременно Mr. Green


 Лек и спокоен ден! Hug
 
 

Общи условия

Активация на акаунт