Как бихте постъпили на мое място?

  • 1 590
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Когато иска и колкото поиска.
Синът ми на 3 месеца за определен период беше минал на 3-кратно хранене, без това да му се е отразило отрицателно. След това пак скочи на 5. Те си знаят. И ядеше 3 пъти по 280мл, така че... давай си му и не го мисли и, разбира се, никакво будене  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 6 029
Блонди, 280.. успокоих се... детето си знае най-добре Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 6 363
колкото до буденето за ядене... моят син понякога отказва да си пие млякото преди лягане и тогава му го давам докато спи.
не знам какво мисли науката по въпроса, но практиката показва, че бебето може да пие мляко и да спи едновременно=

# 18
  • Мнения: 6 029
да, някои могат. моето не. като отказа да суче от мен се опитвах да го кърмя спящ, по съвет на мамите от кърмаческия. е освен да го събудя и съвсем да откаже да суче друго не постигнах.

# 19
  • Мнения: 4 784
Според мен си го остави да яде колкото иска и както той си е направил режима, ако общото количество отговаря на това, което другите пият за цял ден  Peace и ако си надава нормално, що се притесняваш  Grinning
Напълно съм съгласна  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 3 610
В такъв случай си остави човека на мира,явно той най-добре си знае кога,колко и как да яде.

# 21
  • Мнения: 46 518
И София ми е правила тия номера няколко пъти, за седмица- две изпиваше такива количества, че ми събираше очите, после пък ядеше на половина  Crazy обяснявам си го със скоковете на растежа. Хранех на поискване, не издържам на писъци  Stop

# 22
  • Мнения: 1 483
И ние имахме такъв перьод и докторката беше в шок и ми каза да го залъгвам с вода Crossing Arms Но  Naughty аз не я послушах и си му давах колкото пожелае.Изобщо не се притеснявай и си му давай толкова колкото си иска той Wink

# 23
  • Мнения: 603
Julie споко! Йо ядеше точно по толкова на два месеца. Хората ми се чудеха, но откакто прочетох в една книжка, че не е важен броя на храненията, а общото количество мирясах.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 039
не знам как си го минала на 4-кратно хранене, но всеки педиатър ще ти каже, че това е недостатъчно за 2-месечно бебе.
на тази възраст ядат минимум 6 пъти. моят син ядеше и по 7 пъти даже.
а еднократното количество пък е наистина внушително голямо.
опитай плавен преход към 6-кратно хранене през 3 часа с по-малки количества. но наистина плавен.
Не съм съгласна за педиатъра.Моя син много спеше и също издържаше по четири часа и вечер не се събуждаше т.е ядеше по 5 пъти и то въобще не можеше да става за такова количество мляко защото е злояд.Ядеше нормалното количество за 6-7 хранения и за възрастта.Аз се притеснявах но първите два месеца наддаде с по 1200 и 4-5 сантиметра на месец.Докторката каза нали си наддава детето и е добре няма да го разбутваш той сам си е направил режима вместо ти да го мъчиш после.
Така че моето мнение също е да оставиш детето както иска щом е добре и особено щом и педито така е преценила.

# 25
  • Мнения: 8 242
...На какво мляко сте да не би случайно да не му хранително newsm78
А аз си мислех, че има само нехранителна кърма  Mr. Green
И според мен се дължи на скок в растежа туй поведение Wink

колкото до буденето за ядене... моят син понякога отказва да си пие млякото преди лягане и тогава му го давам докато спи.
не знам какво мисли науката по въпроса, но практиката показва, че бебето може да пие мляко и да спи едновременно=

Мхм, Тони суче основно нощем спейки.. Никога не му е пречило нито на съня, нито на храненето.

# 26
  • Мнения: 6 029
...На какво мляко сте да не би случайно да не му хранително newsm78
А аз си мислех, че има само нехранителна кърма  Mr. Green
И според мен се дължи на скок в растежа туй поведение Wink

колкото до буденето за ядене... моят син понякога отказва да си пие млякото преди лягане и тогава му го давам докато спи.
не знам какво мисли науката по въпроса, но практиката показва, че бебето може да пие мляко и да спи едновременно=

Мхм, Тони суче основно нощем спейки.. Никога не му е пречило нито на съня, нито на храненето.

мдам. не знам колко време ще ми скача из растежа.. ама и вчера, и днес си яде по 240... здраве да му е. вчера заспа към 8,30 вечерта и откара днес до осем. какво повече да искам от чавето.

# 27
  • Мнения: 887
Моето мнение е, че синът ти изпива необходимото за деня количество, но вместо на 6 пъти си го е разпределил на 4. Щом като всичко останало е наред, а и съветът на педиатъра е да го оставиш така значи няма място за притеснение. Аз бих продължила да се водя по детето -  както си правила досега и не бих се опитвала да го измъчвам като му променям вече установен режим.

# 28
  • Мнения: 5 362
Ей го на, cveti_f го е написала вместо мен Wink
И аз щях да ти кажа същото Peace
Да ти е жив и здрав юнака! Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 928
Единственото, което ме притеснява във вашия случай е, че 210-240 е наистина огромно количество за вашата възраст и има опасност да му разшириш коремчето.
По-добре е наистина да намалиш количеството и да се опиташ да го храниш на 3 - 3,5 часа  Peace

Общи условия

Активация на акаунт