Как бихте постъпили вие?

  • 1 916
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 967
Отделна за всяко дете, та ако ще и три деца имам  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 4 867
Всяко дете има нужда от свое ъгълче, в което да са усамотява и за което да носи отговорност. Пък нищо не им пречи да се събират да играят заедно.
Един радиатор с колко променя сметките за отопление?

# 17
  • Мнения: X
За сега са в една стая. Но са с малка разлика.Разнополови са.
Мисля точно  като azaf.Но като поотраснат ще  мислим друг вариант.

# 18
  • Мнения: 4 965
...

newsm10 ...ама моите ще са в една - това ни са възможностите, а и те са момченца с малка разлика Wink

Е, когато са еднополови, с малка разлика и на самите деца им е по-удобно и приятно - няма лошо да са в 1 стая.
Моите са в 1 стая, но са близначки и така или иначе са заедно почти постоянно. Разбира се, стаята е така подредена, че леглата им са раздалечени /не си пречат и не си прескачат "на гости"/, а и има достатъчно място всяка да си има нейно пространство.
В случая, най-вече бих избрала 2 стаи заради голямата възрастова разлика основно, а на второ място заради разликата в пола.
Когато някой ден /дай Боже/ имаме 3-то дете, задължително ще има отделна стая - независимо от големите преустройства, които ще с наложи да направим в апартамента - дори и пак да е момиче, за мен разликата във възрастта е основен критерий в случая. В момента децата ми имат сходни режими и не си пречат, но би ми било трудно да съчетая нуждите и предпочитанията на деца, които имат различен режим - примерно, едното става рано за училище, вечер се прибира късно след срещи с гаджета, следобед иска да учи в стаята или да си покани гости и т.н. + по-малкото, което спи следобед и вечер ляга по-рано, стряска се от шумната музика или разговорите по телефона на баткото/каката, притеснява се от приятелите на по-голямото, иска да си играе, докато голямото учи за изпит и т.н.

# 19
  • София
  • Мнения: 581
много е сложно това решение за мен живот и здраве след време тоз голям апартамент какво ще го правим с мъжо  newsm78

# 20
  • Мнения: 4 965
много е сложно това решение за мен живот и здраве след време тоз голям апартамент какво ще го правим с мъжо  newsm78

Ооо, варианти има бол:
1. продавате го и си купувате по-малък, а с останалите пари си осигурявате старинит или давате по дно рамо на дцата;
2. заменяте го за 2 или 3 по-малки;
3. купувате си /или някое от децата ви купува по-малко/, а това го ползва детето;
4. давате го под наем и си наемате по-малко;
...

# 21
  • София
  • Мнения: 581
azaf права си това са добри варианти ох ще го мислим още а какво ще кажеш за два с обща врата помежду им

# 22
  • Мнения: 4 965
Т.е. едната да е преход към другата ли?
Не знам - пак ми звучи не много подходящо. Как ще прецениш през пространството на кое дете да минава другото - винаги едното ще притеснява другото.
Освен ако не измислиш друг вариант за преходната стая. Ние, например, сме с "френски преход" - предна част на апартамента /антре, кухня и тоалетна/, средна /преходен към 2-те антрета хол/ и задна част /по-малко антре, баня, спалня и детска стая/. Т.е. преходната стая може да я направите хол, а вътрешната стая да е на малката /за да не трябва баткото да се притеснява, когато си кани приятели и трябва да минава през хола, където вие имате гости или гледате телевизия - все пак той е почти тийн вече/. Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз бих предпочела да имам две/или повече/ детски стаи,независимо от пола на децата.Имам двама братя и винаги сме имали отделни стаи.Това за мен е най-добрият вариант-от опит.

# 24
  • Мнения: 2 085
azaf права си това са добри варианти ох ще го мислим още а какво ще кажеш за два с обща врата помежду им
Два апартамента ли имаш предвид?С обща врата помежду им?

# 25
  • в Низината
  • Мнения: 705
Отделни стаи. Още повече, че са момче и момиче и в един момент ще бъде много неудобно да са в една стая.

# 26
  • Мнения: 4 965
Два апартамента ли имаш предвид?С обща врата помежду им?

Има предвид 2 отделни стаи, но с обща врата - вероятно едната да е преход към другата или от 1 стая да са направени 2 с преход.

Всъщност, този вариант с разделянето го беше направила една от лелите ми - обща и доста голяма стая, на която по средата бяха направи свод и бяха сложили подвижна дървена стена. Така пак стават 2 стаи, но пък децата й са момичета и разликата им е 3-4 г. - наистина се получаваха 2 отделни стаи, но пък едната винаги преминаваше през стаята на другата и нямаше изолиране на шума.
За сметка на това, сега те са големи - едната е в чужбина, а другата също живее отделно. Леля ми просто махнаха тази дървена стена, направиха един ремонт и в момента бившите 2 детски са страхотна всекидневна /дори в единия кът сложиха и легло за гости/.
Адски удобно. Отделно си имат хол, спалня, кухня, трапезария.

# 27
  • Мнения: 1 426
Е, дотогава имаш поне 20-тина години... Ще му мислите, когато се наложи.
А сега - много по-добре си е две стаи. Ти представяш ли си го баткото как ще учи, ако малкото непрекъснато му дърпа нещата и т.н.
По-скоро, ако останеш на варианта "една стая", ще бъде пак баткото сам, а вие - с малката в спалната.

# 28
  • Мнения: 7 201
Отделни стаи. Още повече, че са момче и момиче и в един момент ще бъде много неудобно да са в една стая.
PeaceИ предвид голямата разлика в годините.

# 29
  • Мнения: 5 362
Бих избрала отделни стаи Peace

Общи условия

Активация на акаунт