За изтичането на водите?

  • 2 620
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 474
Не бих чакала до седми, отиди при друг лекар - по-добре да се разкараш излишно.
Водите не винаги са бистри  Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 2 967
С моя опит мога да кажа, че ми спукаха водите и като изтекоха беше топла вода м/у краката. По- добре по-бързо отиди на лекар,  и то по-добре в някоя АГ болница. Успех и леко раждане!  Laughing

# 17
  • Мнения: 193
Според мен задължително трябва да отидеш на лекар, имам спомен от курса за бременни, който посещавах, че това е така нареченото бавно изтичане на водите, което може да бъде и опасно, ако не се хване на време. Така че, не чакай!

# 18
  • Мнения: 660
Ами ако все още не си отишла след всички тези съвети, аз също те съветвам да отидеш в болницата, в която смяташ да раждаш. Така както го описваш действително най-силно наподобява високо пукнат околоплоден мехур, а за да няма излишни чуденки, си има определена проба, с която това се установява. Пукнат околоплоден мехур не означава непременно започващо раждане, може и да няма родилна дейност, но в голяма част от случаите означава край на бременността и необходимост от индуциране на раждането. Изчакването може да бъде и опасно - предимно риск от инфекция, да не говорим че самата причина за спонтанно пукане на мехура в огромната част от случаите се предизвиква от инфекция. Да се чака до седми е проява на абсолютно безхаберие, като се има предвид, че става дума за два човешки живота! Naughty

# 19
  • Мнения: 2 100
И от мен съвет - отиди да те видят! Успех

# 20
  • Мнения: 503
Мехурът се пука спонтанно безболезнено и усещането е като напишкване .Нормално цвета е бистър.Ако се е пукнал високо може да изтича по малко и трябва да отидеш в болница да ти направят бромтимолова проба.
И аз мисля,че ако е спукан отгоре така тече по-малко
При мен беше точно така! Леко раждане Wink

# 21
  • Мнения: X
Отивай в болницата!Не чакай повече.На мен ми ги пукнаха и двато пъти в болница,бяха бистри и в голямо количество,поне литър.Щом не се чувстваш добре обаче,веднага иди и не чакай.

Същата работа като при мен.
И съм абсолютно съгласна със съвета на Стефани6.

# 22
  • Мнения: 137
Отиди на лекар,мила.Не чакай!....и леко раждане  Peace   bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 3 787
И моя съвет е да отидеш на лекар и да не чакаш.Моите води така бяха си текли по малко 2 седмици преди да родя.А аз си имах течение през цялата бременност и гинеколожката ми казваше,че това било просто по-засилено течение Tired
Когато се роди бебо,бяха останали съвсем малко води Crazy
Тичай при доктор и искай да ти направят тестче за околоплодни води,за да си спокойна Wink

# 24
  • Мнения: 417
На мен ми изтекоха на веднъж и много и след един час започнаха контракцийте.Незнам дали могата да изтичат капка по капка,но най добре потърси лекар.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 907
Ако се е пукнал високо може да изтича по малко и трябва да отидеш в болница да ти направят бромтимолова проба.
... която при мен беше отрицателна, ама и водите ми ги нямаше почти  Mr. Green ...

# 26
  • София
  • Мнения: 10 332
Моите така почнаха да изтичат, точно все едно се напишкваш по малко, чак си душих бельото.
Марш на лекар и скоро да гушкаш хубаво бебче!   bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 5 079
Няма как да ти изтекат водите и да не го разбереш. Количеството си е множко, все едно да се на*ишкаш стабилно...  Flutter
Ако ти е паднала тапата може да изтичат по малко, но пак не ми прилича на това, както го описваш. Имай предвид, че има жени, с много здрави мехури  Crazy (визирам себе си към тази "категория"), за които важи в пълна степен правилото, че раждане може да започне и без да ти изтекат водите. А да се наложив болницата да ти пукнат мехура.
Все пак отиди да те видят и най - здравото и сладко бебче ти пожелавам! Hug

# 28
  • Мнения: 5 362
Не бих чакала до седми, отиди при друг лекар - по-добре да се разкараш излишно.
Водите не винаги са бистри  Wink
И аз това те съветвам Peace
Успех!

# 29
  • Мнения: 490
Не са ми изтичали водите-пукнаха ми ги там, но съм сигурна че може да текат и бавно.
Моя съвет е -ЗАМИНАВАЙ ВЕДНАГА В НЯКОЯ АГ.
Леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт