Майчин дом Варна

  • 9 413
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 839
Майчин дом се води за доста рискова болница по отношения на ражданията.
Kой и къде я води като такава? Ако разполагаш с някаква статистика, моля публикувай.
само виж историята на елвира и после ми го хвали тоя лъскав майчин дом!

# 16
  • Мнения: 1 290
Майчин дом се води за доста рискова болница по отношения на ражданията.
Kой и къде я води като такава? Ако разполагаш с някаква статистика, моля публикувай.

има много изписано по темата из форума
нека бъдещите майчета да използват търсачката и да направят най-добрия за тях избор
   Аз имах предвид сериозна статистика.

http://elvira.vtori-jivot.org/biografia.php

това достатъчно сериозна статистика ли е за теб?

# 17
  • Мнения: 1 866
Първо искам да отбележа, че авторката вече е решила да ражда в Майчин дом и няма нужда на една бъдеща родилка да се бутат под носа примери за трагедии, които се случват във всяка една болница. За случая на Елвира всички знаем и не мисля, че има човек, който да не е потресен. Но трагедии са се случвали и в другите 2 болници във Варна, замо дето темите не са заковани, защото за съжаление участниците в тези трагедии вече не са между живите. Само преди няколко седмици се запознах с една майка, която е преживяла такава трагедия в Окръжна болница преди 3 години. И тя смята, че е лекарска грешка. Не искам сега да давам конкретни примери, просто няма нужда.

Аз лично не съм посещавала другите болници и родих и 2-та пъти в Майчин дом. Държах да родя при д-р Яков и затова. Доволна съм от тази болница, но пък не бих казала, че някоя от другите болници се води за рискова само защото съм чула за някои ужасни неща, които са се случвали там. Важното е да се знае какъв процент инциденти с тежки последствия има във всяка болница и да се разбере от какво са породени тези инциденти, за да се правят по-глобални изводи. Но такива статистики за съжаление няма и не вярвам някога да има. Затова не съм привърженик на генералните заключения за дадена болница, особено ако този който прави тези заключения не е раждал (по-скоро раждала) там. Така се създава само някаква психоза сред бъдещите майки. Много по-конструкивно е някой да каже какъв е личния му опит с болницата и даден лекар или персонал.

# 18
  • Мнения: 223
Майчин дом се води за доста рискова болница по отношения на ражданията. Имайте предвид, че ако нещо се случи по време на раждането (не го пожелавам на никой) с бебето или родилката, не могат да действат бързо на своя територия, а ги карат в АГ.
Считам, че не е чак толкова важно в случая какви са условията в стаята, все някак 5 дни ще се изтърпят, а е по-важно как ще мине операцията или самото раждане и дали са добри екипа и апаратурата в болницата, която сте избрали.
Аз не бих ползвала думата РИСКОВА, защото в коя ли болница няма риск, но за мен по-важно беше къде има неонатологично отделение. Ако се случи нещо в Майчин дом, се превозва детето в АГ.
Някой беше писал за Вип стаите на 7 етаж на АГ. ВИП-а на стаите в АГ е това че са самостоятелни, че имаш климатик и телевизор, както и (важно за мен) близките ти могат да бъдат с теб, почти през цялото време. Записва се името на 1 придружител, който (в моя случай) даже влезе с мен в операционна. Направила си вече своя избор и той е такъв!

Желая ти безпроблемно раждане, бързо възстановяване и едно здраво бебче!
Успех!
... Лала много добре си го казала, няма защо да се посочват трагедиите.

# 19
  • Мнения: 83
Първо искам да отбележа, че авторката вече е решила да ражда в Майчин дом и няма нужда на една бъдеща родилка да се бутат под носа примери за трагедии, които се случват във всяка една болница. За случая на Елвира всички знаем и не мисля, че има човек, който да не е потресен. Но трагедии са се случвали и в другите 2 болници във Варна, замо дето темите не са заковани, защото за съжаление участниците в тези трагедии вече не са между живите. Само преди няколко седмици се запознах с една майка, която е преживяла такава трагедия в Окръжна болница преди 3 години. И тя смята, че е лекарска грешка. Не искам сега да давам конкретни примери, просто няма нужда.

Аз лично не съм посещавала другите болници и родих и 2-та пъти в Майчин дом. Държах да родя при д-р Яков и затова. Доволна съм от тази болница, но пък не бих казала, че някоя от другите болници се води за рискова само защото съм чула за някои ужасни неща, които са се случвали там. Важното е да се знае какъв процент инциденти с тежки последствия има във всяка болница и да се разбере от какво са породени тези инциденти, за да се правят по-глобални изводи. Но такива статистики за съжаление няма и не вярвам някога да има. Затова не съм привърженик на генералните заключения за дадена болница, особено ако този който прави тези заключения не е раждал (по-скоро раждала) там. Така се създава само някаква психоза сред бъдещите майки. Много по-конструкивно е някой да каже какъв е личния му опит с болницата и даден лекар или персонал.


Подкрепям напълно  Peace и аз съм от доволните

# 20
  • Мнения: 170
Напълно съм съгласна с Lala , лекарски грешки и инциденти стават  навсякъде , едва ли има клиника  в която да не са ставали. Някъде по -горе прочетох , че не било от голямо значение мизерията в стаите и можеш да я изтърпиш 5 дни.С това не съм съгласна първото си детте родих в АГ , защото тогава нямаше Майчин дом , и това бяха най-кошмарните 7 дни , имаше хлебарки навсякъде , дори и в кошчето на бебо   Sick.Да не говорим за отношението на лекарите и акушерките там , държаха се така все едно си им длъжник за нещо .Това беше през 2002 г , доколкото разбирам нещата с нищо не са се променили  от тогава до днес ,а и ВИП стаите им са ужасни пак си е мизерия .
Преди 10 месеца родих в Майчин дом секцио и останах много доволна от персонала в клиниката и от вниманието което обръщаха на всички родилки и дечица.Ако след време реша да имам 3 дете пак там ще отида без никакво колебание  Peace

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Аз родих преди близо 1 година със секцио по спешност в Майчин дом -Варна и то около 35 дни преди термин. Не искам да влизам в подробности, но ако д-р Георгиев не беше реагирал навреме, сега дъщеричката ми нямаше да я има. Тя се роди недоносена и с тегло 2250 кг. В Майчин дом има 3 кувьоза за недоносени деца и когато децата са сравнително добре, могат да останат на място без да се налага транспортиране до АГ. Когато раждах аз педиатрите , които работеха там бяха д-р Юдова и д-р Хариева. И двете са много добри специалисти, надявам се още да са там.
Смятам, че д-р Яков е много добър избор. Макар, че не ме оперира той, веднага след операцията няколко пъти идва да ме види как съм и следеше състоянието ми до изписването ми от болницата.
До колкото знам и в София не всички АГ болници разполагат с неонатологични отделения, и там ли не трябва да се ражда ?
И в тая връзка искам да изкажа ОГРОМНАТА си благодарност към д-р Георгиев и д-р Георгиева , затова че спасиха дъщеря ми. Няма да ги забравя до края на живота си.

# 22
Zdraveyte na vsichki,
As sam ot Varna i hste rajdam v Maychin Dom na 1vi Ianuari 2008ma. Malko e kofti naistina da se izkazvat tolkova negativni neshta za koyato i da e bolnitsa na bremenni jeni koito chakat da rodiat tam, zashtoto niama bolnitsa v koyato da ne e imalo intsidenti kato tozi s Elvira Cry.

# 23
  • Мнения: 1 372
Момичета на тези които са избрали Майчин дом пожелавам много късмет, защото ще им трябва! Моя близка едва се размина със смъртта в майчин дом и то по вина на д-р Яков! След като нещата дотолкова се усложниха, че бебето почина а тя изпадна в кома я преместиха в АГ! Искам също да  споделя че АГ каквато и мизерия да е разполага с цялата необходима техника и специалисти при евентуално усложнение при бебето! А иначе както твърдите гафове стават на всякъде, само че и аз мисля че при д-р Яков и неговата клиника те са масово явление! И все пак раждането винаги е рисково, независимо в коя болница, така че след като сте избрали късмет и дано при вас всичко мине добре! Успех и леко раждане!

# 24
  • Мнения: 55
много благодаря на всички, които са се включили в темата. До сега съм събрала доста мнения за тази клиника и за това съм се насочила към нея. Смятам, че там работят доста добри специалисти, но като във всяко едно болнично заведение и там могат да се случват инциденти - никой не е застрахован!
А сега да отговоря на въпроса на Ashanti, с която със сигурност ще се засечем - моята лекарка е Д-р Даниела Станева. Преди година и няколко месеца една от моите приятелки ражда при нея планово секцио и е много доволна. Съвсем друго е като имаш мнение за даден лекар от близак човек, за това съм спокойна и очаквам с нетърпение да дойде момента!

# 25
  • Мнения: 170
много благодаря на всички, които са се включили в темата. До сега съм събрала доста мнения за тази клиника и за това съм се насочила към нея. Смятам, че там работят доста добри специалисти, но като във всяко едно болнично заведение и там могат да се случват инциденти - никой не е застрахован!
А сега да отговоря на въпроса на Ashanti, с която със сигурност ще се засечем - моята лекарка е Д-р Даниела Станева. Преди година и няколко месеца една от моите приятелки ражда при нея планово секцио и е много доволна. Съвсем друго е като имаш мнение за даден лекар от близак човек, за това съм спокойна и очаквам с нетърпение да дойде момента!

Поздравявам те за избора и  аз раждах при нея , наистина много добра като лекар и слънчев човек .И аз раждах при нея секцио  , въобщи не ми личи , че имам втора операция , направи го много сполучливо.

# 26
  • Мнения: 39
Здравейте и аз съм решила да раждам в Майчин дом. Мойта лекарка е д-р Капка Атанасова, засега искам много да е нормално раждане, но вече съм на 33г и плюс това съм са тесен таз така че казаха да мисля и за секцио.
Има ли раждали при нея. Отзиви?

# 27
  • Мнения: 170
Здравейте и аз съм решила да раждам в Майчин дом. Мойта лекарка е д-р Капка Атанасова, засега искам много да е нормално раждане, но вече съм на 33г и плюс това съм са тесен таз така че казаха да мисля и за секцио.
Има ли раждали при нея. Отзиви?

Докато лежах имаше едно момиче, което ражда секцио при нея и по проказките и беше доволна .А друга позната ражда и трите си деца при нея нормално ,каза че никога не би я сменила с друг лекар  Peace

# 28
  • Мнения: 225
Майчин дом се води за доста рискова болница по отношения на ражданията.
Kой и къде я води като такава? Ако разполагаш с някаква статистика, моля публикувай.

има много изписано по темата из форума
нека бъдещите майчета да използват търсачката и да направят най-добрия за тях избор
   Аз имах предвид сериозна статистика.

http://elvira.vtori-jivot.org/biografia.php

това достатъчно сериозна статистика ли е за теб?

A знаеш ли смъртните случаи за последните 3 години в АГ-болница? Защото аз ги знам( не е един случай) .... но въпреки това не мога да кажа кой къде да ражда.  Излишното всяване на паника и страх е патент на форумите, на  мен не ми влияе, защото съм ОСОБЕНО добре информирана за нещастните случаи във ВСИЧКИ варненски болници; но на някоя и без това уплашена бременна само това й липсва- да се побърка от страх.

# 29
  • Мнения: 814
много благодаря на всички, които са се включили в темата. До сега съм събрала доста мнения за тази клиника и за това съм се насочила към нея. Смятам, че там работят доста добри специалисти, но като във всяко едно болнично заведение и там могат да се случват инциденти - никой не е застрахован!
А сега да отговоря на въпроса на Ashanti, с която със сигурност ще се засечем - моята лекарка е Д-р Даниела Станева. Преди година и няколко месеца една от моите приятелки ражда при нея планово секцио и е много доволна. Съвсем друго е като имаш мнение за даден лекар от близак човек, за това съм спокойна и очаквам с нетърпение да дойде момента!

  И аз съм при Др. Станева Grinning. Живот и здраве още на 8 август може да се видим, защото тогава ще постъпвам за изследвания и направо си оставам там(за да не се разкарвам пак до Бургас). Пожелавам ти леко раждане и едно здраво бебче  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт