Захранване на изкуствено хранено бебе

  • 11 561
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 844
Мили мами,
Още ни е много рано за захранване, но аз искам да попитам по-отрано: Кога започнахте със захранването на бебето? Във форума за кърменето прочетох, че захранване не се препоръчва преди 6 месеца, но така ли стои въпроса за изкуствено хранените бебчовци. По-конкретно се обръщам към мами, които са захранили бебчовците си по-късно, както се препоръчва, по-добре ли се усвояваше новата храна, изобщо споделете опит!

# 1
  • Мнения: 2 258
Аз започнах захранването от 5-ти месец.Сокчета,плодови пюрета и зеленчукови пюрета.Не сме имали проблеми с усвояването им.Нашата педиатърка беше против преди трети месец да давам сокчета,тъй като те са още една предпоставка за по-тежки и продължителни колики.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Започнах от 4-ия месец,поради силни колики.Пусни търсачката и ще намериш много теми!

# 3
  • Мнения: 10 758
Аз ще започна да захранвам към 5 и 1/2 месеца. Виж тук. Мисля, че всичко е описано точно.

# 4
  • Мнения: X
Има доста теми за захранването из форума, пусни една търсачка и разгледай.

Ето една от темите: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18769&highlight=%C7% … E0%ED%E2%E0%ED%E5

# 5
Цитат на: nezistratieva
Мили мами,
Още ни е много рано за захранване, но аз искам да попитам по-отрано: Кога започнахте със захранването на бебето? Във форума за кърменето прочетох, че захранване не се препоръчва преди 6 месеца, но така ли стои въпроса за изкуствено хранените бебчовци. По-конкретно се обръщам към мами, които са захранили бебчовците си по-късно, както се препоръчва, по-добре ли се усвояваше новата храна, изобщо споделете опит!

И ние сме на адаптирано мляко. Аз обаче давам сокчета от края на първия месец. Мисля да я захраня от четвъртия месец с пюренца.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Здравей!
Аз захраних на 5 навършени месеца с оризова каша. Това й беше първа храна. Дотогава не е пила и не е яла нищо друго освен адаптирано мляко. Не сме имали проблеми с приемането и усвояването на новите храни. Много бързо се научи да се храни с лъжичка.
Педиатърката й одобри схемата ми за захранване. И все още си караме по нея.
Успех!

# 7
  • Мнения: 455
Аз започнах през 3-тия месец с даването на сокчета, през 4-тия месец плодови пюрета, през 5-тия месец каши, през 6-тия месец месо, през 7-мия месец попара със сирене, през 8-мия месец квасено мляко с бисквити, 9-тия месец кус-кус за закуска, през 10-тия с жълтък. Според мен важното е да не захранваш едновременно с две нови храни. И да следиш за алергични реакции.

# 8
  • Мнения: 235
Най-добре е да се захранва бебето след шестия месец, но много малко доктори в България го препоръчват. Всички доктори казват че още през третия месец да се започне с плодово пюре ама ние от такова започване си направихме алергия. Колкото по-късно толкова по добре.

# 9
  • Мнения: 5 713
Дали бебето е на кърма или адаптирано мляко за мен няма значение. Относно захранването гледам да спазвам препоръките на СЗО- захраних я след навършени 5 месеца с оризова каша.

Общи условия

Активация на акаунт