Съгласни ли сте да има климатик в ДГ?

  • 1 647
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не бих искала да има климатик ... първо, защото климатика много преработва въздуха в помещението , а на мен това не ми харесва , второ, защото с климатик, човешкия организъм не се настройва да се справи с жегите и после като излезе навън човек се чувства ужасно и трето, че по климатиците се завъжда онази опасна бактерия легионела, която за деца с понижен имунитет е много опасна

# 16
  • Мнения: 4 496
Ние вкъщи сме с климатици,но ако ще ходим навън,ги изключвам 15 минути преди да тръгнем,и отварям вратите.В детската градина дали ще го направят,или детето от 26 градуса ще излезе навън,където е 37?

# 17
  • Мнения: 14 133
Да, стига да са монтирани така, че да не духа директно в децата, когато спят или играят.
ЗА климатик съм , при условие, че някой от персонала се ангажира с поддръжката му - редовно миене на филтри и т.н. Против съм да им въртят прахоляци от непочистени филтри, независимо кой е платил за климатика.
Peace И са включени на подходяща температура.

# 18
  • Мнения: 5 362
Да,съгласна съм по принцип Peace
Как ще се купува-с общински пари или с ваши като дарение-няма значение.Трябва да стигнете до някакъв консенсус Rolling EyesВсе пак децата на ония дето се карат и те ще стоят на хладничко лятото,нали така?! Wink А и всичко се прави именно,заради децата,а не заради това да се покаже,че някой има повече пари от друг и може да купи климатик,и видиш ли детето му ще е с по-специално отношение....
Когато климатика се постави правилно,поддържа нормална Т и не духа надолу към децата-няма проблеми Peace
някой от персонала се ангажира с поддръжката му - редовно миене на филтри и т.н. Против съм да им въртят прахоляци от непочистени филтри
И това е много важно също Peace

# 19
  • Мнения: 3 456
За климатик. В повечето детски градини стаите са южни и е наистина нетърпимо горещо

# 20
  • Мнения: 14 654
Не бих искала да има климатик ... първо, защото климатика много преработва въздуха в помещението , а на мен това не ми харесва , второ, защото с климатик, човешкия организъм не се настройва да се справи с жегите и после като излезе навън човек се чувства ужасно и трето, че по климатиците се завъжда онази опасна бактерия легионела, която за деца с понижен имунитет е много опасна
Съвсем същите са и моите мотиви да не искам климатик в градината. Но ако стане въпрос, сигурно ще съм единствената на това мнение.

# 21
  • Мнения: 6 206
Каспър, абсолютно съм съгласна с теб!
Инициативата за климатик беше наша /на няколко майки/, защото и нашата ДГ е с южно изложение и е адска жега, събрахме се уж да говорим като големи хора, а то стана голям скандал, като сме имали пари да сме си купели сами климатик, те нямали излишни, освен това бил вреден, а и било работа на общината... Дори едната майка предложи да го направи като дарение, но НЕ! Други 2-3 майки започнаха да викат, че по този начин нейното дете ще е винаги привелигировано и да си намират доводи за вредността на климатика, въпреки, че у тях сигурно също имат такъв!
Накрая гласувахме и от 27 родители, 18 бяха ЗА, което за мен означава, че има мнозинство и малцинството трябва да се съобрази, ама пак започнаха спорове.
Освен това госпожите също са ЗА, а и в другата група също има такъв.
Ох, и мен какво ли ме чака да се разправям с някакви чавки... Не че не мога да го купя сама, но няма да го направя ей така от принципни съображения. Може пак същите пари да дам, но за други и повече неща.
Може пък и да има вече климатик и да ми отпадне дерта.
Сикретгардън, а добре ли ще е да ги взимаш децата отпуснати като медузки от жегата? Нито спали, нито яли от голямата жега. То хубаво натуралното, но до един момент.  Simple Smile

# 22
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Аз съм за.Просто трябва да се прецени добре къде да се сложи,така че да не духа директно в децата. PeaceКакво значи преработва въздуха в помещението???Ако се проветрява редовно ,не виждам проблем.Организма се настройвал-ами дай цял ден да ги мори жегата.Да ги прибираме потни,едва дишашщи,скапани от жегата.А бактерии се завъждат навсякъде,и на моето имунитета не му е кой знае колко добър,ама това че няма климатик в яслата не означава,че не боледува често. Sad

Общи условия

Активация на акаунт