зелена карта при пътуване до Гърция

  • 6 616
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 530
Съжалявам, но не мога да помогна.

# 16
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Аз имам същия каузс, на същата дата ми е направена полицата, правих добавък - прехвърлих я на мое име преди 2 месеца и от бюрото ( намира се в Овча купел - на ул. Обиколна) ми казаха, че ще ми издадат ЗК за 25 лв. Колата ми е 1900 кубика...
Как ли определят цените  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 5 701
Добре ,но аз не разбирам все пак необходима ли е зелена карта или не?И кой трябва да питам ,след като застрахователната агенция няма информация?Трябва ли да ида до границата и там да я получа!

# 18
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Това, което пишеше в "24 часа" бе горе-долу следното:
"Съветваме водачите да си купуват сертификат Зелена карта, тъй като ако настъпи застрахователно събитие именно с нея се оправят документите по събитието".
Един вид - на границата не трябва да ти я искат, можеш да си пътуваш и без нея, но недай БОже да стане ПТП и нямаш въпросното зелено картонче, то все едно си без ЗК.

# 19
  • Мнения: 391
Трябва да ти променят територията на валидност, щом казваш, че първоначално е издадена само за България и да си доплатиш разликата. Сумата за доплащане се определя според оставащите месеци до края на валидността и според тарифата на всяка компания.

Последна редакция: ср, 08 авг 2007, 15:07 от Мишленце

# 20
  • Мнения: 386
аз съм с го на дженерали (орел). преди няколко месеца слязох до гърция и застрахователката ми извади (без пари) зелена карта, която митничарите и на двете граници ми искат.
положението е, че нашите застраховки важат в гърция, но се издават добавъци, които са на английски и са задължителни.
допълнително объркване идва от това, че за да предложат по-ниска цена много застрахователи предлагат по-евтини го, които не включват този елемент и затова се налага ад доплащаш преди пътуване

# 21
  • Мнения: 391
Преди няколко месеца се изискваше, но става въпрос за промените след 01.08.07г.

# 22
  • Мнения: 386
все ще се намери някой недоразбрал митничар, който да ти се разходи по нервите. така че аз лично бих си я извадила и ако не ми я поискат - здраве, но да отида и да се притестявам  Stop

Общи условия

Активация на акаунт