Моля за мнение за АГ болница Варна...

  • 10 996
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 274
Препоръчвам ВИПа на АГ- то. И двете си деца родих в тази болница.
Сигурността на децата е на първо място за мен, а там има добри специалисти и добра апаратура.
Желая ти леко и безпроблемно раждане.  Hug

Здравей,
аз раждах в АГ Варна през юни 2006 г. На 4 етаж беше, а не на ВИП етажа. За условията там с 2 думи - първата вечер преди операцията ме сложиха в една стая с още една майка на легло на което пружината отиваше до пода. Бях като в ковчег, но го изтърпях - все пак от напрежение почти не спах. Сутринта ми направиха клизма и в 10ч. ме оперираха. Сега за това което ме впечатли:
1. От 3-я месец ходих на преглед и наблюдение при лекаря, който си бяхме избрали с мъжа ми да ме изражда, който работи в АГ. Не можа ли да види, че детето е малко и е добре да изчака малко с операцията, дори и под наблюдение в болницата в която работи? 2. от 16 родилки на етажа - 14 бяхме с операция!!! Никой не се наема да прави масажи за обръщане на бебето или за стимулиране за раждане. Взимат повече пари от ЗК за раждания секцио и разбира се всички предпочитат да е така. При най-малко съмнение за проблем и решават нещата с операция. А при мен имаше и усложнения защото детето се роди 2,450кг и спадна до 2,100кг. Още се борим с проблемите от недоносването. Нямах никакви проблеми до 9-я месец, но лекаря на когото си и платих реши да ме оперира колкото може по-скоро да не започнело нормално раждане и така в 39 седмица ме оперира и това е резултата, а можеше да ме вземе в болницата и там да следи евентуално за признаци за раждане и детето да порасне още малко, но уви... и аз не съм знаела тогава за да го искам и така доброволно без никакви оплаквания отидох да ме оперират и да извадят непорасналото ми бебе.
3. След като ме изписаха и ми дадоха епикризата на Деница щях да падна от нахалството на изписващата ни която ми каза - не се притеснявай от нещата които пише вътре половината не са истина - просто за проблемни раждания ни отпускат повече пари, а на една болница винаги и трябват!!! ЕЕЕ не си взех епикризата на детето,защото това не ми трябваше а и нямаше защо да го показвам на следващите доктори-педиатри- не беше точна!
4. Условията - след раждането с операция оставаш за "наблюдение" в реанимация 24 часа - оставиха ме в една стая без осветление и на затворени прозорци и врати завита до брадата с нощница която била задъжжителна - как оживях да си видя детето още се чудя. След 22 ч. се обадих на мъжа ми да намери начин да помоли някой да влезе при нас и поне една лампа да ни светне! Като дойде фурията и такъв скандал ни спретна, че ми идваше да стана и да я убия с риск да ми изтекат червата от корема, а дори не ни попита как сме!. Помолих я да ми покаже къде е бутона за спещност и тя с поглед ми показа и съвсем тихичко вметна "Ама гледайте да не го натискате до сутринта!!"После на 4-я етаж в стаята не беше почистено от предните родилки под леглото ми имаше стари биберони и памперси, леглата бяха в същото състояние което вече описах по-рано. Помолих да ни почистят, а санитарката заяви - а вече бях във вашта стая. Според мен за да изпразни кошчетата само!! Мизерията е пълна. Отношението на акушерките и сестрите е .. без коментар. Перз ноща да се скъсаш не можеш намери жива акушерка на етажа да ти помогне. На 2-я ден след операцията ти носят детето ти да си го гледаш !!! Ха познай с тази операция как ставаш от леглото което е до земята и си гледаш детенце - ами не си лягаш е верния отговор щото после не мож стана. Вярно е за сшещните случаи че няма къде другаде - но съвета ми е ако си сигурна че нямаш проблем и си решила най-вече да раждаш нормално бягай от АГ Варна. Успешно раждане и извинете за дългия отговор и може би отчасти несвързан, но още се вълнувам при споменаSad


П.П точно д-р Николов ме наблюдава и изражда

# 16
  • Мнения: 1 167
Мале мале страхотии само Simple Smile от сега изтрапвам какво ме чака.
Вече съвсем ще полудея -къде ще ида:( newsm78
МАйчин  дом-няма неонаталогия, Окръжна -твърдо не!, АГ --ужасии
Ами то не останаха болници във Варна... #Crazy

# 17
  • Мнения: 274
Мале мале страхотии само Simple Smile от сега изтрапвам какво ме чака.
Вече съвсем ще полудея -къде ще ида:( newsm78
МАйчин  дом-няма неонаталогия, Окръжна -твърдо не!, АГ --ужасии
Ами то не останаха болници във Варна... #Crazy

Мисля, че отзивите за Окръжна са добри. И аз, ако решим да имаме второ бебче на там съм се насочила

# 18
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 605
Добре, но след като в Окръжна няма детска реанимация и ги карат по спешност в АГ...? Може ли да се разчита на 100%, че всичко ще протече нормално? Ами, ако не е и се наложи по спешност да се кара в АГ - да не стане късно в един момент?

# 19
  • Мнения: 274
Добре, но след като в Окръжна няма детска реанимация и ги карат по спешност в АГ...? Може ли да се разчита на 100%, че всичко ще протече нормално? Ами, ако не е и се наложи по спешност да се кара в АГ - да не стане късно в един момент?
Права си, разбира се, за това всеки решава сам къде и как, прецени ситуацията. Само мнението си споделям... а аз искам не искам ще раждам с операция и второто си дете, което пък е в резултат на "дoбре свършената" работа в АГ

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 10:03 от vania_sk

# 20
  • Варна
  • Мнения: 567
zaek  точно за това става въпрос, гаранция няма дали всичко ще мине добре и няма да се наложи транспортиране до АГ, а според мен всяка минута е от значение! Всеки родител сам носи отговорност за постъпките си, но никой не знае как ще свърши всичко и най - лошото в случая би било ако се наложи да се замислиш и запиташ "ами ако бях" ! На никой не го пожелавам, защото по тежко от това да те мъчи собствената съвест няма!

# 21
  • Мнения: 1 896
А какво значи, че в Майчин дом "няма неонатология"? Има кувьози с бебета в тях, аз лично съм ги виждала с очите си. Няма толкова много апаратура като АГ може би, но в края на краищата не всяко второ и даже не всяко стотно бебе се ражда с толкова сериозен проблем, че да има нужда от супер специализирана апаратура.
В Западна Европа има толкоз много жени, които си раждат вкъщи само с акушерка, дори при желание във вода, като за целта специално им носят вкъщи надуваем басейн за раждане - самите здравни системи им предлагат този вариант. Смята се, че ако има усложнения, родилката винаги може да отиде в болницата, но това се налага в малка част от случаите - все пак тези бременности са проследени внимателно и повечето възможни проблеми могат да се предвидят. Да си родилка или бебе не е болестно състояние все пак, а нещо съвсем естествено.
Разбира се, винаги има риск и за това родителите решават на кой вариант да заложат. Ако човек държи заради рискове в рамките на частици от процента да изтърпи изкорубени легла, мизерия, липса на топла вода и не винаги особено внимателно отношение, тогава АГ е неговото място.

Последна редакция: пн, 06 авг 2007, 19:06 от basilisk

# 22
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Препоръчвам ВИПа на АГ- то. И двете си деца родих в тази болница.
Сигурността на децата е на първо място за мен, а там има добри специалисти и добра апаратура.
Желая ти леко и безпроблемно раждане.  Hug

Здравей,
аз раждах в АГ Варна през юни 2006 г. На 4 етаж беше, а не на ВИП етажа. За условията там с 2 думи - първата вечер преди операцията ме сложиха в една стая с още една майка на легло на което пружината отиваше до пода. Бях като в ковчег, но го изтърпях - все пак от напрежение почти не спах. Сутринта ми направиха клизма и в 10ч. ме оперираха. Сега за това което ме впечатли:
1. От 3-я месец ходих на преглед и наблюдение при лекаря, който си бяхме избрали с мъжа ми да ме изражда, който работи в АГ. Не можа ли да види, че детето е малко и е добре да изчака малко с операцията, дори и под наблюдение в болницата в която работи? 2. от 16 родилки на етажа - 14 бяхме с операция!!! Никой не се наема да прави масажи за обръщане на бебето или за стимулиране за раждане. Взимат повече пари от ЗК за раждания секцио и разбира се всички предпочитат да е така. При най-малко съмнение за проблем и решават нещата с операция. А при мен имаше и усложнения защото детето се роди 2,450кг и спадна до 2,100кг. Още се борим с проблемите от недоносването. Нямах никакви проблеми до 9-я месец, но лекаря на когото си и платих реши да ме оперира колкото може по-скоро да не започнело нормално раждане и така в 39 седмица ме оперира и това е резултата, а можеше да ме вземе в болницата и там да следи евентуално за признаци за раждане и детето да порасне още малко, но уви... и аз не съм знаела тогава за да го искам и така доброволно без никакви оплаквания отидох да ме оперират и да извадят непорасналото ми бебе.
3. След като ме изписаха и ми дадоха епикризата на Деница щях да падна от нахалството на изписващата ни която ми каза - не се притеснявай от нещата които пише вътре половината не са истина - просто за проблемни раждания ни отпускат повече пари, а на една болница винаги и трябват!!! ЕЕЕ не си взех епикризата на детето,защото това не ми трябваше а и нямаше защо да го показвам на следващите доктори-педиатри- не беше точна!
4. Условията - след раждането с операция оставаш за "наблюдение" в реанимация 24 часа - оставиха ме в една стая без осветление и на затворени прозорци и врати завита до брадата с нощница която била задъжжителна - как оживях да си видя детето още се чудя. След 22 ч. се обадих на мъжа ми да намери начин да помоли някой да влезе при нас и поне една лампа да ни светне! Като дойде фурията и такъв скандал ни спретна, че ми идваше да стана и да я убия с риск да ми изтекат червата от корема, а дори не ни попита как сме!. Помолих я да ми покаже къде е бутона за спещност и тя с поглед ми показа и съвсем тихичко вметна "Ама гледайте да не го натискате до сутринта!!"После на 4-я етаж в стаята не беше почистено от предните родилки под леглото ми имаше стари биберони и памперси, леглата бяха в същото състояние което вече описах по-рано. Помолих да ни почистят, а санитарката заяви - а вече бях във вашта стая. Според мен за да изпразни кошчетата само!! Мизерията е пълна. Отношението на акушерките и сестрите е .. без коментар. Перз ноща да се скъсаш не можеш намери жива акушерка на етажа да ти помогне. На 2-я ден след операцията ти носят детето ти да си го гледаш !!! Ха познай с тази операция как ставаш от леглото което е до земята и си гледаш детенце - ами не си лягаш е верния отговор щото после не мож стана. Вярно е за сшещните случаи че няма къде другаде - но съвета ми е ако си сигурна че нямаш проблем и си решила най-вече да раждаш нормално бягай от АГ Варна. Успешно раждане и извинете за дългия отговор и може би отчасти несвързан, но още се вълнувам при спомена:-(


П.П точно д-р Николов ме наблюдава и изражда

Абсолютно подкрепям поста !!!!!! И с мен беше така, но не исках да стресирам никой...
Сега обаче ще добавя  някои неща, които ми се казваха от акушерките:
1. крещеше ми се да не си повивам детето на един мизерен плот, а на леглото
2 . после ми се крещеше да не го повивам на леглото, а на плота
3. нямах кърма, а коментарите от акушерките бяха:
   - как не те е срам да не кърмиш - всички циганки кърмят, а вие българките на какви се правите ?
   - какви са тези гадни зърна на гърдите ти ? Я иди си купи силиконови
   - какви са тия силиконови зърна, ти за помпа не си ли чувала
   - абе каква е тая помпа, ей така се прави ( в този момент те хващат за гърдата и стискат зверски  ooooh!)
6 дена седях там и плачех постоянно, но последния не издържах - теглих им една майна на всички и им казах, че ако не ме изпишат си заминавам ! Изписаха ме без проблеми ...

# 23
  • Мнения: 105
Аз раждах в АГ при Г. Георгиев, акушерките, които се паднаха не им запомних имената, но бяха всеотдайни. аз имах проблеми при раждането, но лекаря настояваше да е нормално, а не секцио. В самата родилна зала на 2 етаж всички бяха много добри и отзивчиви. На 4 етаж после беше много гадно, но честно казано мен не ме интересуваше лукса, аз раждах заради неонатологията в АГ. На 4 етаж акушерките според мен бяха свестни, но детските сетри и неонатолозите с изключение на д-р Гилева и д-р Ангелова бяха ужасни. Всеки ден ми казваха , че детето е прехранено, на следващия, че е недохранено и някакви такива взаимно изключващи се мнения и аз незнаех какво да правя. по отношение на кърменето аз знаех как да се справям, защото това ми е второ дете, но тези с първи деца те горките никой не им обясняваше като хората. Абе според мен е добре да се ражда в АГ.

# 24
  • Мнения: 593
Аман от специалисти в аГ-то. Затова ли моя бебо е спрял да расте в седмия месец, а на всичкото отгоре го изродиха седмица след термина на косъм от смърта, а за мене да не казвам как родих и какво стана, ще се изплашат и раждалите. А през цялата бременост ходих пак там на частна консултация. Е извадихме късмет накрая и всичко мина, но язък за неонатологичното им отделение, повечето служителки от 4-я етаж работят с такова отегчение и пренебрежение. Това е моето мнение, това преживяхме ние, виждам разбира се че има и много доволни майки, незнам въпрос на късмет сигурно Thinking

# 25
  • Мнения: 2 746
Първото си дете раждах в АГ - то и бях на 4-тия етаж.Може би единствено санитарките се държаха нормално.....Акушерки и детски сестри - мани,мани, такива грубиянки.Поради проблеми с гърдите / почти си докарах мастит / направо се поболях и какво мислите, не доктор, не акушерка, а една проста санитарка си направи човещината да ми каже, че при случаи като моя се правят специални нагревки във физиотерапия.И тогава, мъжът ми тича да проучва, вземаше ме от болницата нелегално и ходех на нагревки.Без да знаят доктори и сестри.Еми - отървах се от най-лошото, да е жива и здрава санитарката.  bouquet

Мале мале страхотии само Simple Smile от сега изтрапвам какво ме чака.
Вече съвсем ще полудея -къде ще ида:( newsm78
МАйчин  дом-няма неонаталогия, Окръжна -твърдо не!, АГ --ужасии
Ами то не останаха болници във Варна... #Crazy

desiniko, защо в Окръжна - твърдо не?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 966
Здравейте на всички мами За или Против АГ - Варна.
През април месец т.г. родих там своето второ дете при Д-р Г. Георгиев и съм изключително доволна не само от него но и от останалия персонал с изключение на педиатрите които би трябвало да са мили и  отзивчиви, но за съжаление не са. Родих на 2-я етаж и след това бях в отделението на 4-я. Вярно е условията от към леглова база са ужасни но в края на краищата аз не отидох там на хотел, а има и нещо друго. При първото ми раждане, което беше в Окръжна болница с платен лекар /струваше ми 500 лв. - това преди 5 г./ нещата приключиха слава богу добре , но след дълго ходене по мъките. Изписаха ме от там със стафилококова инфекция /която не рядко е с фатален край/ и разбира се това беше изключително добре скрито. На втория ден от изписването ме взеха в терапията "почти на умирачка" и лежах там 15 дни на системи, като никой не ми казваше какво точно се е случило и какво ми има. Опитваха се да ме изкарат мен много болна/имунно заболяване/ и така всички тези проблеми продължиха 6 месеца. Само 2 лекари се опитаха да ми намекнат че става въпрос за инфекция, а не за имунно заболяване предизвикано от бременност и раждане или по точно активирано, но никой не искаше да го каже направо. В повече подробности няма да навлизам.  Да си дойдем на думата в АГ организацията е перфектна, нищо общо с Окръжна болница. Така, че съветвам мамите да раждат в АГ /намусени сестри и акушерки има на всякъде/ по важно е отношението на лекаря който сте си избрали. Аз съм с две ръце за Д-р Георги Георгиев. А относно етажа всеки сам си преценява. Аз не исках да плащам пари за нищо предварително /на ВИП етажа се плаща/ защото предния път си платих ... и какво от това. И другото което е, не исках да съм сама в стаята, както е на ВИП етажа до колкото знам. А самите условия - вярно, че не е много приятно да влезеш в баня с огледало в което не можеш да се огледаш например, или се чудиш къде му е накрайника на този душ, ама в края на краищата отиваш там за някакви си 3 - 7 дена, зависи как ще раждаш. Когато бях в Окръжна болница не бях в по-добри условия само че за 500 лв. И така, това от мен. Надявам се да съм помогнала.
Много успех на мамите, които ще раждат. Пожелавам им най-хубавите дечица на света и най- вече да са живи и здрави да си ги гледат.

# 27
  • Мнения: 1 187
Съвсем топлосърдечно и аз препоръчвам д-р Георгиев.  Peace
За АГ - казах, ВИПа е за всички които не искат да им е мизерно и които искат до 22 часа вечерта да имат подкрепата и помоща на своите близки. Там посещенията са разрешени през целия ден.  Hug
Не се плашете момичета. Всяко раждане е различно. Мислете позитивно. Галете тумбачетата си и давайте положителна енергия на бебешоците. Не се плашете. Където и да изберете да раждате - всичко ще мине и ще замине - ще ви остане обаче една хубава пухкава топка за гушкане и целуване. Кураж и леко раждане!

# 28
  • Мнения: 689
Здравейте на всички мами За или Против АГ - Варна.
През април месец т.г. родих там своето второ дете при Д-р Г. Георгиев и съм изключително доволна не само от него но и от останалия персонал с изключение на педиатрите които би трябвало да са мили и  отзивчиви, но за съжаление не са. Родих на 2-я етаж и след това бях в отделението на 4-я. Вярно е условията от към леглова база са ужасни но в края на краищата аз не отидох там на хотел ...
...  Така, че съветвам мамите да раждат в АГ /намусени сестри и акушерки има на всякъде/ по важно е отношението на лекаря който сте си избрали. Аз съм с две ръце за Д-р Георги Георгиев. А относно етажа всеки сам си преценява. Аз не исках да плащам пари за нищо предварително /на ВИП етажа се плаща/ защото предния път си платих ... и какво от това. И другото което е, не исках да съм сама в стаята, както е на ВИП етажа до колкото знам. А самите условия - вярно, че не е много приятно да влезеш в баня с огледало в което не можеш да се огледаш например, или се чудиш къде му е накрайника на този душ, ама в края на краищата отиваш там за някакви си 3 - 7 дена, зависи как ще раждаш ...
Aбсолютно подкрепям  Peace
Аз родих януари, също при д-р Г. Георгиев - препоръчвам го горещо.

# 29
  • Мнения: 545
А за д-р Атанасов (шефа на болницата) има ли някакви мнения?

Общи условия

Активация на акаунт