Преброяване на МАРТенските мамчета

  • 11 468
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 446
Мисля, че парфюмирането е заради силата на аромата. На мен поне вече ми се гади от миризмата на парфюм и използвам само рол-они.

Момичета, купих си първия "бременен" панталон Simple Smile Малко ме беше страх, малко суеверие ме подгони, но най-накрая се чувствам удобно и нищо не ми стяга на коремчето.

# 226
  • Мнения: 1 037
момичета я ми кажете вярно ли е че по време на бременноста не трябва да се парфюмираме или и това са бабини деветини
Това са си пълни глупости според мен Simple SmileАз в момента не ползвам парфюм,понеже миризмата не ми понася,иначе си ползвам рол он Peace Иначе се чувствам добре,от време на време ми се гади,но бързо отшумява Blush И все ми е заспало,нямам онази енергия както преди да забременея,а ужасно много обичам да танцувам Rolling Eyes Надявам се,че след третия месец отново ще си възвърна силичките Flutter

# 227
  • Мнения: 8
Здравейте бъдещи майки Simple Smile И аз да се включа в група на мартенските мамчета - определиха термина ми за 5 март (живот и здраве до тогава). За щастие  последните 3 седмици бях в отпуск, че иначе не знам как щях да изтрая - чувствах се много отпаднала, особено в жегите. А и по-принцип съм си поспалана, пък сега - съвсем. Следващия ми преглед ще е в началото на семптември,  тъй че тогава ще мога да кажа дали всичко върви добре. Исках да питам по-запознатите - в коя седмица трябва да отида на генетични изследвания и къде ги правят в София?

# 228
  • Мнения: 1 710
Исках да питам по-запознатите - в коя седмица трябва да отида на генетични изследвания и къде ги правят в София?


На мен докторът ми каза, че трябва да ги направя м/у 16 и 20 седмица. Трима са според него добрите консултанти по аномалии на плода в БГ. Той ми препоръча д-р Мазнейкова - описа я като особено мила и внимателна. Във форума съм чела доста положителни отзиви за нея. 

# 229
  • Мнения: 2 751
Здравейте!
Включвам се за първи път  Grinning
С някои се познаваме от друг подфорум  Mr. Green Wink

На мен терминът ми засега е 1ви април, но пиша тук, понеже така и така смятам да раждам с планово секцио, така че ще се ражда март  Grinning

С предната бременност повръщах ужасно много. Този път си мислех, че ще ми се размине, но уви  Confused След 2 седмици закъснение започна страшно повръщане и целодневно гадене. Има ли някоя от вас на същия хал?  Sick Просто не знам какво да правя. Ям само сухари, сирене и чай, водата я повръщам  Sick Чудя се има ли някакво друго лекарствено средство, освен Деган, за справяне с поблема  Thinking Д-рът ми е в отпуск и не ми се иска да го безпокоя по тел., затова питам вас.

Миналата седмица бяхме на море и след като пристигнахме, прокървих малко. Като изпих 2 Нош-па и полежах 2 дена спря. Снощи се върнахме от морето и днес пак прокървих  Sick Явно пътят не ми действа добре  Thinking
Иначе по цял ден лежа и спя. Абе, ужас...Надявах се втората ми бременност да е по-сладка, но засега вървя по същия път  Tired

Е, пооплаках се  Mr. Green

# 230
  • Мнения: 240
От кога не съм ви навестявала мамчета. kalli, честито!!!
Аз вече съм доста по-добре - умората и сънливостта изчезнаха напълно. Само дето започнах да качвам килограми и се чувствам адски надута, дори и да не съм хапвала нищо. Ама и ужасният запек продалжава да ме мъчи. Embarassed
Сега чакам с нетърпение другия месец да отидем и ние най-после малко на моренце.

# 231
  • София
  • Мнения: 3 123
здравейте и от мен,аз най-накрая видях сърчице и съм много щастлива.Освен това сме и доста по-големи от очакванията ми-бебо отговаря на 8 седмици и 2 дни.
 За гаденето-според мен Дегана не е подходящ и много обезводнява.Може да се пие Вомитус Хил -хомеопатично е(съществува като течност и свещички ).
 eses,с теб съм мила и се моля за майкати,дано стане чудо и тя да се оправи! Praynig

# 232
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Да,Дегана никак не е подходящ,сестра ми,която е лекар ми се накара едно хубаво след като разбра,че искам да го пия.Тя ми каза,че имал много странични ефекти и аз се отказах да го пия.Моето гадене също е ужасно непоносимо и е 24 часа.Пробвала съм с маслини,дъвки,сухари и нищо не ми помага.Сега пия вода с изцеден лимон вътре иначе водата ми сладнее и ми е гадна.

# 233
  • Мнения: 1 369
 Кали, много се радвам да те видя тук:)) Hug Hug Hug  Не мога да ти помогна със съвет за повръщането... Виж това,което ти е препоръчала angels_zg.  Аз самата нямам такъв проблем с повръщането. Ама все си мислех,че "лошите" симптоми трябва да започват да отзвучават вече,а от 2 дни сутрин като стана и се опитвам и аз да повръщам. Абсолютно безуспешно, понеже в стомаха ми няма  нищо, но пък след "опитите" се чувствам доста по-добре... През деня не съм повръщала,ама то както е тръгнало...знае ли човек. Работата ми е доста натоварена и ме е страх да не ме почнат симптомите през деня,че не знам как ще се справя..
 Не знам какво да кажа за парфюмите...Според мен са бабини измишльотини.  Но пък оная вечер как ми се догади от парфюма на мъжа ми...а като си помисля,че сме го избирали заедно Joy Съвсем ми се повредиха сетивата.  Като си помисля,че преди година и малко съм била в същото положение,а няма абсолютно нищо общо с предния път...Прави са хората,като казват,че всяка бременност е различна..
Той ми препоръча д-р Мазнейкова - описа я като особено мила и внимателна. Във форума съм чела доста положителни отзиви за нея. 
По тази тема имам доста по-различно мнение. Внимавайте с Мазнейкова,това е съвет от мен. Аз лично вече за нищо на света не бих стъпила при нея.  Има други,на които АЗ имам доста повече вяра- д-р Марков, д-р Димитрова за ФМ, доц. Томова- за сърцето на бебето.  Не искам да натрапвам мнението си на никой, всеки сам избира.

Хубава седмица на всички!!!

# 234
  • Мнения: 57
kalli, добре дошла! здравейте и на всички останали!
аз съм вече мааалко далечко от проблемите с гаденето, слава Богу, а и досега не съм повръщала. така че по този въпрос трудно мога да дам съвети. на мен ми се гадеше предимно от глад и след като установих това със сигурност, просто си хапвах по нещо като ми ставаше гадно.
качването на килограмите засега е под контрол, имам обаче друг по-неприятен проблем. появиха ми се супер  гадни пъпки откакто забременях. чета навсякъде за прекрасната кожа на бременната жена, без петна и без бръчки и чакам и мен да ме споходи това Щастие. ама няма да е скоро, така като гледам  Cry. в момента не мога да отида и на кожен лекар, всички наоколо го раздават отпускари и така си ходя като петниста хиена... като си мисля за бебето, малко се успокоявам, но не за дълго.
и все пак нещо положително: в четвъртък съм на преглед, Ще си видя бебчо за първи път от един месец насам, вече нямам търпение!!! освен това при този преглед трябва да ми кажат и вероятността за генетични болести, така че момичета, стискайте палци всичко да е наред!!!
хубав ден и много усмихнати мами-бъдеЩи дебелани  Laughing Laughing!!

# 235
  • Тук и там
  • Мнения: 97
...в четвъртък съм на преглед, Ще си видя бебчо за първи път от един месец насам, вече нямам търпение!!! освен това при този преглед трябва да ми кажат и вероятността за генетични болести, така че момичета, стискайте палци всичко да е наред!!!
...


Ще стискаме палци, а ти после споделяй как е минало всичко защото и останалите ще минаваме през същото след теб newsm53

# 236
  • Мнения: 20
Здравейте момичета, аз бях забравила за 1-2 дни ,че съм бременна,закарахме майка ми в Видин и сега всичко е в божиите ръце.По молко са и болките и дано всичко се оправи. Пия си дуфастон-а и си стоя в къщи. Смятам ,че бебо ще е момче  Grinning защото сутрин много ми се прави секс  Wink това в кръга на майтапа,естествено.Чета ,че ви пращат при лекар който ще следи бременоста ви,за това има ли си определен месец в който се прави? Питам защото ако след месец и мен ме прехвърлят на друг лекар то сега е безмислено да сменям моя лекар,от който ви казах че не съм особено доволна,не защото не е добър лекар а защото не ми обръща внимание

# 237
  • София
  • Мнения: 3 123
УФ за пъпките и аз съм се опъпчила тук таме .И то от тези големите,дето само болят,а няма нищо в тях.Мажа ги с тетрациклин и минават за 1 ден.Ма нали съм си параноя,бях решила,че може бебето да е спряло да се развива и да ме трови Crazy,пък и температура бях вдигнала и съвсем се сбърках.След прегледа вчера,ми е много по-спокойно.

# 238
  • Мнения: 318
Привет на всички, моят термин, според лекаря е 24 март, аз не съм съвсем съгласна, но кой ме пита  Wink Не повръщам, уморена съм - но не й се давам на таз умора!! Старая се да ходя повечко - два пъти на ден по около час. Но.....пълнея доста скоростно и не мога да си го обясня...ям по 3-4 плода на ден, една салата от краставици, сирене, извара - все обезмаслени и маслини (2-3 бр дневно). Сутрин 1 филийка пълнозърнест хляб - според доста хора дори крайно недостатъчно....но вече съм с 3 кг отгоре...От тях 500 гр със сигурност са в гърдите ми  Peace Joy З Освен това корема ми е нон-стоп подут (имам колит, но това е перманентно състояние  Rolling Eyes последния месец и малко) Много ми липсват плуването, фитнеса - изведнъж ги спрях, и цигарите и тях  Hug Дайте съвет да не заприличамна топка - аз винаги съм била 46-50 (мах) кг - малко ядене и много спорт. Иначе пожелавам успешно и безпроблемно бременеене на всички мами-съмесечнички - мартенички Simple Smile и на другите, разбира се!

# 239
  • Мнения: 2 751
Днес бях на д-р, понеже прокървих вчера доста  Rolling Eyes
Всичко е наред, чухме сърцето  Grinning
Но ще трябва да лежа. Как ще се оправям с работата и малкия, не знам, но ще му мисля  Rolling Eyes

КикиНики, пратих ти ЛС, дано си го получила  Wink

Общи условия

Активация на акаунт