Спешен въпрос за температурата

  • 2 384
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 294
Абе и аз съм много против раздаването на диагнози (не в слу4ая) и съвети толкова смело... То4но тук в "бг_мама" съм 4ела в статията за "най разпространените гре6ки" за компресите с алкохол... и аз 4естно, не бих направила такъв.
А за това кой колко голям син е отгледал искам да кажа, 4е един ден ба6та ми съ6то разказва6е как, не било голяма работа обтриването със сол, и какво толкова се било драматизирало около това "ей на и него сигурно са го осолявали ама и той бил пораснал голям мъж"... така 4е слава богу, в пове4ето слу4ай вси4ко се разминава добре, но това, 4е не4ие дете е пораснало голям 4овек не е доказателство, 4е е обгрижвано само правилно, както и обратното.

# 16
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Румина, по повод обтриването с ракия...Има смъртни случаи в Бг, точно по този повод.Алкохолна интоксикация у кърмачета.
Не ми се коментира повече , но съм против обтриването с алкохол у малки деца!

Аналгин венозно, не се поставя повече от 30години в БГ.

# 17
  • Мнения: 1 526
По повод на аналгина- при нас не го препоръчват най- вече заради анафилактичният шок, а не заради язва. Още повече на малки деца.

Какво представлява анафилактичният шок? Това е реакция на престараване от страна на клетките пазителки на вътрешния ред на организма. Тези клетки, наречени мастоцити, са истински камикадзета. Когато открият в кръвта определени чужди субстанции - те експлодират и изливат коктейл от вещества: хистамин, серотонин, хепарин и др., подпомагащи организма да се активира за справяне с чуждия агент.
Експлодират ли много мастоцити - те вече не помагат на организма, а го увреждат. Стига се до нарушения в структурата на стената на кръвоносните съдове, свиване на мускулите на въздухоносните пътища и белите дробове, оттичане на цялото тяло и особено на главата и гласните връзки, които могат да станат толкова дебели, че да запушат входа на трахеята и да предизвикат задушаване от невъзможност за поемане на въздух.
Наред с това рязко се понижава кръвното налягане и човек изпада в безсъзнание.
Описаното се случва само за 10-15 минути (може и по-бързо) след попадане на аналгина в кръвта. Просто пред очите ви човекът се подува, задушава и умира. Често дори лекарите са безпомощни, въпреки че взимат всички възможни мерки за спасяването на пострадалия.
В България честотата на чувствителните към аналгин хора е много ниска (и добре че). По-висока честота има в Средна Европа - особено Германия.
Лечението на анафилактичния шок трябва да започне незабавно след първите признаци - сърбеж, подуване в областта на лицето и задух. Ситуацията е спешна (най-спешната възможна). Необходимо е да се намери лекар и той да инжектира венозно адреналин, кортикостероиди и антихистаминови препарати.

# 18
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
В Бг ,както и другите страни, се избягва поставянето на Аналгин венозно, не защото може да предизвика анафилактичен шок/ чуствителност към аналгин е твърде рядка/, а защото е маслен разтвор и може да предизвика емболия.

# 19
  • Мнения: 40
Мойта дъщеря получи гърч от висока температура когато беше на 8 месеца  и аз я сложих директно под ледена вода, докато изчакам линейката. След като дойдоха от бърза помощ и й сложиха инжекция фенобарбитал. Аналгин се дава на деца, но в зависимост от възрастта и килограмите. На мойта принцеса съм давала аналгин 10 капки при температура над 39 градуса, когато беше на 1 година. При бебетата е много опасно. При висока температура се използа равни части оцет и вода- или се овива детето в чаршаф напоен с тази смес или се слагат чорапки натопени в оцет и вода и карпички на китките. Мойта дъщеря до 3 годишна възраст често дигаше темература над 39 градуса и винаги съд действала по този начин. Никога не са й слагали аналгин венозно  Shocked Дано съветите ми са от полза ...  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 062
Шехи , на теория си права. На практика в България в определени болници все още се прави Аналгин венозно.
tornerosse , за малко дете е най добре със свещички и обтривания със студена вода и оцет. Забрави за алкохола.
Бубка , аспирина също не се препоръчва при малки деца, така че няма значение по какъв начин се приема.

# 21
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мили майки на бебешоци, в случай че устните ви усещат температура и нямате термометър детето се обтрива/медицински термин/ с кърпа намокрена в равни части оцет и спирт - ракия,уиски всеки силен алкохол ще свърши работа вместо спирта. ако имате и аспирин или амидофен, в упсарина също има аналгитици ще е добре да прибавите вътре. така ще спасите временно детето от топлинен шок. а топлиня шок е съпроводен с гърч. ако се е стигнало до там веднага студен душ както си е с дрехите после търсете лекар. ако чакате лекар температурата може да му изпече мозъка. след душа го подсушете разбира се и го облечете защото ще му е студено, ще трепери то това че му е студено.

На малки деца аспирин не се дава, а и разтривките с алкохол малко майки биха ги предприели, не се препоръчва студен душ, а обливане с хладка вода, моля, не раздавай така обилно съмнителни съвети!
тука мога да те оборят, в нашия район, и предполагам във франция  също , защото патентът идва от там за аспежика, който не само дават, но и бият на бебета!  моята линда едва не умря, полу4и вътрешни кръвоизливи и едва я оправихме! ако знаех тогава какво й бият сигурно щях да съм простряла по о4и лекарката, аз и така не се давам да си правят експерименти и постоянно се караме за тукашните терапии! та аспирин на бебе на  10 м ? тука редовно прах4ета аспирин за вси4ко се дават! та не се 4удя  и спирт да се ползва някъде! аз ползвам то4но обтриване с оцет  и вода (малко сода може) хладки вани и свещи4ки и сиропи за темп., нурофен, парацетамол или ефералган за бебета!даже в свещи4ките тука  аспиринът е залегнат! купувам вси4ко от бг, или 4ета съставките  и питам у нас какво да дами да купя! нещо ми загубиха доверието още с бременността ми !!

Общи условия

Активация на акаунт