продължение на темата:помощ за родилките в Бургас

  • 1 133
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
и аз съм била в паталогиага ама кой знае каква мизерия не видях-тва е мое мнение.С мен не се държаха зле  Mr. Green..Напротив помогнаха ми да не родя в седмия а после и в осмия месец.

vkn мисля че твоя тон е агресивен.Имай в предвид че на модераторите им писва от Бургаски теми и могат да затворят и твоята.

# 16
  • Мнения: X
Ако имате акъл и съвест няма да хрантутите тия свраки в бургаското родилно.

Е, съжалявам, ама това е много глупаво   изказване.
Два пъти съм раждала в Бургас и не съм "хрантутила" никой.
И като даваш съвет кой къде да роди, искам да те питам дали си наясно, че за да стане това, което препоръчваш  е наложително секцио?
Никак  не си представям как жена с контракции ще тръгне да пътува до Сливен или до Варна.

# 17
  • Мнения: 124
Относно раждането извън Бургас трябва да се помисли внимателно,не къде има по-добти битови условия,а къде има необходимата апаратура и квалифициран персонал.Аз лично родих в Сливен-"Ева',в 36г.с като се оказа че не е трябвало изобщо да ме приемат,защото болницата не е обурудвана за спешни случай.Но все пак за да вземат парите от осигуровките ми ме приеха,бебчо се роди с белодробна недостатъчност,наложи се транспортиране в тяхната държавна клиника,в резултат на което имаше могого усложнения заради забавънето на включването на необходимите апарати.Аз също избягах от Бургас както повечето мами и не съжалявам,но трябва да се обмисли внимателно къде да се насочи човек.А на бургаския медицински персонал бих казала,че не всичко е пари PeaceА Кампари това,че ти не си го представяш не означава,че е невъзможно ,мила.Аз тръгнах за Сливен с 2см.разкритие и контракций на 15мин.Пътят не го усетих.

# 18
  • Мнения: X
Аз тръгнах за Сливен с 2см.разкритие и контракций на 15мин.

От къде знаеше колко см. е разкритието?
Няма как да го знаеш  докато не те прегледа лекар.Доколкото разбирам са те прегледали в Сливен.


контракциИ Wink

# 19
  • Мнения: 171
Естествено, че има и доволни от раждането си и/или престоя си в Бургаската Патология и Родилно, това са тези, които са имали късмет да родят бързо и не чак толкова трудно и тези, които са си платили необходимите средства за внимание. Което не означава, че трябва да се нападат хората с лош опит и спомен от раждането си, придобит благодарение на отвратителното отношение на бургаските гинеколози. Не виждам защо някой с лош опит / по мое мнение мнозинството раждали там момичета, сред които и аз / да не може спокойно да сподели възмущението си, за да предупреди нераждалите още там момичета какво ги очаква. Има достатъчно родилки, които не могат да си позволят да платят огромната сума, която се изисква от тях. А това означава, че никой от персонала няма да ги погледне, освен ако не си родят така или иначе без чужда помощ. Тук става дума поне за минимално изпълнение на задълженията, които професията изисква. Знаете ли колко бебета не са се родили живи благодарение на това, че на бременните с преносване в Патология не им се прави запис на тоновете редовно... и после то нещастието просто се било случило. #Cussing out Защото секцио не се прави на родилка, която няма започнала родова дейност без да си е платила за това, откъде накъде ще се хабят да работят без пари нашите гинеколози, пък било и да има съвсем обективни причини за извършване на секцио. Всичко, което описвам, не е преувеличено. И дори самата аз да оценям, че съм изкарала невероятния късмет да родя здраво бебче, прекрасно си давам и сметка, че ако го няма този късмет, много лесно може да стане фатално късно, когато те оставят на произвола. Всичко това го пиша не за да плаша бъдещите родилки, а защото това е ежедневието в Бургаската болница и човек трябва да е информиран, за да може да вземе най-правилното решение за себе си как и къде да роди и дали и колко да си плати. Който е много доволен, моля нека си продължи да ражда в Бургас. Нека поблагодари на Господ за положителния си опит и да не напада хората, които не са имали неговия късмет.
П.С. Вътре в себе си съм убедена, че работещите в Родилно и Патология, за които иде реч, знаят за съществуването на този форум, защото той е една вселена от информация, така че който се интересува от оценката, която му се прави от околните, твърде лесно може да достигне до нея. Силата на лошата реклама е огромна!

# 20
  • Мнения: 1 685
и аз лежах в патологичното и наистина не мога да кажа нищо добро особено за лекари сестри и пр.а за завеждащата нямам думи лазарова е звяр #Cussing out

# 21
  • Мнения: 1 440
Ясно е, че нещата не са добри...условията са ужасни, персоналът гаден, храната - отврат и т.н. Никой предполагам не спори по въпроса. Който може да си позволи и иска да ражда другаде - ок. Само, че да дъвчем едно и също май никого не устройва...в смисъл някой има ли РЕАЛНА представа как нещата могат да се подобрят? Или само си говорим ей така?

П.С. Аз родих в Бургас и тъй като не очаквах лукс някак ми се стори поносимо за 3 дни (топла вода обаче си имаше постоянно)...Слава Богу, че не ми се наложи някаква помощ, защото ми е ясно, че най-вероятно нямаше да я получа Confused

# 22
  • Мнения: 229
Приказка, кажи ми нещо повече за Сливен!Аз също съм се орентирала на там.Предварително беше ли се запознали с някой от лекарите?

Общи условия

Активация на акаунт