Оттичат ми краката моля помогнете

  • 3 518
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 235
И моите крака бяха така, като с напредването на беременността и затоплянето нещата ставаха все по-зле! Аз го отдавам на задържането на течности в организма, но това не трябва да те притеснява, мисля! Явно това е нормално за бременността! Още на другия ден, след като родих, краката си ми бяха пак така слаби /всичко се беше изтекло/ и пак си виждах кокалите и кокалчетата Laughing

# 16
  • Мнения: 1 722
Цитат на: rut
af дайте ми съвет започнах да се изрусявам на кичури в края на декември тогава не знаех още че съм бременна остава ми още едно изрусяване и има две мнения за и против като се има предвид че като започнах процедурата не ми пречеше боята която ползва моята фризьорка не е някоя миризлива и не ми пречи дайте ми съвет, има ли мама която се е боядисвала по време на бременноста


ами аз последно си правих кичури в началото на 9-я месец, за да съм красива за изписването  Grinning не ми стана лошо, само дето не ме свърташе толкова време да седя във фризьорския салон. Но си записах час сутринта - когато няма още наслоена миризма на лакове и т.н, освен това и пушачите в салона бяха по-малко. Само дето кичурите не ми станаха съвсем бели като преди /не знам дали е от бременността/, но пак съм по-различна  Grinning Мнението е, че кичурите не са вредни, защото боята не влиза в контакт с кожата на главата!

# 17
  • Мнения: 8 769
Цитат на: rut
здравейте мами кажете ми как се справяте с отеклите крака,

Aз лично такъв проблем нямах и при двете бременности, но за всеки случай следвах един съвет от една книга: сложих си едно сгънато одеало в леглото под краката и така спях всяка вечер. Правя го и сега. Освен всичко друго пия много вода и не ям солено (както са ти казали и преди това).
Щом седиш по цял ден пред компютъра се опитай да си сложиш под бюрото някакво столче/табуретка, върху което да си слагаш краката-колкото и да е минимално повдигането, все пак е нещо.
Съветът за албумина също не е за пренебрегване, а е задължителен направо. Grinning

# 18
  • Мнения: 948
Да, Рут. Възможно е. Затова ти казвам да отидеш на лекар и ако той прецени да ти пусне изследване на урината (това, което другите казват- да се види наличието на албумин). Wink
Профилактика му е майката Wink

# 19
  • Мнения: 2 584
това за прегледите е вярно в понеделник ходих на профилактичен преглед, шефа ми е записал цялата фирма в частна клиника, много добра и 2 пъти годишно има задължителни профилактични прегледи, изследвания и каквото се сетиш и освен че плацентата ми е ниско друго  всичко е наред и кръв и урина, казаха ми че е от възраста (32) и затова се чувствам отпаднала, аз съм с проблемна бременност и ходя на преглед всяка седмица, понякога си мисля че си внушавам страхувам се да не стане нещо с бебчо нямам търпение да родя по скоро Praynig

# 20
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз съм в 9-ия месец бременна и от 20 дни имам същия проблем с отеклите крака. Лекарката ми пусна веднага изследване за албумин, защото това е една от предпоставките за отоците. Слава Богу там всичко е наред, но и аз като теб стоя доста пред компютъра, но вкъщи, защото продължавам да си работя. Затова моята лекарка ми каза да правя разходки по 2 часа на ден, но ти след като не можеш толкова дълго, пробвай поне по 10 мин. на всеки час да се раздвижваш. Избягвай не само солени, но и пикантни и люти храни; от тях организмът също задържа течности. Пий не толкова вода, колкото чай - при мен поне чаят от липа прави чудеса, а в комбинация с плодове направо е приказка.
Но както казват и другите, всичко ще си дойде на място, след като родим;)

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 6 328
Цитат на: rut
af дайте ми съвет започнах да се изрусявам на кичури в края на декември тогава не знаех още че съм бременна остава ми още едно изрусяване и има две мнения за и против като се има предвид че като започнах процедурата не ми пречеше боята която ползва моята фризьорка не е някоя миризлива и не ми пречи дайте ми съвет, има ли мама която се е боядисвала по време на бременноста



през цялото време-подстригване,кичури,боядисване.единствения недостатък-миришеше ми на лошо от боята в последните месеци,но слава богу нищо по-сериозно

# 22
  • Мнения: 3 861
За краката: Миличка раждането му е майката...Толкова бях надута че обувките не миставаха, изобсто не можех да ходя и едвам се завирах в едни огромни джапанки Laughing Добра че беше лято
За боята: мен жъобще не ме хващаше боя хем черна, която "винаги хваща"


# 23
  • Мнения: 3 663
Рут, провери си кръвното за всеки случай и албумина задължително
проблеми с бъбреците и съответно високо кръвно може да са причина
ако няма проблем от този род - вече са ти писали мамите Simple Smile за водата, солта и т.н и т.н Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт