След отбиването се отслабва бързо - Вярно ли е???

  • 4 530
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 4 051
Здравейте. Не мога да намеря тема по този въпрос, а и не съм сигурна дали мястото и е тук или при кърменето.
Чувала съм, че след спиране на кърмене организмът се прочиства и се отслабва бързо и от само себе си.  newsm78 Моля споделете своя опит. Предварителни благодарности... smile3525

# 1
  • Мнения: 17 409
При мен така се получи след първото раждане. Сега си отслабвам докато кърмя. не знам...

# 2
  • Мнения: 739
мисля, че е индивидуално. ако след отбиването пак ядеш толкова, колкото докато кърмиш и не спортуваш /ключови елементи според мен/ - трудно. познавам жени, които не са отслабнали повече след отбиването. зависи само от теб. по-скоро тогава имаш възможност да пазиш диети и да ограничаваш някои храни .. . успех  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 1 092
чела съм , че докато жената кърми се отслабва по лесно,защото само за производството на кърма се изразходват около 500-600калории дневно Peace.Но аз така или иначе неможах да кърмя и двете си деца /нямах кърма/ smile3518,така че нямам лични наблюдения

# 4
  • Мнения: 2 388
аз с първото не отсбалнах докато кърмех, но и не напълнях- Сега с второто отслабвам без диети и упражнения, че още не ми дават да се движа много-

# 5
  • София
  • Мнения: 3 436
Да. Не, че съм и кърмила особено продължително, но в момента, в който спрях, възстанових формата си окончателно.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Аз бях чувала точно обратното. Факт е, че не е въпрос само на хормони. Зависи какво ядеш и какво друго правиш. Аз докато кърмих се ограничавах от доста храни, които биха могли да предизвикат колики на бебето - боб, кисело, газирано, кола и шоколад (да не му се наруши съня) и т.н. Като спрях да кърмя почнах да ям всичко и мъжът ми казваше, че ще надебелея изведнъж.  Embarassed Освен това вече не се налагаше да се цедя до никое време през нощта или пък да ставам рано сутрин да кърмя - мъжът ми ставаше Flutter. В крайна сметка си останах същите кила, но мисля че ако бях запазила същия режим на ядене и живот (ставане-лягане) щях да отслабна. Всичко е много индивидуално!

# 7
  • Мнения: 865
Това е моят опит-качени 25кг. през 2рата бременост ,кърмя още и нямам и килограм да свалям!

Чувала съм, че след спиране на кърмене организмът се прочиства ...
Това не бях го чувала,че организмът се прочиства? newsm78

# 8
  • Мнения: 238
Ако продължиш да ядеш както когато кърмиш - лошо!  Naughty
Това са поне 500-600 калории в +, които не се използват за производство на кърма.
Ако успееш да си ограничиш храната и увеличиш движението - се отслабва.  Peace

# 9
  • Мнения: 2 241
При мен поне е точно така - първия път започнах да слабея чак като спрях да кърмя, явно и втория ще съм така - за 8 месеца и повече откакто съм родила ГРАМ не съм смъкнала, въпреки че се опитвам (а става дума за близо 30 кг., огромно натоварване, не е шега работа, не някакви си мижави 7-8 кг.)

Просто при някои жени кърменето е съпътствано от хормонален дисбаланс, който може да бъде разпознат и по други признаци (например, боята за коса ми държи от 1 до 2 седмици, не повече, цикълът ми е абсолютно хаотичен, а на всичкото отгоре по-силен и по-дълъг от всякога и т.н. Twisted Evil) Като се спре кърменето нещата си застават по местата и съответно започва освобождаването от излишествата.

# 10
  • Мнения: 4 053
при мен стана точно така и двата пъти  Peace

# 11
  • Мнения: 8 468
Вярно е, ако не ядеш....

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, не бих казала. Най вече се отслабва по време на прохождането. Едно бягане падааа...  running Пък и време да хапваш не ти остава. Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз все още не съм отслабнала.Отбих преди 10месеца някъде... Tired

Индивидуално си е.

# 14
  • Мнения: 263
На такъв въпрос не може да има отговор "да" или "не". Всичко е индивидуално и освен това е съвкупност от много фактори. Ще стане това, което ти решиш и направиш  Peace

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 134
И аз на това разчитах, ама нъц....
Чаках, чаках, не отслабнах и почнах диетите.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 080
не, не е вярно! Изобщо не разчитай на това! Глад му е майката! Ако се комбинира и със спорт ефекта е още по-добър! Малко клиширано, но това е положението, darlin`!  Tired

# 17
  • Мнения: X
Това са пълни глупости, ако смяташ да отбиеш детето с цел да си върнеш фигурата.......много ще сбъркаш. Малко ще се отклоня от въпроса, но ефекта на кърменето върху теб и бебето е доказан милиони пъти и не си заслужава да го прекъснеш заради нищо!, а най-малко ако има общо с килограмите. Другото е, че аз докато кърмех за съжаление само 2 месеца, свалих 19 кг, а след като ми спря кърмата си влачех останалите излишни килограми още 7 месеца!!! Така че....който я е измислил тая теория, явно не я е прилагал Naughty

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Отслабва се с хранителен режим и физическа активност, кърменето няма нищо общо. Вярно е, че за производството на кърма ходят много калории, но пък и хормоните тогава са по-различни от обикновено, така че не винаги се отслабва. Аз съм пример и в двете насоки. Първите месеци на кърменето не отслабнах, напротив - качих малко, защото ми се ядеше зверски. После си наложих да се ограничавам и след няколко месеца си възстанових теглото. През втората година на кърменето вече и хормоните се поуталожиха и тогава вече производството на кърма буквално ме стопи. Никога през живота си не съм била по-кльощава Tired След отбиването теглото ми се върна в обичайните си граници.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 458
Бях по- слаба, докато кърмех, а не като отбих  Tired

# 20
Аз лично не съм кърмила,но моята приятелка все още кърми детенцето е вече на 1г.4 месеца върна си формата още докато бебето беше на 2 месеца,а аз не кърмейки чак към 5-тия месец.Така че според мен няма никакво значение всичко е индивидуално.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Бях по- слаба, докато кърмех, а не като отбих  Tired
И при мен така беше.
Отслабването, в последствие стана с ограничения и упражнения.

# 22
  • Мнения: 4 496
Отслабнах най-много и най-бързо докато кърмех.От 2 месеца вече не кърмя,пак отслабвам,но май става по-бавно. newsm78

# 23
  • Мнения: 6 624
Аз започнах да смъквам след като ми спря кърмата .Не знам дали е свързано ,но  знам ,че не бих отбила за да сваля по-бързо килцата.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097
Не знам  Thinking Аз започнах да отслабвам още докате кърмех, затова не мога да преценя дали по време на или след е повече.

# 25
  • Мнения: 436
Много е различно. Докато кърмех не смъкнах нищо, но си хапвах по един шоколад на ден. След това беше при мене.
Не мисля, че кърменето има значение за килограмите, въпреки, че много се спекулира по този въпрос.

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Аз дори започнах да пълнея след като спрях да кърмя. Embarassed

# 27
  • София
  • Мнения: 1 326
не, не е вярно поне при мен...

# 28
  • Мнения: 1 427
Не е вярно, индивидуално е. И как така да се прочисти организма, от какво!?

# 29
  • Мнения: 1 975
Наистина е много индивидуално, аз започнах да отслабвам 3-4 месеца след като спрях да кърмя, а кърмих само 3 Sad

# 30
  • София
  • Мнения: 191
Не се отслабва от самия факт на отбиването, а само ако спазваш подходящ режим.
Така че - не, не е вярно.

# 31
  • Мнения: 3 216
Според мен е много индивидуално.Аз го отбих декември,започнах да отслабвам през май,но пиех хапове.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 051
Това са пълни глупости, ако смяташ да отбиеш детето с цел да си върнеш фигурата.......много ще сбъркаш. Малко ще се отклоня от въпроса, но ефекта на кърменето върху теб и бебето е доказан милиони пъти и не си заслужава да го прекъснеш заради нищо!, а най-малко ако има общо с килограмите. Другото е, че аз докато кърмех за съжаление само 2 месеца, свалих 19 кг, а след като ми спря кърмата си влачех останалите излишни килограми още 7 месеца!!! Така че....който я е измислил тая теория, явно не я е прилагал Naughty
Докато кърмих година и половина, за мен нямаше нищо по-важно на света! Просто кърмата ми вече спря. Чувала съм я "тая теория" и реших да се допитам до хора с личен опит. Благодаря от сърце за отговорите.

Не е вярно, индивидуално е. И как така да се прочисти организма, от какво!?
От тлъстинките...

Общи условия

Активация на акаунт