Каква почистваща козметика за лице използвахте като тийнеиджърки

  • 1 704
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 4 296
аа,да
бях забравила за хумата и аз си правих маски и майка ми полудяваше,че все цапах половината кухня докато си забъркам маската(не,че е много сложно....)

# 16
  • Мнения: 201
Може да почиства лицето си и с розова вода вместо тоник, а като ексфолиант - по-фините пшеничени трици. За свалянето на грима и аз мисля, че бебешкото тоалетно мляко е добър вариант, но ако има проблемна кожа /акне/ може би ще е добре да ползва и препоръчана от дерматолог козметика.
Ще следя темата с интерес, т.к. големият ми син навлиза в пубертета и незнам как този период на съзряване ще се отрази на кожата му.

# 17
  • Мнения: 12 878
Като тийнейджърка си правех доста експерименти с козметиката, докато установя кое ми действа добре и кое - не. От тогава насам мина немалко време, пубертетът мина и отмина, а проблемната кожа си ми остана, така че продължавам да се боря с нея...
Много доволна останах от козметиката на Талодерма за мазна и смесена кожа (българска козметика е, но се води медицинска, освен това е на смешни цени), така че мога да я препоръчам смело. Само измиващият ми гел е на Регал - антибактериалният, понеже Талодерма нямат продукт за измиване, а на мен не ми е комфортно да си го почиствам с мляко, предпочитма да си измивам лицето. Също така, много доволна съм от маските с хума - забърквам си я с розова вода на кашичка, страхотно почиства порите и като че ли ги свива малко, дано не си внушавам. Със сигурност установих, че не е добра иде дори и най-мазната кожа да се третира с лосиони, съдържащи спирт. Много добре действат маслата от лавандула и от чаено дърво - гледам да използвам козметика, която съдържа някое от тях. За пъпките използвам един пак български коректор на Амрита - намазва се върху пъпката и престоява цяла нощ, на сутринта е видимо завехнала
Все пак, не е лошо да кажеш какъв тип е кожата на дъщеря ти - ясно е, че не е със същите потребности, като твоите, но това не значи задължително, че има типичните за пуберите проблеми.
Ами това е - дано да съм ти била полезна.

# 18
  • Мнения: 1 174
Даа, аз също ползвах измиващата зелена тубичка Алое на Орифлейм, но като кремове предимно спортния на Нивеа и Нивеа Софт.А, също и един крем Невен имаше... Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 897
Преди около 15 години най-подходящо за почистване на грим беше бебешкото мляко Па-Па. С това се почиствах. WinkЕдна бръчка нямам Wink

Аз и сега с него си махам грима.Ползвала съм доста продукти за тази цел,но с него кожата ми се чувства най-добре Peace

По темата-ползвах тоалетни трици като ексфолиант,лавандулов спирт и хума-да обуздавам мазната ми на периоди кожа CrazyПреди 15-тина години нямаше кой да ме светне за по-добри средства.Сега-информация и продукти-бол Simple Smile

# 20
  • Мнения: 27 524
Не съм ползвала и аз като съвсем млада. Има на Лореал и на Гарние добри серии за малди кожи.  Peace

# 21
  • Мнения: 375
Почистващата серия на Манхатън е супер. Пробвала съм най-различни почистващи продукти, но тези са върха.

# 22
Благодаря на всички за отговорите   bouquet оказа се ,че има богат избор  сега  остава удоволствието от обикалянето на магазините и избирането на подходяща козметика  Grinning

# 23
  • Мнения: 3 830
Тоник за почистване на грим за младежка кожа. Беше някакво овлажняващо на Ейвън, понеже ми е суха кожата.

# 24
  • Мнения: 3 356
Преди около 15 години най-подходящо за почистване на грим беше бебешкото мляко Па-Па. С това се почиствах. WinkЕдна бръчка нямам Wink
И аз ,имаше и едно краставично също.Ползвах от време на време и лавандулов спирт.Не съм имала никакви проблеми с кожата  Peace

# 25
  • Русе
  • Мнения: 2 354
AVON

# 26
  • Мнения: 438
Използвах единствено кестенови трици и ексфолиращ крем.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 079
Johnson & Johnson...  Sick

# 28
  • Мнения: 3 782
Сега има толкова голямо изобилие от козметика,но трябва да се внимава. Най-важното е да разберете каква точно е кожата, смесена,мазна,суха и от там нататък да започнете грижите. А те са важни много. Пръво продукт за миене /гелче/ след това  почистване /тоник/,кремче и маски.
Въпрос на личен избор е коя марка ще изберете. Но наистина не е добре в продуктите /особено ако кожата е мазна/ да има спирт. Naughty Казвам го от опит. Тогава може пък да се премине на другата граница - суха и повяхнала кожа.

Общи условия

Активация на акаунт