Мами с двустайни апартаменти да се преброим и споделим!

  • 21 856
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 970
ДА, навярно има изход от всяка ситуация.Аз доста фантазия вихрих, но нищо не измислих Rolling Eyes( В нашия слу4ай няма  възможности за разчупване на схемата)
Чертеж не мога да направя Embarassed, а и снимки в момента нямам 4е съм на работа, но , ще се опитам да обесня.Целият апартамент е с 2 изложения( Юи/СЗ).на СЗ страна се пада спалнята( с прозорец само).Самия апартамнет като форма представлява трапец- по-издължен Grinning( разбирай 4е и стените са така стесняващи се Crazy..Та- в по-тесния край ,както казах е спалнята с прозорец, следва мокро помещение, до  него  баня и тоалетна, а след това въпросната дневна +кухненски бокс. Има тераса пред стаята( т.е. , на най-широката 4аст на трапеца).Бокса се пада в тъмната 4аст( т.е. гърбът му грани4и с банята).А входната врата се пада срещу банята ( там се свързва с малко коридор4е, така 4е от трапеца се полу4ава нещо като буква Т .
Не знам дали ще разбереш нещо от обясненията ми( аз си разбирам Grinning).АКо имаш някаква идея- приемам Hug

# 16
  • Мнения: 811
Нещо подобно ли е апартамента:


Наплясках го набързо, извинявам се за несъразмерния чертеж  Embarassed

# 17
  • Мнения: 4 970
Лелееееее- де даможех и аз да ги "пляскам такива" Peace
В общи линии е това, само дето холната 4аст е в дясно, а спалнята е в ляво.КОридорът и той е на буквата Т и "прелива" в дневната( като отворено антре( но аз ще го преграждам с врата))

# 18
  • Мнения: 811
Аха, ясно  Simple Smile
Ще помисля и по-късно ще дам идея, че сега малката беснее  Crazy

А колко квадратни метра е голямата стая? Предполагам искате кухня с трапезария и хол, спалня и детска стая?

Последна редакция: сб, 04 авг 2007, 18:39 от Dominika

# 19
  • Мнения: 282
И нашето разположение на стаите е почти същото с това изкл.,че терасата ни е към спалнята и  всекидневната е един дълъг -8 ,50  правоъгълник , така , че много ще ми е интересно какви предложения ще даде  Dominika .Следя мненията с голям интерес.

# 20
  • На морето!
  • Мнения: 5 760
и ние сме с двустаен-и с малка кухня.И аз имам засега 2 варианта.По-вероятния е този със секцията,по-желания да си построим къща Mr. Green

# 21
  • Мнения: 5 178
Записвам се и аз, въпреки че вече действието по реконструкцията приключи. Изходното разпределение беше две стаи по 24-25 кв посока югозапад, ъглова тераса 7 кв, която се ясява пред детската и странично на хола. Прозорците на хола започват от 50 см.
Преди да го започнем решихме какво искаме и сложихме на всяко изискване приоритет:
1) възможно най-просторен и светъл хол
2) две спални (сега пък си наумихме, че след 5 год пак ще се местим, но това е Божа работа). Светла и топла детска стая, съответно за родителска спалня остана вътрешността. За проветрение над преградната стена сложихме прозорци. В момента тази малка спалня е нещо средно между гардеробна, килер и маза
3) от хола взехме 70 см и разширихме коридора за да може да направим ниша, в която ще сложим пералнята и сушилнята, а в другата част рафтове като килерче
Нямам снимки още

# 22
  • Мнения: 1 564
И нашето е двустайно. В момента правим кухнята в хола, че е по-голяма стаята, а пък кухнята ще стане спалня. Другата голяма стая, вече е детска.
И ние така направихме.

# 23
  • Мнения: 5 621
И ние сме в двустаен - около 60 кв. м. чиста площ. Хубавото е, че сме с две тераси и ще направим тази към кухнята кът за готвене /печка, хладилник и някакъв плот/ с идеята, като се поопаричим да изнесем и мивката на терасата.
Така бившата кухня става дневна, хола - спалня или евентуално спалня + някакъв обособен кът като кабинет /и това умувам в момента/, а спалнята-детска. Не е много голяма, но няма да слагаме много мебели, така че ще има достатъчно място, където малчо да беснее на спокойствие. Евентуално като се роди второ, ще идем в по-малката спалня, а по-голямата ще направим на детска /евентуално пак с обособени две части, за да постигнем относителна самостоятелност/.
Засега гледах в нета идеи за обособяване на пространството с паравани или секции-както някой беше споменал по-горе.

# 24
  • Мнения: 6 039
само да поясня, че понятието 2-стаен апартамент, включва 2 спални, а не 1 спалня и хол
едностаен е с 1 спалня, 3 -стаен е с 3 спални
така е било винаги, не знам защо последните години се наложи това погрешно понятие

# 25
  • Мнения: 641
Наложи се от строителите, по мое мнение...
 спалня +  спалня + хол и кухненски бокс = 70кв.м. или според тях "маломерен тристаен"  #Crazy

# 26
  • Мнения: 1 152
само да поясня, че понятието 2-стаен апартамент, включва 2 спални, а не 1 спалня и хол
едностаен е с 1 спалня, 3 -стаен е с 3 спални
така е било винаги, не знам защо последните години се наложи това погрешно понятие
Това не е ли според американските стандарти?! Там се броят спалните за стаи. А в България мисля, че по БДС примерно двустаен  означаваШЕ една спалня, хол и кухня, и при това всяка кутийка си е отделна. А сега за да се спести от квадратура и съответно пари, инвеститори и строители обединиха кухня, трапезария и хол в едно. Но това е друга тема.

# 27
  • Мнения: 4 965
само да поясня, че понятието 2-стаен апартамент, включва 2 спални, а не 1 спалня и хол
едностаен е с 1 спалня, 3 -стаен е с 3 спални
така е било винаги, не знам защо последните години се наложи това погрешно понятие
Това не е ли според американските стандарти?! Там се броят спалните за стаи. А в България мисля, че по БДС примерно двустаен  означаваШЕ една спалня, хол и кухня, и при това всяка кутийка си е отделна. А сега за да се спести от квадратура и съответно пари, инвеститори и строители обединиха кухня, трапезария и хол в едно. Но това е друга тема.

И аз така знам - по БДС 2-стаен е хол, спалня и кухня. Т.е. 2 стаи /независимо от предназначението им/ + кухня - само кухнята не се брои.
Тези, при които има 2 спални + общо помещение от кухня и хол /примерно, всекидневна с бокс/, се водят маломерни тристайни.
Официално нашият апартамент се води 3-стаен - включва 150 кв.м. = "френски преход/будоарен апартамент" - т.е. "входна част" /антре, кухня с голяма тераса пред нея, "мокро помещение" и тоалетна/, "средна част" /преходен хол с 2 къта/ и "вътрешна част" /антре, баня, килер, тераса и 2 спални"/. По тази логика би трябвало също да се води двустаен  newsm78.

Последна редакция: нд, 05 авг 2007, 11:50 от azaf

# 28
  • Мнения: 1 107
А според моите спомени отпреди 10-тина години колкото спални има едно жилище толкова "стайно" се води. А за това в последните години думи нямам, но сте прави това си е съвсем отделна тема....

# 29
  • Мнения: 1 107
Цитат
И аз така нам - по БДС 2-стаен е хол, спалня и кухня.
...като гледам как се водят жилищата по обявите да вземат да променят стандарта Shocked

Общи условия

Активация на акаунт