Как да накарам детенце, да не пипа техниката

  • 1 856
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 471
Няма начин, децата се раждат с технически умения вече  Grinning По-добре я научи да пуска някое ... например музика на дискове... като обаче й забраниш другите, които би могла да повреди или да пусне нещо, което не трябва да гледа/чува.

Ма тя си пуска дискове, само дето не винаги нацелва подходящата страна.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 657
Не можеш да я накараш да не пипа, колкото и да забраняваш, все ще те издебва и ще пипне зад гърба ти. При нас случките бяха аналогични. Открих, че работа вършат две неща:
1. разрешавам да се пипа определено копче в мое присъствие - например: заедно зареждаме пералнята, нагласям програмата и разрешавам да се натисне стартовото копче, същото с миялна, микровълнова, прахосмукачка, уредба и прочие (готварската печка - не). Синът ми се оказа сръчен в ръцете и въпреки че пипа много и навсякъде, нямаме нищо счупено или трайно поразено от него. Качвахме нависоко нещата, което обаче го научи много бързо да си носи стол и да се качва дотам. От тригодишна възраст сам си слага и сменя диск в уредбата или двд-то, работи без проблем с всички дистанционни, ако те липсват - с наличните копчета по уреда се справя също.
2. Намерихме стари повредени уреди, които му предоставихме да натиска копчета на воля, без да му се караме - старо видео и развален диктофон, който дори има калъф и презрамка - влачи го навсякъде из къщи и човърка на воля. Виждала съм да продават на старо всякакви дистанционни, може да се купи нещо съвсем евтино, за да се занимава детето, без да поврежда работещата техника. Дъщеря ми е на 9 месеца и нищо не я привлича толкова силно, както мобилни телефони и дистанционни. Това ме чака отново. Успех!

# 17
  • Мнения: 27 524
Edin syvet,za da ne se sluchva tova. Otidete i jivejte na selo v niakoa planina,kydeto ste gledate kravi,kozi ,kucheta i taka natatyka ,bez da vie neobhodima tehnika. Az bih zapitala,zasto vie moje da ia pipate,a deteto ne?Ne moje Vie da jiveete v  tova razvitie na obstestvoto, a to v nachaloto na 19 vek. kato pipa se uchi  mila mamo................

По-спокойничко  Peace

# 18
  • Мнения: 6 164
Това им е най-любимо, не знам има ли отучване. Laughing
Постоянно пъха дискове в РС-то, затова пък DVD-то съм изключила от контакта, така или иначе не го пускам всеки ден. Телевизора го гаси постоянно, преди беше нависоко и не го стигаше, но сега с новата секция в хола му е тамън на нивото. Също вадеше картата за цифровата телевизия от устройството, но това го прави само няколко дни и забрави. Пипа също и пералнята и готварската печка. След едно изпиране на 95
о ooooh! (сам врътнал копчето) и съсипване на прането, вече внимавам много. Готварската печка също изключвам от контакта, защото в жегите я пускаше на 250о и докато се усетя вече беше станало твърде топло. Crazy[/color]

# 19
  • Мнения: 3 456
Edin syvet,za da ne se sluchva tova. Otidete i jivejte na selo v niakoa planina,kydeto ste gledate kravi,kozi ,kucheta i taka natatyka ,bez da vie neobhodima tehnika. Az bih zapitala,zasto vie moje da ia pipate,a deteto ne?Ne moje Vie da jiveete v  tova razvitie na obstestvoto, a to v nachaloto na 19 vek. kato pipa se uchi  mila mamo................
Banghead Banghead Banghead
Как не съм се сетила до сега?
Ама, що така анонимно тия хубави съвети?

# 20
  • Мнения: 5 362
Това им е най-любимо, не знам има ли отучване. Laughing

Peace
И Калина е същата.За сега оттучване няма.Гледам да обезопася което мога,иначе не става.

# 21
  • Мнения: 24 467
Ми никак- вдигам на високо, заключвам, прибирамх и т.н. всичко, затапвам контактите и- толкоз!
Пък ТВ отдавна разрешавам да си го пуска- сам си взима дистанционното застава в характерна поза срещу него и натиска, започва да разглежда програмите и когато попадне на канал с животни сам се спира да си гледа.

# 22
  • Мнения: 2 471
Благодаря мамчета, поне се надявам скоро да мине периода

# 23
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Не можеш да я накараш да не пипа, колкото и да забраняваш, все ще те издебва и ще пипне зад гърба ти. При нас случките бяха аналогични. Открих, че работа вършат две неща:
1. разрешавам да се пипа определено копче в мое присъствие - например: заедно зареждаме пералнята, нагласям програмата и разрешавам да се натисне стартовото копче, същото с миялна, микровълнова, прахосмукачка, уредба и прочие (готварската печка - не). Синът ми се оказа сръчен в ръцете и въпреки че пипа много и навсякъде, нямаме нищо счупено или трайно поразено от него. Качвахме нависоко нещата, което обаче го научи много бързо да си носи стол и да се качва дотам. От тригодишна възраст сам си слага и сменя диск в уредбата или двд-то, работи без проблем с всички дистанционни, ако те липсват - с наличните копчета по уреда се справя също.
2. Намерихме стари повредени уреди, които му предоставихме да натиска копчета на воля, без да му се караме - старо видео и развален диктофон, който дори има калъф и презрамка - влачи го навсякъде из къщи и човърка на воля. Виждала съм да продават на старо всякакви дистанционни, може да се купи нещо съвсем евтино, за да се занимава детето, без да поврежда работещата техника. Дъщеря ми е на 9 месеца и нищо не я привлича толкова силно, както мобилни телефони и дистанционни. Това ме чака отново. Успех!
И у дома сме на този принцип, и обяснявам, че само мама и тати пускат определени неща, като се повтори няколко пъти го схвана и нямам проблеми.

# 24
  • Мнения: 1 044
Аз не успях да го отуча. Купихме стъклен шкаф, в който поставихме DVDто и телевизора и го заключихме. Митко се премести отзад зад шкафа и прехвърли интереса си към кабелите Grinning - дърпа ги, връзва ги, къса ги...направо ужас! С удоволствие слага и дискета във флопито на компютъра, любимо му е да поставя и диска в СДто. Как се справям - ами  него оставям без надзор дълго време  и съм свела забраните до минимум, защото всяка забрана предизвиква интереса му стократно.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ами в началото като бяха по-малки обезопасявахме, вдигахме на високо, изключвах от тока и т.н. После като се поочовечиха малко започнахме да им обясняваме - от тук се изкарва диска, тук се пуска(да видиш колко бързо усвоиха геометричните фигури Laughing - от триъгълничето пуска, от квадратчето спира), на телевизора награсихме детският канал на "0" и те бяха горди, че сами си "намират" тяхната програма, "помагаха" ми да пусна пералнята и т.н.
 Е, имахме един период, в който дисковете стояха върху хладилника, че малкият ги пръскаше по земята и се разхождаше върху тях(мъжът ми щеше да получи инфаркт Mr. Green) - сега вече е голям(сина Laughing) и много внимателно ги хваща в дупчицата по средата и ги поставя на мястото им.
 
 Децата са любопитни - по-добре да им се задоволи любопитството и в един момент им омръзва.

# 26
  • Мнения: 952
и в къщи е така Winkкато по малък Виктор почти не играеше с играчки а само с техниките. И аз не съм му забранявала всичко, знае как се спира и пуска компа ,знае къде се слагат дисковете,пуска си микровълновата и съответно я спира,даже сам си топли млякото Wink пуска пералня, даже и простира  Mr. Green  така вече не му служат за игра а просто когато се наложи да ги ползва знае как.

# 27
  • Мнения: 516
Когато видях, че не мога да забраня достъпа до техниката, започнах да уча сина си, как да я ползва правилно. Заедно зареждахме пералнята, заедно топлихми на микровълновата. На 2 и половина можеше сам да си пуска филмче на ДВД и видео, а на компютъра знаеше, че може само папката с игрите да ползва. Само тя беше с една веселяшка икона, за да я различава лесно. Сега синът ми е на 6 и изобщо не се притеснявам да го оставям сам да включва компютъра. Ограничавам само достъпа до интернета. Научил да си търси игри на Гугъл, като пише  "play games" . И няколко пъти се набута в едни еротични сайтове. Затова нет само в мое присъствие. Naughty

# 28
  • Мнения: 2 471
Божеееееееее, сега пък майка ми счупи гнездото за CD на компютъра ......
Оказва се, че съм многодетна майка с 3 деца - детенце, съпруг и майка  ooooh!

# 29
  • Мнения: 27 524
Божеееееееее, сега пък майка ми счупи гнездото за CD на компютъра ......
Оказва се, че съм многодетна майка с 3 деца - детенце, съпруг и майка  ooooh!

 Joy Joy Joy

Случва се често май. Миналата година на морето пазихме фотоапарата от малкия, да не го напълни с пясък или да го цопне в морето, то пък свекърва ми го удави  Joy

Общи условия

Активация на акаунт