Отговори
# 15
  • Мнения: 1 655
Аз НЕ мога да кажа 'само това е правилния начин, само това ще помогне', може би за това дадох подобен съвет - 'да се подобри детето, независимо с какви средства'. Това в случая е най-важното. Случва се понякога случая да се заплете, неясна картина, недобър подбор на лекарство... дори и световно известните хомеопати имат неуспехи. Тогава даваш антибиотика, кортикостероида, урбазона... живото-спасяващото лекарство. В същото време, когато детето започне да се разболява не бързам да го водя при хомеопат, доктор и да давам лекарства, а го слагам на диета на плодове и чай, стремя се да му постигна особено душевен комфорт и чакам да видя дали ще се справи организма му сам. Минали сме през толкова болести и това е моя извод за правилното справяне със ситуацията.

За 3 години лекуване при един от най-добрите хомеопати в БГ се е налагало да прибягвам до антибиотик около 2-3 пъти, след като лечението не дава очакваните резултати. Обикновено чакам много, 4-5 дена. Пораженията от антибиотика лесно се оправят след това отново с хомеопатия.

Не трябва да фанатизираме до там, хомеопатия, но не на всяка цена!

А на Данито и пожелавам да попадне този път на добър хомеопат и да не прибягва до кортикостероиди и тем подобни повече Simple Smile

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 23:12 от Svetla1

# 16
  • Мнения: 469
Първо да се похваля Жорко вече е добре. Grinning

Светла това,че чакаш организма да се справи сам е много добро.Като сме се разболеели като малки(имам сестра близначка)баба никога не ни е давала изписания  АБ.Водила ни е на лекар да ни чуят гърдите да видят гърлата и от там нататък се е справяла сама.
Милата ми баба ни е гледала до три години(на 300км.от Варна) и когато сме тръгнали на градина почти не сме боледували.Баба казва ,че първите години на човека организма укрепва. Почти не ни е давала лекарства.Разни бабешки лекове,много грижи и търпение организма сам да се справи.
Мисля,че на нея дължа здравето си.
Аз не мога да се справя така.При Жорко се получава,но при Виолета нещата много се усложняват.
Затова ще я заведа при хомеопат(истински).Другия месец тръгва на градина и направо не ни се мисли ooooh!
Надявам се да ни помогне,защото вече е изпила много АБ.

# 17
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Баба казва ,че първите години на човека организма укрепва.

 - Браво на баба Ви, по-мъдра е от много джи-пита!

 Всъщност укрепването се състои в това, че имунната с-ма е самообучаваща се система и е много важно да се сблъсква с бактерии и вируси, но сама да се справя, а не да се обърква с АБ-тици и други алопатични лекарства.

# 18
  • Мнения: 469


 Всъщност укрепването се състои в това, че имунната с-ма е самообучаваща се система и е много важно да се сблъсква с бактерии и вируси, но сама да се справя, а не да се обърква с АБ-тици и други алопатични лекарства.

Затова вярвам,че хомеопатията може да се справи със здравословните ни проблеми.

Сигурна съм,че ако ме бяха тъпкали с АБ сега нямаше да се радвам на цветущо здраве.

Затова и изпитвам вина към децата си,защото колкото и да се опитвам да спестя поредния АБ често се налага да го дам.

Всички казват какво толкова децата са така:боледуват често.Е не мога да го приема.

Надявам се нещата да се променят.

# 19
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Всички казват какво толкова децата са така:боледуват често.

 - Така е - боледуват често и това е необходимото Училище за Имунната система без което тя не може да се изгради правилно.
 Въпроса е боледуването да протича евентуално с хрема, зачервени сливици и понякога висока температура, като болеста отмине до няколко дни.

# 20
  • Мнения: 143
...Затова ще я заведа при хомеопат(истински)...

Извинете ... вмъквам се лееекичко  само да добавя, че е добре да заведеш децата още сега, докато са здравички.  Peace

# 21
  • Мнения: 469



Извинете ... вмъквам се лееекичко  само да добавя, че е добре да заведеш децата още сега, докато са здравички.  Peace

Да другата седмица нашият татко ще се освободи от работа за няколко часа и ще отидем.

# 22
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Извинете ме за off-a.

... Притеснява ме това,че дъщеря ми е правила Т гърч,как ще издържа да я гледам с висока Т например.Мисля си,че няма да се справя,а много искам.

Малкият ми син направи Т гърч в края на януари. И аз си мислех, че никога повече няма начин да допусна по-висока Т, но постепенно, след разговори и с педиатърката и с хомеопатичката ни (най-вече) се поуспокоих и пак стигнах до ситуацията да оставям Т да си върши работата. Просто пипаме много внимателно - като вдигне към 38.3 давам панадол и следя Т, тъй като той има склонност да вдига до 39.5 преди да започне да му действа панадола (обикновено около 40мин.).  Ако това се случи - под душа за 15 мин.
Мисля, че като направи гърча писах - ще потърся и ще дам линк, ако те интересува да прочетеш.

# 23
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
тъй като той има склонност да вдига до 39.5 преди да започне да му действа панадола (обикновено около 40мин.).

 - Това показва, че детето ви има мн. силна Жизнена Сила, която лесно не може да бъде манипулирана с панадол, докато, цитирам: "Температурата си свърши работата."  Grinning

 виж Тук:  Жизнената Сила – План за действие

# 24
  • Мнения: 469

Мисля, че като направи гърча писах - ще потърся и ще дам линк, ако те интересува да прочетеш.
Да,ще ти бъда много благодарна.  bouquet

# 25
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
danito78, ето я темата, а на ЛС ще ти пусна и друго, каквото имам по въпроса.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154788.0;all

# 26
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Цитат
тъй като той има склонност да вдига до 39.5 преди да започне да му действа панадола (обикновено около 40мин.).

 - Това показва, че детето ви има мн. силна Жизнена Сила, която лесно не може да бъде манипулирана с панадол, докато, цитирам: "Температурата си свърши работата."  Grinning

Това да го разбирам в смисъл, че Жизнената Сила не позволява на панадола да започне да действа преди Т да си свърши работата ли?

# 27
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
тъй като той има склонност да вдига до 39.5 преди да започне да му действа панадола (обикновено около 40мин.).

 - Това показва, че детето ви има мн. силна Жизнена Сила, която лесно не може да бъде манипулирана с панадол, докато, цитирам: "Температурата си свърши работата."  Grinning

Това да го разбирам в смисъл, че Жизнената Сила не позволява на панадола да започне да действа преди Т да си свърши работата ли?
- Точно така, тъй като високата Т. има много полезна защитна функция.

# 28
  • Мнения: 1 992
Дани, моята дъщеря беше с абсолютно същите симптоми. Висока темепература и леко зачервено гърло. Искаше ми се да избегна антибиотика, но не успях. След смея да кажа неадекватен опит за лечение от педиатърката, се уплаших, защото температурата трети ден не падаше(стигаше до 39, но аз на 38,5 някъде давах нурофен) и дадох предписания антибиотик. А бях и съм убедена, че нещата можеше да се разминат и без. ТОва е първият и прием на антибиотик.
Използвам темата да попитам за координати на хомеопат, виждам че си от Варна.

# 29
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
И двамата ми сина в началото на май изкараха херпангини. Малкия го държа 3 денонощия Т между 38.6 и 39.3, която като се вдигнеше много и панадол малко я понижаваше. Само с хомеопатия, панадол, нурофен и хладки душове оправихме нещата. Баткото една сутрин се оплака, че го боли гърлото, бавно (2.5ч) вдигна 39 гр., дадох панадол и я свали на 37.2-37.3 + хомеопатично л-во. Следобеда пак повиши към 38.5 - спадна сама - само лек душ без панадол. И това беше при него.

Не смея да давам съвети, освен да оставиш Т "да работи", ако се вдигне прекалено да я НАМАЛИШ, не да я сваляш самоцелно за душевен комфорт, че детето е без Т.

Успех в борбата с болестите.  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт