Към коя етническа група в България принадлежите

  • 4 476
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 622
аз съм българче обичам...

нашите планини зелени
българче да се наричам
първа гордост е за мене   Laughing

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Българо-мохамедански етнос ли е? Аз съм българче (макар да имам някои подозрения за смяна в родилното  Crazy )

А каракачаните?

# 17
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Мммм, подушвам ключ след трета страница...  Rolling Eyes

аз съм българче обичам...

нашите планини зелени
българче да се наричам
първа гордост е за мене   Laughing

Не е ли първа "радост" е за мене?

# 18
  • Мнения: 2 492
Мулатка

# 19
  • Мнения: 1 052
Форумът е идеалното място да се правят статистически пулове, без да се плаща. Просто си праскаш темата и чакаш...
Борисе, хлъзгава тема, с потенциал за заключване Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 9 860
Даа,аз принадлежа към тях,но ги няма в анкетката. Grinning

# 21
  • Мнения: 6 167
Ах, какъв въпрос.
Отговорих с Български.
В кръвта ми тече обаче и влашка и италианска кръв.
Това не знам до колко е вярно, че е много далечно и не много доказано.
Изобщо цялата тема за етносите не ми е много ясна. 
По-тъпо понятие може да е само 'нация'.

# 22
  • Мнения: 212
Форумът е идеалното място да се правят статистически пулове, без да се плаща. Просто си праскаш темата и чакаш...
Борисе, хлъзгава тема, с потенциал за заключване Laughing
Да. Как така ме разкри. работя за социологическа агенция и ми плащат милиони да пускам ..... как го нарече "статистически пулове" по разни форуми. Голяма статистика има тук точно в клюкарника няма що...

# 23
  • Мнения: 25 610
А, има, не се сърди. Просто не си ги забелязал явно.  Wink
Ако знаеш този форум колко заплати и хонорари е изкарал...  Whistling

# 24
  • Мнения: 6 167
аз искам някой да ми обясни какво е етнос и какво е нация.
благодаря.

# 25
  • Мнения: 25 610
Би трябвало българската нация да се състои от различни етноси. Но може и да греша, забравила съм вече дефинициите.

# 26
  • Мнения: 984
Нация /natio лат. народ, население/ англ. nation. Думата се уупотребява некоректно като й се придава патриотичен привкус.  Flutter

# 27
  • Мнения: 1 052
Форумът е идеалното място да се правят статистически пулове, без да се плаща. Просто си праскаш темата и чакаш...
Борисе, хлъзгава тема, с потенциал за заключване Laughing
Да. Как така ме разкри. работя за социологическа агенция и ми плащат милиони да пускам ..... как го нарече "статистически пулове" по разни форуми. Голяма статистика има тук точно в клюкарника няма що...

Тогава, би ли бил така добър за обясниш интереса си към пускането на тази тема, защото вече те попитаха, а отговор "ми просто ми е интересно" не се приема сериозно.

Когато питаш нещо, трябва да знаеш защо питаш, а когато те попитат е учтиво да обясниш, иначе оставяш усещането че нещо криеш.

А колкото до статистиката в този форум, то има огромен материал и потенциал за проучвания, и ти би трябвало или да си бил прибързан или ... за да не го видиш. И да, точно тук, в клюкарника.

нацията е народа, а етнос-не беше ли религиозната и племенна принадлежност-например аз съм каракачанка като племе и начин на живот, но като народ и териториална обвързаност съм българка, Ph.D.? (и титлата от темата за образованост ли идва? Grinning)

# 28
  • Мнения: 1 072
Може ли аз да обясня защо е интересно на мен?

1. Защото човек отчитащ етносите, не означава националист.
2. Не всички са глобалисти. За някой хора понятията нация и етност имат смисъл.
3. Два пъти, попълвайки документи в различни институции, ми се е налагало да отговарям на този въпрос в отделна декларация. Там, освен горните, са добавени и категориите влах и македонец.

Смятам че за отделните етноси в Бг може да се начертае културен и поведенчески модел. Интересно ми е например, колко самоопределили се като цигани, пишат тук. Не за да им изнамеря адресите и да ходя нощеска с кръжока по Куклус клан да ги палим на клади. А, за да наблюдавам едно изключение.

Защо всеки разговор на тази тема трябва да завърши със скандал? Пронто, нека се развие нормална и културна дискусия.


# 29
  • Мнения: 212
Може ли аз да обясня защо е интересно на мен?

1. Защото човек отчитащ етносите, не означава националист.
2. Не всички са глобалисти. За някой хора понятията нация и етност имат смисъл.
3. Два пъти, попълвайки документи в различни институции, ми се е налагало да отговарям на този въпрос в отделна декларация. Там, освен горните, са добавени и категориите влах и македонец.

Смятам че за отделните етноси в Бг може да се начертае културен и поведенчески модел. Интересно ми е например, колко самоопределили се като цигани, пишат тук. Не за да им изнамеря адресите и да ходя нощеска с кръжока по Куклус клан да ги палим на клади. А, за да наблюдавам едно изключение.

Защо всеки разговор на тази тема трябва да завърши със скандал? Пронто, нека се развие нормална и културна дискусия.

Много ти благодаря Летяща.... (няма да ти кажа Крава, че звучи грозно)  Wink
Нещо такова имах и аз предвид ама нямам дар слово да го обясня толкова добре като теб Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт