Отговори
# 15
  • България-София
  • Мнения: 573
Вярно е, че е зависи от обмяната  на всеки организъм, но и от психиката.Какво имам предвид: След като качих 18 кила през бременността и след като след няколко месеца "закотвих" на 58 (а винаги съм била около 50 при ръст 170 см), сериозно се заех така "лекичко" да ограничавам някои продукти нарочени за "виновници" за наднормено тегло... Резултата беше не само, че качих още 2-3 ки, но и освирепях от глад (или по-скоро от изчисляване на калории и ограничаване). Теглих м*ната на всичко и реших - по-добре слон, ама сит. Сега ще се занимавам с децата, а след година - ще ми мисля... Върнах си стария режим на хранене и след няколко месеца бях 53, та до ден днешен.
Как се храня?:
Сутрин обикновено само кафе. На почивка и ако имам време- закусвам.
Обяд сандвич.
Вечеря - основно ядене за нас ... По точно плюскане (извинявам се за израза, но то си е...) Винаги готвено и задължително: огромна салата, люти чушки (по принцип ядем по-подправени и пикантни храни), кока-кола и хляб. Последното май трябваше да напиша на първо място, защото както приятелите ни бъзикат, дори и пица и спагети ядем с хляб. На ядене със съпруга ми оправяме по 2/3 хляб Добруджа (друг не купувам). Бира, вино - ако има - пийваме, ракийка - също.
Това което не се яде в къщи са полуфабрикати, разни салами и подобни бъркочи, които не знам с какво са правени (купувам филе ако ми трябва мезе, но рядко).Понякога децата ме принуждават да купя кренвирши, но и това рядко се случва... Не ядем почти свинско (навик от Израел) и пак оттам свикнах да не смесвам млечен с месен продукт (не, че спазвам стриктно).
Не обичам особено млечни продукти и плодове, но зеленчуците са задължителни.
Изключение плави сладоледа - мога да ям по всяко време и в неограничени количества. Това е и единственото сладко, което ям - не съм фен и на сладките неща. Случва се да изям и цял шоколад, баклави, ореховки, но рядко.
Чесънът, лукът - често присъстват на нашата трапеза под всякаква форма.
Между яденетата не ям солети и подобни - просто не купувам...Ако ми дадете обаче, ще ги изхрупам Embarassed
Какво друго... баба ми ме е охарактеризирала добре: ако не ме подсетя да ям - ще си умра от глад, но като почна...
На фитнес ходя от 8 месеца, но за тонус и защото се чувствам по-жизнена. Теглото ми не се промени - правя само "релеф" Laughing
А, и като спрях цигарите след 10 год. пушене - също го нямаше надебеляването, с което всички ме плашеха.

# 16
  • Мнения: 145
Смятам,че е генетично заложено да си "перманентно слаб",никакви лични тайни,диети и спорт - поне при мен е така.
Какъв стимул да имам за спорт или диети,като дори след като родих си върнах фигурата за няма и 2 месеца -178/55 без да правя нищо особено.

# 17
  • Мнения: 2 936
и аз съм от слабите...171-50 !!!
ям каквото си поискам,не спазвам диети,не спортувам,но мисля спорта да го започна след като детето тръгне на градина  Peace
сутрин не закусвам,пия кафе с кола  Embarassed обяда ми е към 14 ч. най-голямо количество храна изяждам вечер+шоколад в повечето случаи  Wink Милка-голямата разфасовка
любими храни-пържени картофи,спагети,пици,сандвичи-всякакъв тип,месо обичам повече на скара-предимно пилешко..
дори да искам да кача 2-3 кг. ми е трудно  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 7 418
    OK,и аз да добавя нещо.В семейство на едни познати всички са доста слаби.Питаш ли ги :ЗАЩО? отговарят:ГЕН!Обаче..... Naughty бях свидетел.......при тях основното редовно се сервира в малки десертни чинийки!Големите чинии у тях просто не се ползват!
    Това не е ли още един начин да поддържаш слаба фигура?! Wink

# 19
  • Мнения: 2 936
това за малките чинийки незнам... Rolling Eyes може пък просто да са "злояди"  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 1 174
Няма трикове и режими на хранене. Въпросът е в гена и в бързата обмяна на веществата. Поне при мен е така.

И аз цитирам, понеже и при мен е така.Но определено движението, спорта играе голяма роля за тонуса  и личния ми комфорт.
Никога не съм пазела диети или нещо подобно.Единственото, в което се старая е това да се храня здравословно, както и да си приготвям храната по този начин.Винаги закусвам с плод (понякога и кисело мляко към него).

# 21
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
    OK,и аз да добавя нещо.В семейство на едни познати всички са доста слаби.Питаш ли ги :ЗАЩО? отговарят:ГЕН!Обаче..... Naughty бях свидетел.......при тях основното редовно се сервира в малки десертни чинийки!Големите чинии у тях просто не се ползват!
    Това не е ли още един начин да поддържаш слаба фигура?! Wink

ами аз писах в първия си пост: ям в малки чинии. е не са десертни.
когато идем на гости на свеки и тя е наредила едни огромни чинии. отделно не сервира по чиниите, а слага всичко на масата и всеки си сипва.
когато си сипя колкото ми се яде и тя все ми вика: чинията ти е празна ooooh!
аз ям докато се заситя, а не докато си изпразна чинията.

unik и в къщи се яде много пикантно Simple Smile. освен огромните количества лук, които изяждаме, имам 3 вида люти чушлета, джинджифилът и той е редовно в менюто Joy

между другото аз се тегля 1 път в годината. направила съм си храненето балансирано, за да нямам здравословни проблеми.
целта ми не е да стоя слаба.
но както казва майка ми: ядем, за да живеем, а не живеем, за да ядем Flutter

# 22
  • Мнения: 217
Гледам да се храня редовно - поне пет пъти на ден.
Винаги закусвам.
Ям главно месо (за предпочитане свинско и телешко), яйца и всякакви пълномаслени млечни продукти, риба, ядки. Естествено и зеленчуци.
Хич не обичам тестени гадости и сладки неща (шоколад, пасти и т.н.) Затова не ги и ям
Не пия твърд алкохол.
Всяка вечер изпивам по чаша (понякога и две) хубаво червено вино.
Спортувам. Тенис - два пъти седмично по час, тежести - всеки ден по 20 минути.

# 23
  • Мнения: 7 418

аз ям докато се заситя, а не докато си изпразна чинията.

    Моята по-малка и слаба,като манекенка,сестра винаги яде,каквото и се яде,без никакви ограничения,обаче забелязах,че се наяжда от половината на това,което е прието за стандартна порция!
   Ефа,споделила си нещо полезно,според мен!Благодаря!

# 24
  • Мнения: 526
Не спазвам абсолютно никакви диети Simple SmileОт години съм около 48-49кг,при височина 165.В момента като бременна съм плюс 6кг.
Не мога да кажа,че теглото ми зависи от това,което ям.Отдавам го на ген,всички жени по майчина линия в семейството ми са слаби,а и на добър метаболизъм.

# 25
  • Мнения: 24
Ям само когато съм гладна. И се вслушвам във вътрешния си глас какво точно ми се яде. Това, когато бях слаба. Сега съм няколко килограма повече от обичайното ми тегло. Предимно защото започнах да се храня с мъжа ми, по три пъти на ден, независимо дали съм гладна или не. Sad

# 26
  • Мнения: 1 204
за тези който не са ощастливени да имат бьрз метаболизьм или генно наследена слабост  Laughing сьщо като мен,и им се налага да се ограничават ще споделя мойте наблюдения,дано са ви полезни  Peace
- най важното нещо е да не се яде ве4ер,т.е. последно хранене 18,00 часа през зимата или 19,00 часа през лятото  Blush дава сериозно отражение на фигурата,тайната е в това че организма преработва храната докато си легнем,а не сме се "натьпкали" като прасенца  Blush и веднага да спим! сьответно в случайте когато сьм яла по кьсно и сьм си легнала скоро след това винаги на селдващата сутрин като стана сьм гладна като вьлк  Rolling Eyes
- ям хляб рядко,не сьм му голям привьрженик което е добре  Whistling сьщото се отнася и за разни други тестени изделия с изклучение на пакет4е солети или някоя вафла за закуска,т.к. не пия кафе на гладно  Peace
основно ям през деня зеленчуци или плодове,пьрво защото много обичам и защото нямам особено време да готвя  Wink пия и по 1 газирано безалкохолно или сок
- за вечеря салатка с нещо сготвено,и както писаха по горе сервирано в нормална чиния а не огромно количество  Laughing
- през деня смело си похапвам и пуканки,семки,доста сладолед  Rolling Eyes много обичам  Mr. Green шоколад сьщо ям,не се ограничавам,но сьм на периоди може цял месец да не ям вьобще,рядко хапвам един шоколад сама  Sunglasses
 Не знам как ви звучи написаното по горе,но благодарение на този режим мога смело да кажа,4е хем ям каквото ми е сладхо,хем резултата е на лице без усилия ( сега само трябва да почна сьс спорта а да се стегна) бях качила 18 кг за цялата бременост и малчо  Heart Eyes като навьрши 6 мсеца аз ве4е си бях на стартовите 50 кг,но не сьм висока колкото вас  Simple Smile 165 см,но явно ми тежат пове4е кокалите  Laughing т.к. нося най малките номера дрехи  Peace
това е от мен,ако се сетя за още нещо ще добавя  Mr. Green

# 27
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ям само когато съм гладна. И се вслушвам във вътрешния си глас какво точно ми се яде.

от години съм на този принцип Peace
тялото ми никога не ме е подвело Wink

# 28
  • Мнения: 364
Аз също мисля, че е въпрос на ген, но и хранителния режим и движението са от значение. Аз например сутрин не закусвам, пия само кафе и много течности. После ям, когато огладнея, а не точно в определен час. Изминавам пеш големи разстояния. Ям хляб много рядко, предпочитам салати за вечеря, като цяло наблягам повече на зеленчуците и плодовете, отколкото на месото. И така съм около 40 кг от както се помня (което е малко, но не мога да кача повече)

# 29
  • София
  • Мнения: 9 483
Наистина повечето неща са свързани с начина на живот.
Лично за себе си съм си изградила начин за поддържане на едно и също тегло-50кг.,/162см.
Въпреки 32-те ми г. и върпеки 2-те бремености и раждания....

На първо място искам да подчертая, че не разчитам на никакъв спорт- с което не се и гордея... Rolling Eyes

- закусвам минимум кафе с мляко, принципно имам навик да закусвам вкъщи преди работа
- хляб с ориз и картофи- НЕ!
- сладки газирани напитки- НЕ! Ако може да се каже съм АНТИ-КОЛА фен, дори напълно...
- вечеря не по-късно от 8 вечерта, след това-нямам и желание за ядене
- никога не си купувам, или поне е рядко -сандвичи, хамбургери, кроасани, чипс, зрънчовци, солети,и пр. просто ей така. Не съм фен а нямам влечение към подобни храни

Имам, разбира се много недостатъци, визирам хранене-не друго Mr. Green.
- пия много малко вода
- пия бира- това е единственият алкохол, който "употребявам" Wink и единственото газирано, което пия
- ям твърде малко и рядко плодове Sad . Просто нямам навика и не се и сещам, дори и да има.

Ами това е моята "програма". Hug

Общи условия

Активация на акаунт