Една идея , ако е възможно.

  • 2 613
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 565
Не, така е размито.
От това някой трябва да оформи инфото в телеграфен стил.Ето , ще опитам с първите няколко постинга:
1.Дизелов котел-
2.Гърнета , памперси-
3. пералня-
4.Пари за зъболекар-

Нещо такова. Може би биха могли нещата да се делят на финансови и материални помощи. Например да има вариант да получаваш бюлетин само за фианнсови дарения, или само за материални, или за двете. Защото едва ли някой бизнесмен би се интересувал от гърнета или стари дрехи.Той би дал ПАРИ за гърнета и дрехи. Но като за начало и на общ мейл да е всичко пак е ок. Така както съм го описала горе - с 1.2.3.4. , просто ти преминава погледа през списука и вече имаш представа от какво има нужда и с какво можеш да помогнеш.Докато , ако е линк към закованата тема,трябва да я изчетеш.
Още нещо- мисля ,че в тези списъци на първо място трябва да са тези деца , за които се събират големите пари- за операции и лечения.Защото например за зъболекар за това детенце, все някой от форума ще помогне , но за да се събере голяма сума се иска много повече. Просто това ето се прави с смс-ите , можем да го направим с мейлове.

# 16
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Кари,ще се справиш ли?

# 17
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Ами то това трябва да се програмира  ooooh! аз не мога да програмирам   Sad .
Аз мога да ги систематизирам в отделна тема и да ги актуализирам на няколко дена. Мога и да изпращам и по отделно мейл на хора които са изявили желание. Може и така както FIghty го е написала,ама нали ще трябва да се уточнява за кого е това което е необходимо и негови координати.  newsm78

# 18
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ами то това трябва да се програмира  ooooh! аз не мога да програмирам   Sad .
Аз мога да ги систематизирам в отделна тема и да ги актуализирам на няколко дена. Мога и да изпращам и по отделно мейл на хора които са изявили желание. Може и така както FIghty го е написала,ама нали ще трябва да се уточнява за кого е това което е необходимо и негови координати.  newsm78


направи го както ти можеш Hug

# 19
  • Мнения: 565
Координатите може да са в закована тема, като тая която ми показа, и към нея да има линкове. Аз ще поразпитам дали няма някой отмоите познати, който би го правил безплатно веднъж в месеца. Иначе наистина е къртовски труд да се пращат поотделно мейловете.Освен това няма нужда да се актуализира на няколко дни , а веднъж в месеца.Например , ако мейловете се пращат на първо число от месеца, на 29-30 предния месец се прави един списък с актуалните нуждаещи се и се праща.

# 20
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Добрере, пускам тема отделна "Спешни нужди"

# 21
  • Мнения: 700
f

Последна редакция: пн, 26 окт 2009, 16:21 от Supernova

# 22
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
   Вижте, моля, дали става така? Там където не съм писала НУЖДИ ще пиша на момичетата, които се занимават да ми кажат какво още остава.
  Ще дописвам и домовете, когато момичетата изпратят инфо.  Peace

# 23
  • Мнения: 565
Карол, браво.Точно така си го представям,. но с риск да се повторя- според мен това трябва да е текста на мейла, а не да пускаме линк към тази тема , която си отворила.Още нещо- мисля ,че с червено трябва да са нуждите , а не хората, които се нуждаят.За да се набиват на очи тези неща. Иначе е точно така.Аз сега ще попитам в клюкарника за мама или татко програмист.

# 24
  • Мнения: 1 770
Има безплатни автоматизирани имейл листи в интернет, с които е елементарно да се пращат едновременни имейли. Всичко е автоматизирано и много лесно се работи. В Google като напишеш free email list или free mailing list излизат такива.
Например Coollist, Bravenet и т.н.

# 25
  • Мнения: 565
Момичета, за да се сложи бутон за събскрайбване....ох, абониране на този сайт трябва да се говори с хората , които го поддържат.Т.е. те да го сложат.И тъй като те ще имат достъп до базата данни (записалите се да получават бюлетин) , ще трябва да ми пращат списък , например в ексел с мейловете, аз ще имам грижата да ги изпращам.Значи да обобщя-ако някой поддържа закованата тема, и хората , които правят сайта ми изпращат списъка на мейловете на хората, които искат да получават бюлетина, аз ще го изпращам всеки месец. Сега идва въпроса , кой е програмиста, който поддържа сайта www.bg-mamma.com ? ili prosto bg-mamma.com. Или тои на движението на българските майки?Може би е най-добре от там да става абонирането?

# 26
  • Мнения: 1 770
Сайтът се поддържа от Мамма (Марина). Те няма да имат достъп до базата данни - тя е онлайн и достъп ще има човека, който ще поддържа мейлинг листата. На сайта се слага елементарен html код, който няма да е проблем да бъде публикуван от Мамма според мен. А този код за записване може да се слага навсякъде, където си искаме. Няма нужда да се препращат таблици и списъци с имейли - базата си е онлайн, списването на имейла е автоматично. Влизаш в сайта, отиваш в изпращане на имейл, пишеш го и само натискаш Send. Всичко е абсолютно автоматично.
А записването е още по-лесно. Хората си написват имейла в една кутийка и след това потвърждават в имейла си, че искат да получават новини от нас.
Лесно е и практично. Най-трудната част всъщност е да се намери най-подходящия мейлинг лист за нас.

# 27
  • Мнения: 565
ок.Аз съм готова да се занимавам с това. Кой ще актуализира темата Спешни нужди? Мисля ,че ще може чрез копи и пейст да ползвам инфото оттам ,за да го изпращам.Освен това ще поразпитам кой мейлинг лист би бил подходящ за нас. Yvette, би  ли се свързала с мамма , за да уредите слагането на този html код? Мисля ,че би било добре да се сложи и на сайта на движението на българските майки. Него кой го поддържа?

# 28
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 Идеята е супер!   bouquet Нищо не разбирам от това,което обсъждате в момента,  Embarassed но искам да се абонирам да получавам мейл с нуждите  Praynig

# 29
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Идеята е супер!   bouquet Нищо не разбирам от това,което обсъждате в момента,  Embarassed но искам да се абонирам да получавам мейл с нуждите  Praynig

и аз не разбирам и за това си мъл4а Twisted Evil
аз ще устаствам с подаването на инфото  Whistling

оба4е newsm78,нещо много важно.Как ще се отбелязва кое е дадено,кое къде е занесено..............Това,4е нещо е дадено за някъде не винаги се носи веднага.И ако ние няма да можем(което 4есто се слу4ва) как процедираме с доставянето ?Пример:в Медвен или Търнава (ДДМУИ) им трябват прахове,превръзки............Ние до там ходим много, много рядко и раз4итаме те като идват да си ги взимат.Кво прави дарителя тогава и кво правим ние?Друг пример: в Св.Параскева им трябват проходилки и стол4ета за хранене.......Пишем в седми4ния мейл и кой,как и къде ги събира newsm78
Това са техни4ески подробности,но трябва да ги из4истим преди всякакви мейли и ангажираност на хората,които ще ги полу4ават Peace

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 00:01 от lavender

Общи условия

Активация на акаунт