Държавата да даде по ?100 000 на сестра за тези 8 години

  • 2 172
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 623
Без коментар !!!  Shocked Shocked Shocked
Няма такава наглост и ако до сега
запазвах самообладание и се спирах
да не кажа нещо, то сега вече това мина
всякакви граници !
Как не ги е срам !
Близо 5 млн. лева са похарчени за тези 6 човека.
Правят ли сметка тези алчници колко дечица
биха могли да получат шанс за живот ???
Аман от такива ламтурници !
Пази Боже сляпо да прогледа - са казали старите хора.

# 16
  • Мнения: 4 737
Така...така... Peace
А всички тези материални претенции проява на човешка лакомия ли са? Един вид " Сега ни е паднало да изсмучем каквото можем ". Съжалява мза грубия израз, но ми изглежда точно така.

# 17
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
На мен пък отдавна ми писна с тая машина за пари "Медиците в Либия", честно.
Ще запазя мнението си единствено поради факта, че 8 години от живота им липсват, а това е трагично, всичко останало е следствие на взето решение от хора, които не са поставени под запрещение. И, дявол го взел, сума ти бюджети на здравни каси хакнаха там и сума ти пари усвоиха, изпраха и налапаха господа политиците от двете държави.  Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 5 370
На мен пък отдавна ми писна с тая машина за пари "Медиците в Либия", честно.
Ще запазя мнението си единствено поради факта, че 8 години от живота им липсват, а това е трагично, всичко останало е следствие на взето решение от хора, които не са поставени под запрещение. И, дявол го взел, сума ти бюджети на здравни каси хакнаха там и сума ти пари усвоиха, изпраха и налапаха господа политиците от двете държави.  Crossing Arms
  bouquet  bouquet
Франзелова, пращам ви далечна, 500 километрова целувка!!!
А всичко можеше да е далеч по-тихо, прикрито, дипломатично......
КАк не си дават сметка, че с този черен пиар, вместо да изпишат вежди, почти извадиха очи.
Иде ми на устата, по-точно на ръката, едно сравнение с друг случай......и за едни деца СИРАЧЕТА. Ама ще се сдържа.
Или може да си го споделим с Франзела на лични, защото съм убедена, че ще ме разбере правилно.
П.С. Вестник "Стандарт" надлъж и шир вреше в очите на читателите си как точно са си взели ключовете от апартаментите, кой къде каква китка щял да си забоде, кой на кого е комшия-на една огрооооооомна страница.Е, крайно време е да спрат, че всички сме овчици и блеем покорно и пасем тревица, някои хапваме усърдно и месце, все пак. Twisted Evil

# 19
# 20
  • Мнения: 6 167
Темата за медиците мина през всякакви вариации тук. Да ви питам, на тяхно място в настоящия момент щяхте ли и от кого да търсите възмездие...най-вече материално?

не, нямаше да търся. щеше да ми е достатъчно, че съм жива, че имам нов апартамент, работа и максимална за страната  пенсия - какво повече да искам. яхта?

# 21
  • София
  • Мнения: 1 076
Държавата не им дължи нищо, естествено. В края на краищата заради усилията на същата тази държава успяха да се завърнат живи. Получиха апартаменти и пенсии, мисля, че е предостатъчна компенсация.

Обезщетение се дава при неправомерно задържане и престой в затвора. Сестрите са осъдени с влязла в сила присъда. Това, че са помилвани, не означава, че присъдата им е била отменена.

С това съм напълно съгласна!

 Peace

# 22
  • Мнения: 1 858
Сега ще седя и ще им гледам сеира...

# 23
  • Мнения: 1 072
Аз не разбрах кога общественото мнение успя да се настрои срещу тах. Може би защото съм откъсната от всякакви медии около месец. Чувам за придобивките им, но ми се струва някак си редно, да бъдат подсигурени. Може би има нещо манипулиращо в коментарите на журналистите и нещо провокиращо в заглавията. Не знам. Факт е, че болшинството вече е негативно настроено. Ще чакаме някой да напише книга и тогава евентуално бихме могли да се опитаме да се поставим на тяхно място.

# 24
  • Мнения: 6 417
Синът на Снежана, Ивайло Николчовски иска държавата, тоест ние, данъкоплатците, да платим и по 100 000 евро на медиците като обещетение:
"Държавата трябва сама да се сети да даде допълнителни обезщетения на медиците ни. А държавата дължи нещо на мен, защото остави майка ми да лежи осем години и половина в затвор в Либия", обясни синът на Снежана. "В ЕС сме, има си закони, невинен човек, който е лежал 8 и половина години в затвор, би следвало да получи по 35-40 евро на ден. Сумата на година е 14 000 евро, тоест около 100 000 евро за осемте години, прекарани в затвора", пресметна Николчовски.
Аз мисля, че вече се оляха.  Crossing Arms

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

Аз мисля, че вече се оляха.  Crossing Arms
   Ами аз чак толкова тактична не мога да бъда и ще кажа, че се у-раха!

# 26
  • Мнения: 1 092
Съгласна съм с теб Peace.Вярно е че са изтърпяли много ама това изказване ми звучи нагло Mr. Green

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дано никой да не бъде на тяхното място.Аз пък мисля, че държавата трябва да си плати затова че 8 години нищо не направи за тези сестри.Ако в държавата бяха добре заплатени едва ли щяха да хукнат да работят в този пустиняк.Тези хора са психически смазани може би, семействата им също.Аз не мога да си представя ако мои близки няколко години под ред им дават присъда смърт...а преди това да ги истезават за да признаят някъква вина.А какво са преживели самите сестри... не могем сигурно да си го представим. Мисля, че не трябва да злобеем ако ги обещетят.

# 28
  • Мнения: 524
Аз, лично не съм чула с ушите си, някой от медиците да изисква, но както казах и преди , май всичко идва от роднините, които все искат да им се даде нещо. Със смесени чувства съм, не ги мразя, не им завиждам, не искам да съм на тяхното положение, ама хайде малко да успокоят топката, при тази мизерия, да изискват такива неща...... Има хора които няма какво да ядат, има деца които си отиват (не искам да пиша другата дума), защото не са събрали пари, за да се излекуват, и на фона на тази картинка по 100 000 евро на човек е направо отвратително.

# 29
  • Мнения: 411
Дано никой да не бъде на тяхното място.Аз пък мисля, че държавата трябва да си плати затова че 8 години нищо не направи за тези сестри.Ако в държавата бяха добре заплатени едва ли щяха да хукнат да работят в този пустиняк.Тези хора са психически смазани може би, семействата им също.Аз не мога да си представя ако мои близки няколко години под ред им дават присъда смърт...а преди това да ги истезават за да признаят някъква вина.А какво са преживели самите сестри... не могем сигурно да си го представим. Мисля, че не трябва да злобеем ако ги обещетят.

Трудно ми е да разбрера,как точно 100 000 евро компенсират смазана психика Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт