За лудо работи, zа лудо не стой

  • 2 630
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 114
аха, легално работещите са нормални /нормално работещи/... има нещо вярно...
а какво ще стане ако всеки тарикат вземе да използва системата, дето ти е виновна. кой ще ви издържа накрая чрез арбайтсамта?
ма да се живее на чужд гръб било много тарикатско, нека лудите да бачкат, ние сме от хитрите- дай да използваме, сега ни е паднало... бай Ганьо laesst gruessen...
уф, ама какво се занимавам и аз с глупости и съм тръгнала на тарикати морал да чета...
живей си живота както ти харесва, просто нещо се възмущавам от нахалство, използвачество и безочливост напоследък, но може и да ми мине Sick

# 16
  • Мнения: 3 611
Цитат на: palmira
Изобщо няма за какво да водиш спор - нещата са ясни. Колкото и консуматорски да звучи- няма смисъл, ако нямаш работа, която да те удовлетворява финансово и морално да се хвърляш да бачкаш, при условие, че ти се плаща от Арбайтсамта. Получавай си парите, гледай си семейството, и намериш ли си подходяща работа, започвай.
Относно на черно- не знам, аз щях да съм в постоянен страх, но тук като ги гледам как 90% бачкат на черно, що ли пък не.
Това с поговорките-залудо работи, залудо не стой - го остави.
Няма начин да ме накара някой да бачкам за 400 евро, при все , че има чалъм да ги взимам и така.
Споко, сега ще ни кльопнат радетелите на труда, ама кво ми пука, в тоя материален свят в който живеем, това е вълчата истина.


  Hands Clap   202uu

# 17
  • Мнения: 239
Ти колко време можеш да получаваш пари от Арбайтсамта? Надали е неограничено време.
Не знам защо изобщо повдигаш подобна тема, всеки си има приоритети в живота.
Щом не ти пречи да получаваш пари без да си мръднеш пръста за тях, и си намерила кой да ти ги дава...живей си живота.
Аз не бих се чувствала комфортно като безработна. Сега се препъвам от бързане, не е лесно да се съчетаят семейство, малко дете и работа, но моят избор беше да работя и не се оплаквам. Затова пък не ми се налага да затъпявам вкъщи и да се самонавивам колко добре се чувствам, че ми плащат без да работя.
Или не съм разбрала целта на постинга ти ?

# 18
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Melicat
Затова пък не ми се налага да затъпявам вкъщи


Малко по-полека, моля. Вярно че темата е щекотлива, обаче не всички, които си стоим вкъщи сме затъпели! Не е редно да се правят такива генерални изводи! Всички сме работили, някои сме избрали да си стоим вкъщи и да си гледаме децата за известен период от време (дали ни плащат затова или не е отделен въпрос), но категорично това не ни прави "тъпи".
А това, че жена, която си "стои вкъщи" (доколко глагола "стоя" си е на мястото също не желая да коментирам; "стоенето" ми през деня е не-повече от 20-30 минути докато обядвам или пия кафе пред компютъра)  е редно да получава пари от държавата, защото и спестява доста средства по отглеждането на детето е съвсем друга тема и изобщо няма да я захващам!

# 19
  • Мнения: 3 611
Цитат на: Melicat
Сега се препъвам от бързане, не е лесно да се съчетаят семейство, малко дете и работа, но моят избор беше да работя и не се оплаквам.


Ами не е лесно да се съчетаят -  все някое ще куца. Wink

Цитат на: Melicat
Затова пък не ми се налага да затъпявам вкъщи и да се самонавивам колко добре се чувствам, че ми плащат без да работя.


Ти моето zатъпяване не го мисли Grinning
А относно самонавиването, колко ми е хубаво да ми плащат, zа да си стоя в къщи... ми права си, хубаво ми е, няма кво да си кривя душата  Grinning  Ако пък ми и плащаха двойно повече, още по-хубаво щеше да ми бъде   Stuck Out Tongue Winking Eye

# 20
  • Мнения: 4 390
Цитат на: arrows
А относно самонавиването, колко ми е хубаво да ми плащат, zа да си стоя в къщи... ми права си, хубаво ми е, няма кво да си кривя душата  Grinning  Ако пък ми и плащаха двойно повече, още по-хубаво щеше да ми бъде   Stuck Out Tongue Winking Eye


Щом се чувстваш добре хич да не те е грижа кой какво мисли по въпроса.
Имаш нужда - ползваш. Това е.
Не се кахъри излишно. Grinning

# 21
  • Мнения: 239
Що се палите, да не съм казала, че вие затъпявате...аз така се чувствах, докато си седях една година и си гледах детето.

А щом реагирате така остро, значи има нещо такова... Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 7 803
тя австрия си с тъпо население мила  Wink

# 23
  • Мнения: 4 399
Аз бих работила легалната работа. Идеалистка си падам малко. Laughing И ти го казвам не строго теоретиЧно, а защото съм била в подобна ситуация. ПолуЧавах си аз парите от бюрото за безработните, а те много зор не си даваха да ми търсят работа, защото от самото наЧало си признават Че местата за такива като мене, не идват при тях. И така можех да си живуркам дълго време. Аз обаЧе се хванах на работа и полуЧавах 200 ДМ повеЧе отколкото ако си бях останала вкъщи. От цялата работа се протоЧи малко писането на дисертацията ми, но някак си успявах след работа и това да правя. Сега като се обърна назад, трябва да ти кажа Че това е било едно от най-добрите професионални решения които съм взимала. С тази работа приклюЧих след около 1 година и запоЧнах друга, с близо 100% увелиЧение на заплатата. След още една смяна, нещата станаха още по-добре. И в момента благодарение на това не само Че имам съвсем легално доход доста над това което бюрото ми плащаше, но ми текат всякакви осигуровки върху висок доход.
Не знам колко ясно го казах, но пак бих постъпила по същия наЧин. Първата ми и най-мизерната ми работа ми отвори много врати, даде ми контакти, даде ми самоЧувствието Че мога и това да правя. А и помощите за безработица не са безкрайни дори и в Германия.

# 24
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Melicat
Що се палите, да не съм казала, че вие затъпявате...аз така се чувствах, докато си седях една година и си гледах детето.

А щом реагирате така остро, значи има нещо такова... Rolling Eyes


Отказвам да коментирам повече, но подобни изказвания не са коректни и не допринасят с нищо за добиря тон. Освен че не съм тъпа, се смятам и за възпитана, затова  topicclosed

# 25
  • Мнения: 351
какво общо имаше в слу4ая Австрия и тъпото и ( уж ) население ??? Аз съм живяла там и съвсем не споделям подобно мнение, още пове4е 4е във всяка една държава има и тъпи, и умни хора - да не бъркаме тука лошото мнение на немците за австрииците  Simple Smile
а за това дали 4овек да работи когато му плаща някоя служба си е въпрос на виждания и разбирания, според които всеки прави своя избор - въпроса е тои самият да се 4увства добре и да може да живее с него. Останалите само изразяваме мнение и коментираме  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 7 803
ниЩо обЩо няма мнението на немците тук  Stuck Out Tongue  това че живея в германия не zначи ниЩо zаЩото работя и уча в австрия от доста време мъжът ми съЩо е австриец така че смея да каже че ги поzнавам като народ а не кота отделни личности  Wink
а какво е общото ако беШе помислила ЩеШе да се сетиШ и сама

# 27
  • Мнения: 4 244
Леле, аз пак съм изпуснала
Какъв спор сте ми завихрили тук доакто аз връткам завойчета по българските слънчеви паркове
Ароус - ти като музикант мислиш ли че ще вземаш 400 евро или това е за работно място дето не ти е по професията?
Много се съмнявам че ако нямкй те вземе по специалността ти ще ти плаща толкова малко.
А от друга страна в последно време в Германия е станала ужасна практика - вземата те на 400 евро уж на половин ден и накрая пак бачкаш цял ден с обещания да ти ги платят някой ден, дето никога не идва...
Ти ллично си помисли ако наистина ти предложат такава работа, а и на всички останали момичета го казвам - можете ли да избирате, не приемайте такова предложение. Това си е живо заробване!!!
Това е валидно за Германия - за другите европейски страни не мога да коментирам!

# 28
  • Мнения: 351
e jumper, явно не съм я захапала връзката, то от кратки и лакони4ни отговори 4овек доста изводи може да си направи  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 7 803
вярно е не винаги говорим едноzначно  Wink

Общи условия

Активация на акаунт