КоЯ КаК ГоТвИ???

  • 2 707
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 380
Никога не съм имала тефтери. Пуритански възпитаните ми братовчедки смятаха, че е срамно една тийнейджърка да не започне да си води тефтер с рецепти и дори на няколко пъти ми подаряваха. Joy Отиваха в кофата разбира се или се ползваха съвсем за други цели. Изключително рядко съм записвала от някой рецепта и обикновенно такива листчета пъхам в някоя кулинарна книга.
Имам много книги и много списания, но най-често ползвам като вдъхновение форуми (поне 6-7), лични блогове и просто някой-друг и-нет ресурс.
Имам неща които помня добре от майка си, но за повечето включвам фантазия и готвя на личен усет.

# 16
  • Мнения: 5 362
Никога не съм готвила по тефтер,списание или готварска книга Naughty
Импровизация!!!Така е при мен.Не обичам точни пропорции,мерки,една лъжица от това,половин от онова!
А винаги става толкова вкусно... Blush

# 17
  • София
  • Мнения: 35 952
Имам страшно много готварска литература , има си и тетрадки на които записвам разни неща, които са станали сполучливи.
Когато готвя - винаги импровизирам, готвя  по усет.
Имам стотици опити, когато прилагам някоя рецепта стриктно - най-вече за нещо сладко/ и тя не се получава. Когато я променя - става супер.
Никога не мога да наготвя едно и също ядене по един и същи начин.
Всичко при мен е до настроение.
Когато ми е тъжно - правя сладки неща - просто така, не че ми се ядат./може би заради ванилията Grinning/
Дори мъжът ми си има реплика:,, Запомни ли как го направи това - невероятно е"

# 18
  • Мнения: 74
Напоследък взимам идеи от форума.Имам и две книги,но тях ги използвам само за идеята,а не за точната рецепта.Опитвам се да експериментирам,но не винаги се получава(е не че сме хвърлили нещо)  chef

# 19
  • София
  • Мнения: 4 294
Като правя нещо за първи път ново винаги ползвам оригиналната рецепта - имам над 10 книги или тук от форума.
После следващите пъти винаги на око, дори понякога експериментирам като добавям нещо към основната рецепта.
Имам и тефтер - от мама. Беше ми написала доста изпитани рецепти, когато се отделих и създадох семейство. Сега в тефтера има добавени още сума ти рецепти - от форума, от разни готварски сайтове.

# 20
  • Мнения: 7 723
Нямам тефтер, не купувам списания-
обикновено , ако имам затруднения,
държа мама на телефона,
а в повечето случаи- импровизирам. Grinning

# 21
  • Мнения: 526
И аз като Дудинка готвя на око,спазвам пропорции и количества само ако правя нещо ново.Списания,книги и тефтери нямам,ако ми се дояде нещо по-специално и не му знам технологията,гледам в нет-а.

# 22
  • Мнения: 172
Нямам тефтер, не купувам списания-
обикновено , ако имам затруднения,
държа мама на телефона,
а в повечето случаи- импровизирам. Grinning
thumbsup

Последна редакция: ср, 22 авг 2007, 21:17 от veni_ev

# 23
  • Мнения: 154
Основните ястия и супите са ми "свободно съчетание" обикновено. Често става така, че се получава нещо страхотно, което после не помня как съм направила. за сладките неща ползвам рецепти - изпитани от мами, баби и познати. Често пробвам предложенията на Иван Звездев, а напоследък се "зареждам" с рецепти  от форума, за което благодаря на всички   bouquet

# 24
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Пълна импровизация цари в моята кухня.
Само сладките неща приготвям по рецепти

# 25
  • Мнения: 6 017
Радвам се за това че ма доста жени които импровизират в кухнята.... Това говори много за таланта им. Възхищавам ви се   bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Мразя да готвя по рецепти. Обикновено готвя неща, които съм виждала майка ми как готви, а ако не съм, я питам как се прави и така.

# 27
  • Мнения: 534
Обикновено се съветвам със старите си тефтери от училище, Wink
понеже,в часовете по практика сме изпробвали рецептите,съм спокойна,
че нещата ще стават за ядене.
Също така "крада" идеи от форума  Blush

# 28
  • Мнения: 393
Често импровизирам, имам си тефтер и няколко готварски книги, а и форума често ми е пръв помощник. Списания не купувам

# 29
  • Мнения: 1 432
Готвя по памет най-често.Про4ета ли, видя ли рецепта запомням я веднага и при всяко следващо готвене добавям по нещо от себе си. Готвя прекрасно, толкова вкусно  Mr. Green Blush .Списания не купувам .

Общи условия

Активация на акаунт