въпроса относно новородено

  • 7 313
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
И при моя син едното око секретираше след раждане.Педиатърката му изписа Офталмосептонекс и се оправи.Секрета го почиствах с отвара от лайка или физиологичен разтвор.
На 4 месеца проблема с окото се появи отново,пак пробвах с Офталмосептонекс,но не помогна този път.Заведох го на очен лекар.Той му предписа ТорбаДекс-капки и секрета изчезна.От тогава 2-3 пъти сутрин е имал по малко секрет,цял ден го почиствам с физиологичен разтвор и до другия ден се оправя.
Това с очичките най-често е стафилококова инфекция,почти всички болници в България я имат.Затова аз лично не бих капвала кърма,защото млякото е идеална среда за живот на тези бактерии.

# 16
  • Мнения: 4 546
много ви благодаря момичета - успях да махна лепенката със спирт  Hug
а за крема питах пак джипито - каза, че производителя слагал обща листовка и за капките, и за крема. и  капките не можело да се дават на малки деца. така че сега ще опитвам да му слагам крем  Simple Smile

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери се оправи с отвара от лайка,но ако решиш гледай винаги да е прясна/току що направена/.

# 18
  • Мнения: 8 769
1. от едното оченце днес започна да се отделя много секрет. лекарката каза, че е възпаление и изписа крем Тобрекс. в листовката, обаче, пише, да не се прилага при деца под 3 години, освен, ако не е крайно наложително.  при възпаление на очичките на малко бебче какво са ви изписвали?
Когато беше на около 15-20 дни дъщеря ми имаше същия проблем. Почиствах с отвара от лайка.
Сега, понеже съм по-информирана, мога да те посъветвам и за сребърна вода (Аркол се казва)..
В Здравословния форум има доста изписано за нея.

Когато ходихме на преглед при офталмолог се установи, че няма запушени слъзни канали, но също изписаха Тобрадекс-и ни казаха, да не четем листовката и да не обръщаме внимание на това какво пише там. Да, обаче ние видяхме и се отказахме от ползването им.  Peace

# 19
  • Мнения: 3 929
Да, може но новородено да се маже оченцето с Тобрекс. ие имахме същия проблем, когато ни изписаха. Първо ни посети един от най-добрите педиатри в София - изписа ни това мазило и капки Офталмосептонекс. После, като ни посети вече педиатърката на детето, каза, че може и Тобрекс и Иргамид, но в съчетание с капките Офталмосептонекс - не е задължително, но е желателно. Детето се оправи след около 3 дена. Но ние също всяка сутрин и още 2-3 пъти през дена промивахме очетата с памуче, напоено в отвара от лайка. Всяко оче се третира с отделно памуче и промивката се прави отвътре навън на очето. После капеш капки и мажеш.

# 20
  • Мнения: 438
В началото като си го взехме от болницата едното му оче отделяше секрет, изписаха ни капки офтамосептонекс и помагаха, но не можаха да разрешат проблема.Тогава педиатърката ни ми каза че най-вероятно се е запушил слъзния канал и ми каза да го притискм леко и внимателно, може би за 1-2 седмици спря да отделя секрета. От тогава не сме имали проблеми.Нищо не ти пречи да пробваш. Също можеш да миеш очето с чай лайка.  Grinning

# 21
  • Мнения: 588
    И ние ползвахме капки Тобрадекс и измивахме оченцата с памуче натопено в отвара от лайка в посока от външния към вътрешния ъгъл на оченцето.

# 22
  • София
  • Мнения: 256
Ако от капките няма подобрение и след няколко седмици окото почне отново да сълзи най добре заведи детето на детски очен лекар. В София има два кабитета - в 3-та градска болница и в Александровска.  Тобрадексът помага, но ако детето има тесни очни каналчета там ще ти покажат как се прави масаж, така, че след време да не се налага да се прави сондаж.
Лично на мен специалистите от болницата ми казаха да не исползвам лайка за промивка, защото е алерген.

# 23
  • Мнения: 2 818
В началото като си го взехме от болницата едното му оче отделяше секрет, изписаха ни капки офтамосептонекс и помагаха, но не можаха да разрешат проблема.Тогава педиатърката ни ми каза че най-вероятно се е запушил слъзния канал и ми каза да го притискм леко и внимателно, може би за 1-2 седмици спря да отделя секрета. От тогава не сме имали проблеми.Нищо не ти пречи да пробваш. Също можеш да миеш очето с чай лайка.  Grinning

И при нас така. По добре пробвай с офталмосептонекс първо, те са почистващи капки. Така подпомагат на организма сам да се справи.

Общи условия

Активация на акаунт