СПЕШНИ НУЖДИ

  • 51 960
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 370
обувки като гледам мога да помогна с мои по стари запазени, наскоро изхвърлих няколко чифта; ще поразровя и за мои якета
Ще пиша на Надя Стайкова когато съм готова.

# 46

Нали не забравяте за божидара
moneybookers.com  сметка:
 Email: savebozhidara@abv.bg
Customer ID: 4468175
Лично аз дадох 200 лева (не е много но от сърце)
Надявам се да оцелее и да успее в живота Hug

# 47
  • Мнения: 1 770
Имаме нова спешна нужда, изпратена ни от Звено Майка и Бебе в София.

Корнелия има син Денис , като тя е жертва на трафик на деца, завърнати са от Гърция. Денис е роден на 19.06.07 в Гърция. В процес на легализация на документите на детето са, тъй като то е родено в Гърция. Поради липса на български акт за раждане не е възможно подаването на молба за майчинство и детски, както и записването при личен лекар, както и получаване на квалифицирана помощ за неговите ортопедични проблеми. В момента майката и детето нямат никакви приходи и спешно се нуждаят от храна и хигиенни материали, както и от средства за лечението на Денис и легализацията на документите.

Специфичните нужди на Денис са: започване на рехабилитационна програма и електростимулация към Медицински център за детска неврохабилитация. Сумата за ежемесечното лечение възлиза на 110 лв.

Списъкът, подаден ни от Звеното е както следва.



При така посочените нужди храните и хигиенните средства могат да бъдат дарени в натура т.е. може да се дари храна, а може и да се дарят средства за закупуването на храната.

Първият списък е конкретно за Корнелия. Вторият списък е общ и се отнася и за другите майки в Звеното - които са общо 5 с 5 бебета на възраст до 7 месеца.

Даренията ще се правят директно към Звеното. Ако желае някой да помогне на тази майка и бебе, моля свържете се с мен на лични или на yvette@dir.bg за повече подробности по въпроса.

# 48
  • Мнения: 1 770
Как конкретно можем да помогнем на децата в Могилино:

http://www.bghelsinki.org/index.php?module=pages&lg=bg&page=mogilino01

# 49
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Иве,за звеното по складовете има доста бебешко,но за съжаление Люлин ми е адски дале4е,а си и "имам"склада на Симеоновско Twisted EvilОсвен мамите от Люлин да сортират необходимото за звеното Peace,както и за Денис Hug

# 50
  • Мнения: 2 584
Роси аз ще се опитам да сортирам от Люлинския склад само да стигна до там, много е студено и не ми се иска да държа малката там, Ивет ще се чуем като видя и отделя нещата за звеното

# 51
  • Мнения: 2 502
 Belogradchik -Beljio,spaisqk s nomera pres sedmizata

Novo selo -chorapki

# 52
  • Мнения: 430
Виждам, че не е писано за Лилето и затова подавам информацията.

Лиляна е самотна майка на 23 години с момченце на 1 год и 2 месеца. В момента е бременна за втори път. Таткото е един и същ - 21 годишен, от руски произход, който се появява отвреме-навреме, малтретира я физически и си заминава. Тя казва, че понякога й помага със средства, но не достатъчно. В момента тя е без никакви доходи - социалното й майчинство изтече преди два месеца. Доскоро беше в Звеното Майка и бебе, но успя да се пребори за общинско жилище и сега с малкия Наско живеят в Сухата река, в една доста спретната стаичка. Преди седмица ми се обади, за да ми каже, че са й открили при рутинните изследвания при бременност Хепатит В (подозирам, че й го е пренесъл нейния развейпрах, защото тя е доста религиозна и морална, или поне така изглежда). Тя има нужда:
1. Работа (всякаква, която може да й помогне да си добави към трудовия стаж и да получава по-голямо майчинство, за по-дълъг период. За предпочитане е все пак, работата да не е натоварваща, предвид състоянието й.)
2. Дрехи за бременни (тук аз ще видя с какво мога да съм й полезна, но със сигурност моите повечето са за топло време)
3. Дрехи и обувки за Наско (той е на 14 месеца, крачето му е 23 номер)
4. Легло, върху което да спи тя (диванчето, което е ползвала, съвсем се е продънило.
5. Храна за нея и за детето - всякаква.
6. Шкафче, върху което да постави печка Раховец.
7. Малко гардеробче или скрин, за детските и бебешки дрешки.

Май това беше, ако има още нещо, ще добавям. Бебето ще се роди през юни, така че засега няма нужда от неща за него. Връзка с нея поддържам аз и Кари.

# 53
  • Мнения: 1 770
Гери, имам синя ракла, която може да се пълни с багаж и да се сложи нещо отгоре. Мисля, че имам и някакви дрешки за едногодишно, но ще проверя пак. Минаваме на лични ако искаш.

# 54
Кика, имам зимни обувки -23 номер.Ако вършат работа- давам ги!  Hug

# 55
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Иве,за звеното по складовете има доста бебешко,но за съжаление Люлин ми е адски дале4е,а си и "имам"склада на Симеоновско Twisted EvilОсвен мамите от Люлин да сортират необходимото за звеното Peace,както и за Денис Hug

Здравейте Момичета,
Имам доста дрешки и играчки за деца до годинка, които са нови, дори някой са с етикети. Ако има нужда, мога ли да ги донеса в този склад на Симеоновско и ако да, къде се намира точно и с кого да говоря?

# 56
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Здравейте Момичета,
Имам доста дрешки и играчки за деца до годинка, които са нови, дори някой са с етикети. Ако има нужда, мога ли да ги донеса в този склад на Симеоновско и ако да, къде се намира точно и с кого да говоря?

0894  606181-руми  това са координатите на rut , тя се занимава със склада в Люлин

# 57
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Мерси  Peace.

# 58
  • Мнения: 2 584
Гери имам космонафт за Лилетo

Последна редакция: сб, 08 дек 2007, 19:10 от rut

# 59
  • София
  • Мнения: 2 210
6. Шкафче, върху което да постави печка Раховец.

Гери имам точно такова от моята печка, която смених-когато искаш-може да го вземете. Запазено е, с дървени вратички.

Общи условия

Активация на акаунт