Натрапвате ли на децата си собствените си хранителни вкусове?

  • 2 411
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 496
Аз-не,но нашия тати не яде гъби и риба.Гъбки готвя често,децата си хапват.Но риба-не.От време на време свеки,като знае,че ще ходим,пържи за мен и себе си.Тука вече не мога да се оплача от нея.Грижи се жената!.... Mr. Green

# 16
  • Мнения: 393
Аз се опитвам да му давам от всичко,даже лекичко го притискам с тайната надежда да му хареса нещо ThinkingАма Naughty Naughty NaughtyЛюбими са си кренвиршите,пържените картофи,кетчуп и краставици...Това ни е постоянната диета и с доста настоявания и малко изнудване вкарвам и нещо по-различно.Не че не яде-яде,ама щото няма избор TiredДаже и щоколада не му е от любимите,и сладолед не обича пък плодове?!?какво е това???
  Зле е работата особено ако е сам.По-обича да яде с приятели и мн се радвам,ако имаме гости...

# 17
  • Мнения: 516
Натрапването става неволно. Аз например не бях кусвала грах, докато не се омъжих. Просто майка ми не го готви, защото не го обича. Само в руската салата го понася някак си. Аз лично нямам омразни храни, но ям много безсолно. Съответно готвя с малко сол. Не знам, дали това се брои за натрапване. Таткото не кусва гъби, затова не готвим нищо с гъби. Но когато пратя малкия на баба му, тя задължително включва и гъбите, за да свиква с вкуса им.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 281
Неволно но го правя.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Не готвя неща, които с мъжа ми не ядем, само за да може малката да опита от всичко. По този начин бихме хвърляли огромни количества храна (и без това и сега хвърляме Embarassed). Не се чувствам гузна, че й натрапвам моите вкусове, изглежда ми нормално.
Може би, ако някой ден каже, че нещо в яслата й харесва и иска да й го сготвя, ще й го направя, дори да не го обичам.

# 20
  • Мнения: 4 406
натрапвам , да , с надежда да хапне поне малко месце...ако го оставя да яде каквото си иска, ще мели само сухари и айран... нито грам плод или зеленчук

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз съм много капризна и не обичам доста неща, но не съм се колебала да й ги предложа /става въпрос за полезните/. Друг е въпросът, че по отношение на капризите се е метнала на мен...

# 22
  • Мнения: 668
Не натрапвам, но напоследък, големият ми син до такава степен копира баща си, че започна да отказва храни, които преди е ял, само защото вижда, че баща му не ги обича - например зелен боб, крем-карамел, ориз с домати...
Аз се храня ужасно нездравословно, но се стремя да давам на децата здравословни неща и да ги ограничавам във вредните.

# 23
  • Мнения: 2 950
В никакъв случай! Naughty Аз например не мога да вкуся шаран, а Йоана го яде като невидяла  Sick Ама като й харесва, какво да се прави. Все пак е различен човек с различни вкусове, не ми е клонинг! newsm78

# 24
  • Мнения: 7 263
Не не им натрапвам нищо.
Готвя и предлагам неща, които знам че обичат. Понякога пробвам да им поднасям работи, които не са им много по вкуса, но пък са полезни без да настоявам.
Имат по две три неща, които не харесват всеки от тях. Знам ги и никога не ги насилвам. Големия примерно мрази домат /който е варен или печен - маха ги от пицата, по тази причина не яде и спагети със сос/ - винаги имам алтернатива за него спагетите са със сирене и сладко.
Малкия мрази тиквички задушени и варени - ни го карам насила, опитвам се да го накарам да ги яде пържени или на кюфтета от тиквички. Или пасирани в супа.
Мъжът ми пък не обича шкембе и поради тази причина в къщи то не се готви, а любимото за мен блюдо го ям като ходим на кръчми  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

От детството си съм намразила храненето на сила или пък даването на храни които някой не харесва ..........
Кошмара на филия намазана с мас още ме преследва  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick

# 25
  • Мнения: 1 172
В някаква степен ДА.
Не готвим нещо, което някой от нас не яде. Така, че му натрапваме не само моя, но и вкуса на баща му, както и дребният ни натрапва неговия си вкус. Достатъчно често излизаме по заведения, където всеки може да поръча това, което му е любимо, без да се съобразява с останалите. Но у нас 100 ястия заради различните вкусове не се приготвят Simple Smile
Освен това в градината има меню, което по никакъв начин не зависи от моите и на баща му предпочитания.

# 26
  • Мнения: 3 367
разбира се,абсол.несериозно е да се твърди обратното; в нашия дом сланина(пример)не влиза,децата не са помирисвали,ето пример за "налагане";

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Стига бре, магданоза е супер, мога да изгриза цяла връзка.
Много го обичам Hug

Не натрапвам нищо.
Мразя месо, но децата обичат- ми не мога да ги лиша.
Мразя сварени зеленчуци и ми става гадно като им давам, но те си ги ядат.
В същото време не мога да ги накарам да ядат нещата, които не обичат, пък аз искам да ги ядат.

# 28
  • Мнения: 3 537
И аз единственото нещо каето не купувам е магданоз и керевиз  Crazy...гнусни са ми е и на вкус и на мирис Sick.... от нищо друго не лишавам нито детето ,нито съпруга, само от тези две неща Rolling Eyes
Иначе мъжа ми яде магданоз и когато поиска си купува само за него и се дроби отделно в салатата или яденето.

# 29
  • Мнения: 27 524
Може да се каже - мразя супи и не му давам, но най-вече защото са пълна безсмислица. Защото и прясно мляко ненавиждам, но му давам. И месо не обичам, но му давам. Значи всъщност май не му ги натрапвам...  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт