за телевизора и бебето

  • 2 931
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 111
Honey&Walnuts, ако все още четеш отговорите - аз съвсем сериозно ти писах в предния постинг за моето дете - гледа ТВ и не се притеснявам. А телевизорът ни не е плазмен. Не се тревожи, само докато се храни го изключвай ако се разсейва.

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
На 3 месеца сина ми само спеше и ядеше в спалнята.
До хола и ТВ-то се докосна чак когато седна да се храни на столче и то заради рекламите.
Решила съм като порасне да забраня пускането на телевизора пред децата.
Информационно затъмнение няма да си докараш , гледам имаш компютър  Wink

# 17
  • Мнения: 291
Аз имам същия проблем и единственето решение е да му поставям шезлонга, така че да не вижда телевизора... Така хем е в хола с нас, т.е. чува и вижда всичко, което се случва, хем не гледа тв. Така или иначе, когато порасне няма да мога да го спирам, поне докато зависи от мен да не му давам

# 18
  • Мнения: 990
Слагах ги така ,че да не виждат телевизора. Когато станаха по-големи и вече се обръщаха ,гледаха с голям интерес рекламния блог. Примирих се и не съм го спирала.

# 19
  • Мнения: 27 524
А някой може ли да ми обясни защо смята за грешно и вредно гледането на телевизор?  Thinking

# 20
  • Мнения: 4 111
Блонди, ще си останем с чуденето.  Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 3 407
Без значение плазмен или не, аз не одобрявам зомбирането на децата от невръстна възраст с телевизия.

# 22
  • Мнения: 27 524
Без значение плазмен или не, аз не одобрявам зомбирането на децата от невръстна възраст с телевизия.

Разбира се, че не става тук въпрос дали е плазмен. А какво разбираш под зомбиране?

# 23
  • Мнения: 2 677
А какво му е вредното на телевизора, та да се притесняваш толкова?
Радвай се, че от малка се заглежда и й прави впечатление околния свят.

# 24
  • Мнения: 27 524
А какво му е вредното на телевизора?

Това се опитваме да разберем  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 677
Оп, сори за постедита. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 4 111
От цялата работа се разсърди авторката. Нахвърлиха и се, кой знае дали ще влезе пак тук или дали ще пусне тема по въпрос, който я тревожи. Поне да имаше смислено обяснение защо вреди телевизора.

# 27
  • Мнения: 2 677
Поне да имаше смислено обяснение защо вреди телевизора.

Няма, защото не вреди. Wink

# 28
  • Мнения: 27 524
Е, не сме й се нахвърлили. Само питаме. Това е доста разпространено схващане, така както и че компютърът е вреден. Според мен всичко опира до това дали след време ще прави нещо друго или само ще лежи и ще гледа телевизия. Дали ще заобича книжките и приказките и дали ще виси на компа нон стоп като тийнейджър. А за физическата вреда - съмнявам се да има такава. Важното е да се излиза достатъчно навън, да не се гледа 20 часа в денонощието, да не на 2см разстояние от екрана, да се четат книжки, да се разговаря. Просто да съществува и друг живот извън телевизора и компютъра. При това не намирам лошо в гледането на детски филмчета, реклами или просто безцелно заглеждане. Важното е да няма крайни залитания, останалото е ок. Според мен  Peace

# 29
  • Мнения: 3 069
От както се е родил при Вики почти винаги е включен телевизора.
Не мисля, че това е проблем.Нека си гледа детето.

Общи условия

Активация на акаунт