Лазаня с кори за баница

  • 16 626
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 375
asyalein - обещаната рецепта за корите  за лазаня

300 г брашно
3 яйца
1 с.л. олио
щипка сол
 Замесва се тесто от тези продукти, разделя се на 2 топки и всяка се разточва, така че да е около 3-4 мм. Разрязва се всяка кора на правоъгълници приблизително 14 на 7 см. Така получените правоъгълници се пускат в съд с вряща вода с малко олио за около 3-4 мин. Изваждат се и се поставят върху кърпа или хартия да поизсъхнат около половин час, след което вече се прави лазанята. 

# 16
  • Мнения: 1 608
300 г брашно
3 яйца
1 с.л. олио
щипка сол
 Замесва се тесто от тези продукти, разделя се на 2 топки и всяка се разточва, така че да е около 3-4 мм. Разрязва се всяка кора на правоъгълници приблизително 14 на 7 см. Така получените правоъгълници се пускат в съд с вряща вода с малко олио за около 3-4 мин. Изваждат се и се поставят върху кърпа или хартия да поизсъхнат около половин час, след което вече се прави лазанята. 
Peace
Задължително ще пробвам!

А какво брашно използваш?

# 17
  • Мнения: 491
Тинче, изключително добра ти е рецептата - нали ти я беше пускала преди? От както пробвах твоята, "забравих" моята.
Става обаче доста, едната топка е за една голяма тава лазаня - аз сварявам квадратите от едната топка, а от втората изсушавам за следващия път.

# 18
  • Мнения: 375
Това количество тесто стига за една лазаня, а брашното е най-обикновено.

# 19
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein - обещаната рецепта за корите  за лазаня

300 г брашно
3 яйца
1 с.л. олио
щипка сол
 Замесва се тесто от тези продукти, разделя се на 2 топки и всяка се разточва, така че да е около 3-4 мм. Разрязва се всяка кора на правоъгълници приблизително 14 на 7 см. Така получените правоъгълници се пускат в съд с вряща вода с малко олио за около 3-4 мин. Изваждат се и се поставят върху кърпа или хартия да поизсъхнат около половин час, след което вече се прави лазанята. 

благодаря ти, попитах те за рецепта, защото корите, които аз купувам не пасват на тавите ми...
иначе аз имам рецепта за спагети, но тя е само с жълтъци, затова те попитах за твоята...
моето брашно е тип 405 дано стане с него Thinking

# 20
  • Мнения: 375
Предполагам, че ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт