Изследвания за детска градина?

  • 31 723
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 524
Мили мами имам едно спешно питане от приятелка:
Изследванията преди постъпване в ясла поемат ли се от касата или се заплащат от одителя и са без направление?
Благодаря ви предварително! Peace

# 16
  • Мнения: 1 230
Мили мами имам едно спешно питане от приятелка:
Изследванията преди постъпване в ясла поемат ли се от касата или се заплащат от одителя и са без направление?
Благодаря ви предварително! Peace
Моето ДжиПи ми пусна направление за изследванията (всичките необходими - кръв, урина...) за детето, но васермана (който е за мен) си го платих. Не съм сигурна дали е било на добра воля или всеки има право на това Thinking

# 17
  • София
  • Мнения: 3 524
Drozi благодаря за бързия отговор!  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
правилно ви разбирам нали? първо скоч лентата и отдална акито.
Да-скоч лентата е за глисти, контейнерчето с акото-за други гадини

Днес взех направление от педиатърката ни, но тя ми каза, че за глистите не е нужна скоч лента, а може просто да разпредели акито на две "порцийки" в различни стерилни контейнерчета - едната за глистите, другата за чревните бактерии.
Някой процедирал ли е така? Притеснявам се да не се окаже, че не може и да загубим време  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 044
На мен педито ми обясни, че глистите излизали нощем да снесат яйца в областта на ануса. Затова рано сутринта се взема тази проба и то точно по този начин-скоч лента се залепва на анусчето, като целта е да полепнат именно тези яйца, ако изобщо ги има

# 20
  • Мнения: 5 531
На мен педито ми обясни, че глистите излизали нощем да снесат яйца в областта на ануса. Затова рано сутринта се взема тази проба и то точно по този начин-скоч лента се залепва на анусчето, като целта е да полепнат именно тези яйца, ако изобщо ги има
PeaceИ нащо педи така процедира, дава ми талончета имено за тези изследвания.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
На мен педито ми обясни, че глистите излизали нощем да снесат яйца в областта на ануса. Затова рано сутринта се взема тази проба и то точно по този начин-скоч лента се залепва на анусчето, като целта е да полепнат именно тези яйца, ако изобщо ги има
PeaceИ нащо педи така процедира, дава ми талончета имено за тези изследвания.

Ох, и аз подозирах нещо подобно. Нашата педиатърка е малко завеяна и отнесена и затова питам тук...Хем няколко пъти я питах сигурна ли е, че по този начин може да се пусне изследването. Сигурна била.
Иначе си имам две направления - 02 и 04 мисля, че бяха.

# 22
  • софия
  • Мнения: 757
Ние вечра ходихме за изследванията- 2 конт.с ако и една урина. Но педиатърката каза, че само кръв  и урина се поема от касата. Платихме 17 лв. за изследване на акото и 2 лева за урина( а уж се поемала от касата)....

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Ние вечра ходихме за изследванията- 2 конт.с ако и една урина. Но педиатърката каза, че само кръв  и урина се поема от касата. Платихме 17 лв. за изследване на акото и 2 лева за урина( а уж се поемала от касата)....

Хм, ето, че и вие не сте със скоч лента и стъкълце  Thinking Явно може и така  Simple Smile
Педиатърката нещо ви е метнала - всичко се поема от касата - и акото и урината и кръвта.

# 24
  • софия
  • Мнения: 757
Да, каза, че можело само с 2 акита. Обяснението за заплащането беше, че детската градина не е задължителна и са им отпуснали талони за тия изследвания само за болни дечица... Close
А тогава някой знае ли къде мога да попитам дали наистина е безплатно?

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
Да, каза, че можело само с 2 акита. Обяснението за заплащането беше, че детската градина не е задължителна и са им отпуснали талони за тия изследвания само за болни дечица... Close
А тогава някой знае ли къде мога да попитам дали наистина е безплатно?

Нашата педиатърка ми каза, че изследването за акитата може да се направи безплатно, с направление само веднъж в рамките на 1 година.
Пробвай в Здравната каса да питаш или в Министерство на здравеопазването. Друго не ми идва на ум  newsm78

# 26
  • софия
  • Мнения: 757
Звънях преди малко. И от там ми казаха, че трябва да си го заплатим...имали лимит. Twisted Evil
Мерси все пак!  bouquet
Не че друг път ми дава направления, но това е друга тема Tired

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Звънях преди малко. И от там ми казаха, че трябва да си го заплатим...имали лимит. Twisted Evil

Един вид - който се вреди... Rolling Eyes
Пак са го измислили-недомислили...Като че ли ние по наше желание си ги правим тези изследвания. След като ги изискват, редно е да са предвидени достатъчно направления  Crossing Arms

# 28
  • Мнения: 504
В София освен в ХЕИ знаете ли къде другаде правят тези изследвания? Аз ще си ги плащам. Но не зная къде точно имат апаратура и от къде да взема предметно стъкло в този случай ooooh!

# 29
  • София
  • Мнения: 7 097
В София освен в ХЕИ знаете ли къде другаде правят тези изследвания? Аз ще си ги плащам. Но не зная къде точно имат апаратура и от къде да взема предметно стъкло в този случай ooooh!

Ние ще ги правим в детския медицински център, към който е педиатърката ни. Предполагам, че във всяко ДКЦ, където имат микробиология ги правят.

Общи условия

Активация на акаунт