Колко често купувате нови обувки?

  • 6 905
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 238
Общо взето най-много на 2,5 месеца купувам и винаги точен номер. Купувам поради износване или умаляване.
Доста разход е, но съм на мнение че е много важно в тази възраст обувката да е точна, за да нямат проблеми с краката и да им е удобно да ходят. Виждала съм как от доизносване на обувките на по-големия брат, които стискат или са прекаленоп големи се получава деформация на пръстите на краката  Close
 И с дрехите така правя ... направо ми е лошо от по-големички дрехи за подарък, че да можел да ги носи и догодина!  Close
Така се напатихме миналата зима с 3 подарени якета, всичките като харизани  ooooh!
Детето се мъчи, ние се мъчим - навиваме ръкави, то се "изсипва" вътре и му е неудобно  Twisted Evil
Накрая отидох февруари, обиколих много магазини, изръсих се сума ти пари и му купих точен размер!  Confused Няма да коментирам как всички продавачки се натискаха ПАК да ми пробутат якета с 2 размера по-големи - да ги носел и другата зима  Twisted Evil
За това съм на принципа - колкото често е необходимо, но да е по мярка  Peace

# 16
  • Мнения: 667
Като гледам децата си, май при всяко е различно.
На каката бавно й расте кракът, даже това лято открих, че й стават още миналогодишни сандали. Излиза, че купуваме обувки, когато се смени сезонът.
При малкия е друго. Макар и да бе малък, му бях купила гуменки в края на пролетта. Бях ги взела по-големи с идеята, ако е по-хладно през някои летни вечери, да му ги обувам. Скоро установих, че за две месеца са му умалели.

# 17
  • Мнения: 2 792
 Зависи за кой става въпрос, на Момчил по -рядко, той наследява и от брат ми и не е обувков вандал, на Димана само за този сезон съм и купила 3 чифта сандали, които вече са в небитието, без да броим джапанки, кецове и маратонки. Сега въпреки явно развитата и страст към нови обувки, заради скоростта, с която ги съсипва е оставена с едни чехли да се оправя и едни кецове, но темата тук е по-различна, поради възрастта...

# 18
  • Мнения: 4 399
Купувам всеки сезон. Първите и обувки купих през пролетта, след това летни сандали. Пролетните вече са и малки и наесен трябва пак да купувам.

Колкото и бързо да му растат краката, 1 месец ми се струва малко прекалено и според мен не избираш номера правилно. Правилото е че за деца се купуват обувки които са 12 до 17 мм по-големи от крачето. Как мериш обувките и как преценяваш дали му стават? Ако ги обува и се опитваш да му натиснеш пръстите, почти сигурно си купила малки обувки. Децата инстинктивно си свиват пръстите на краката при допир. Това можеш да го наблюдаваш ако го пуснеш да ходи бос и или му натиснеш леко палеца, или го опреш до нещо. Затова най-добрия начин за мерене на номера е да се изработи шаблон. Детето стъпва върху картон, очертаваш му стъпалата и преди да изрежеш прибавяш отпред 12 до 17 мм. Освен това трябва да е с подходящи за сезона чорапи докато правиш шаблона и да не седи, а да е изправено. Следобяд кракат са по-големи, тъй че е за предпочитане тогава да мериш обувки.

# 19
  • Мнения: 2 807
Misty, крачетата растат по-бързо до края на 2-та годинка някъде, при момичетата не е толкова интензивно като че ли...

И аз така сменях обувките на Дани на всеки месец и половина, на Мони сега - също.
След 2-та годинка вече няма да се налага да купуваш нови обувчици толкова често.

Зависи си от детенцето, и от родителите все пак - нашия тати например носи 43 номер обувки, предполагам, че има някаква връзка все пак  Thinking

Не се подлъгвай да вземеш по-голям номер на детенце - има вероятност не само да се препъва, но и да му се изкриви походката - няма как да му е абсолютно удобна голямата обувка.

Vjara, 17 мм е много.
Говорила съм и с педиатър, и с ортопед за номера на обувките - свободното пространство пред пръстите трябва да е 10-12 мм.

Обувките трябва да са с 1 см по-големи, когато детенце е стъпило на земята.
Вечер, също така, крачето е малко по-дълго, отколкото сутринта, така че е по-удачно да мерите новите обувки вечер.

И ако случайно купуваш обувки на КК внимавай, т.к. винаги продавачките се опитват да ме излъжат, че е по-мярка номера обувка, който в момента детенце носи и вече е малка(аз нарочно не споделям размера предварително)... Не знам дали са на заплата + процент от продажбата, но не ми се струва етично подобно поведение...

# 20
  • Мнения: 4 399

Vjara, 17 мм е много.
Говорила съм и с педиатър, и с ортопед за номера на обувките - свободното пространство пред пръстите трябва да е 10-12 мм.



Ами така каза един професор който се занимава именно с определяне на точния номер на обувките при деца и то от доста години. Това било цяло наука. По един от немските канали имаше и предаване за това как се купуват обувки на малки деца и всички цитираха именно 12-17 мм. И линк имам с таква информация, ако някой иска, мога му го дам, но и той е на немски.

# 21
  • Мнения: 14 133
По един чифт на сезон. Маратонките от пролетта вече трудно ги обува, следователно ще купуваме нови. Заедно с тях и някакви затворени обевки за градината за есената и зимата + ботуши по-късно.

# 22
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Засега не ми се налага често. Може би купувам на половин година веднъж. Даже и по-рядко. 22 си носеше почти година, скоро мина на 23, но и 22 си му става все още. Може би по-натам ще расте по-бързо, знам ли. А иначе е висок и бързо расте, но на краче не.  Thinking

Ха!Също като Оли. Значи все пак не сме сами, аз все си мислих, че нещо не е на ред.
 Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

 При нас е така с каката.Вече е на пет и половина,а носи 26-27/като 17 са и големички/.Миналата зима купихме малко по-големи ботуши /27 номер/,така че и тази зима ще изкараме с тях.Малкото обаче не е като кака си,за една година крачето и порасна с почти 3 номера. #Crazy

# 23
  • Мнения: 4 406
хм. поне по чифт на сезон

# 24
  • Мнения: 3 360
Най-малко по чифт на сезон Rolling EyesПовечето обувки  обаче се късат без да се износят и това ми тежи повече Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз съм установила при моите деца, че дръпват с номер-два и после има застой. На малкият това лято му умаляха 3 чифта сандали. Въобще тази година расте като гъба.

На щерката купуваме обувки, защото ги съсипва, а на малкият защото му умаляват.

# 26
  • Мнения: 3 456

Vjara, 17 мм е много.
Говорила съм и с педиатър, и с ортопед за номера на обувките - свободното пространство пред пръстите трябва да е 10-12 мм.



Ами така каза един професор който се занимава именно с определяне на точния номер на обувките при деца и то от доста години. Това било цяло наука. По един от немските канали имаше и предаване за това как се купуват обувки на малки деца и всички цитираха именно 12-17 мм. И линк имам с таква информация, ако някой иска, мога му го дам, но и той е на немски.
Дай го. Мен ме интересува, че потоянно ми се налага да споря за номерата на обувките.

# 27
  • На черешата
  • Мнения: 8 393

Vjara, 17 мм е много.
Говорила съм и с педиатър, и с ортопед за номера на обувките - свободното пространство пред пръстите трябва да е 10-12 мм.



Ами така каза един професор който се занимава именно с определяне на точния номер на обувките при деца и то от доста години. Това било цяло наука. По един от немските канали имаше и предаване за това как се купуват обувки на малки деца и всички цитираха именно 12-17 мм. И линк имам с таква информация, ако някой иска, мога му го дам, но и той е на немски.

 И аз,и аз,любопитноми е да прочета. Crazy

# 28
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Вики и това лято ще изкара с миналогодишните сандали.  ooooh!

# 29
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Ох и ние снощи отидохме за нови маратонки, че няма какво да му обуя в това мокро време и се оказа че вече му трябва 27 номер.. Сандалите които му взехме май месец бяха 25 и му бяха леко големи. Имам чувството че ужасно бързо му растат краката. Иначе аз ако нямам шаблон меря обувката, като го карам да стъпи, да направи няколко крачки за да се намести крачето и се опитвам да бръкна с 1 пръст отзад, ако пръста ми влиза между крачето и задната част на обувката, приемам че са му добре.

Общи условия

Активация на акаунт