кухненски мивки от композитни материали

  • 21 159
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 952

Аз имам от тези на "ВРВ Дизайн"-ООД гр. Пловдив, вече 3 години я ползваме, много съм доволна. Цената и беше около 200 лв.
Дали някой си е поръчвал плот за кухня от тази фирма или друга? Абе, дори само да сте виждали пак ще ми е от полза  Grinning

# 16
  • Мнения: 208
Много благодаря на всички за инфото!   bouquet

# 17
някой има ли опит с такава мивка? До колко са здрави и устойчиви на драскане?
ето произволен линк:
http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=3&i=14&c=11


Здравей!
Композитните мивки могат да са от различни композити - от гранит, мраморно брашно или друг тип гранули, които се явяват пълнители за смоли, които са другия елемент от основните суровини.  В Пловдив фирма ФАТ произвежда полимермраморни мивки - www.fat-bg.com
Мивките са плътни и поглъщат шума на падащата вода... лесно се монтират само със силикон - те са за вграждане, като по този начин няма опастност от каквото и да било протичане на вода във времето... лесни са за поддръжка, защото са издръжливи на кисилини и основи... задържането на варовик е трудно, поради сериозната гладкост на повърхността - мивките с търговска марка ФАТ са много гладки и лъскави, като по този начин не позволяват задържането на каквото и да било по стените на мивката, пък и гранитните точици спомагат да се излъже окото, ако и да малко мръсно в мивката... имат и технологично заложени отвори, които можете да разпробиете при необходимост с помощта на инструкциите, приложени в кашона или да я поръчате разпробита направо от производителя или дистрибутора... за лятите мивки най-трудно е да се постигне идеална нивелируемост, а мивката ФАТ прилепна точно и плътно към плота, без трудности... коритата им са дълбоки цели 21см... материала има специфична еластичност и при по-сериозна физическа намеса, като да изпуснеш сатъра с острото - може да се нарани повърхността, но пък не се пука като керамичните мивки и реално запазвате мивката да действа като мивка... е драскат се, но стоманените мивки също се драскат и изглеждат лошо надраскани, а гранитните, които са по-устойчиви пък са три-четири пъти по-скъпи... Ами друго не се сещам!

Общи условия

Активация на акаунт