Защитна каска за колело

  • 3 313
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 315
На зълвата детето кара и в двора с каска, иначе в Германия са препоръчителни, но не и задължителни.

Не съм сигурна, че не са задължителни.
На последното У, което трябваше да мине малкия, доктора ни връчи поредната листовка и в нея пишеше за карането на колело с каска, че е задължително.
Дори питаше децата да се увери за това (да не би аз да го мятам).
Никой от тях не се качва на колелата без такава.

# 16
  • Мнения: 3 880
На зълвата детето кара и в двора с каска, иначе в Германия са препоръчителни, но не и задължителни.

Не съм сигурна, че не са задължителни.

Не е, но има предложения да стане задължително. Ако обаче детето пострада (при сблъсък) , дори да не е било виновно му се присъжда 50% вина. Нещо като зимните гуми  Wink уж не са задължителни, но при катастрофа автоматично ставаш виновен, ако си карал с неподходящи гуми и застаховката се опъва.
Сега видях една статистика- 6000 деца (в Австрия) и 14 000 ( в Германия)  пострадват годишно при каране на колело. И това ако не крещи за необходимост от каски, незнам.......

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 18:07 от Biba Sparrow

# 17
  • Мнения: 11 315
На зълвата детето кара и в двора с каска, иначе в Германия са препоръчителни, но не и задължителни.

Не съм сигурна, че не са задължителни.

Не е, но има предложения да стане задължително. Ако обаче детето пострада (при сблъсък) , дори да не е било виновно му се присъжда 50% вина. Нещо като зимните гуми  Wink уж не са задължителни, но при катастрофа автоматично ставаш виновен, ако си карал с неподходящи гуми и застаховката се опъва.
Сега видях една статистика- 6000 деца пострадват годишно при каране на колело. И това ако не крещи за необходимост от каски, незнам.......
Да не би да има пак разлика между различните провинции? Thinking

# 18
  • Мнения: 1 783
По времето на баба ми е нямало толкова колела, дори и да е имало, не са били такива, нито колите са били същите, нито маниерите на каране, нито пътищата...Изобщо съм за каска.

Цялото семейство сме на колела и с каски...И в БГ бих си сложила. Най-вече.

Напълно съм съгласна - в днешно време основната причина за смърт в света е МПС инцинденти по пътя, можем поне каски и столчета за децата си да купим.

# 19
  • Мнения: 1 238
Винаги с каска. Представи си какво може да стане ако падне и си удари главата. Аз обаче си карам без каска и мъжът ми постоянномми мрънка да съм си купила...

# 20
  • Мнения: 994
Децата карат с каски. В нашия щат са задължителни до 18 г. Виждала съм и деца без каски, но моите си знаят и винаги са с каските. Според мен си е оправдан разход.

Общи условия

Активация на акаунт