За пасирането на храната...

  • 1 662
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 222
Иво беше на година и нещо когато спрях да пасирам храната от кухнята. Иначе не я ядеше. Постепенно започнах да пасирам не до "гладко" и я прояде.

# 16
  • Мнения: 1 483
Някой неща вече не ги пасирам.Например попарата,бисквитата я счуквам на трохи и я разбърквам с кис.мляко.Гледам колкото си може по-малко да пасирам,за да не  свикне да яде са,о гладко пасирани неща. bowuu

# 17
  • Мнения: 3 886
никога не съ м пасирала на децата си PeaceПодкрепям мнението на ТАРТАЛЕТА  bouquet

# 18
  • Мнения: 5 026
Синът ми яде по-едра храна от около годинката.Явно си е до детенце.Не го насилвай,само ще покаже,кога е готово за едра храна.

# 19
  • Мнения: 1 294
Мария също първоначално отказваше, ако храната не е гладко пасирана.Започнах да режа месото и зеленчуците на малки кубчета, сварявах я много добре и пусках за много кратко пасатора.Така храната и ставаше някаква смесица между пюре и парчеца.
Децата дъвчат с венците си, за това и храната трябва да е много добре сварена, месото пасирано.
Преминаването от пасирана към храна на парчета според мен трябва да става постепенно.

# 20
  • Мнения: 153
Александра от както  почна  да яде от ДК яде на парченца беше на 8 месеца и нямаше нито един зъб , просто дъвчеше с венците. Никога не сме имали проблем с храненето , нито се е давела , нито е повръщала . Всичко е до дете .

# 21
  • Мнения: 2 829
Аз никога не съм пасирала храната-захраних на 6 месеца и малкия се научи да дъвче и гълта храната. Можеше да си отхапва от ябълка, солета, хляб и др. още преди да му поникне първото зъбче. Сега е на годинка, с 4-5 зъба и яде всичко-дори не му мачкам с вилица-дъвче си с венците. Но не знам ако беше ял пърета и каши дали щеше да се научи да дъвче така хубаво.

# 22
  • Мнения: 116
Пасирам само месото, т.е. като готвя добавям пасирано месо с бульон, останалото го мачкам с вилица. От детската кухня храната също я мачкам с вилица.

# 23
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не съм пасирала, но съм намачквала добре с вилицата. Сина ми започна да дъвче на около 1г.10-11м.

# 24
  • Мнения: 1 448
Явчо е на 1г10м, яде пасирано, в противен случай просто спира да яде и стои гладен  Crossing Arms Пасирам му всичко, все пак не съм виждала 20г мъж да яде пюре  Wink

# 25
  • Мнения: 288
От кухнята в началото намачквах с пресата- не съм пасирала, а сега като готвя вкъщи пак намачквам ,иначе не иска да се храни. Ако става въпрос за плодове и зеленчуци си ги хапва  само нарязани

# 26
  • Мнения: 7 201
До 1,6г. съм му пасирала храната.Пробвала съм да му давам намачкана с вилица,но просто мното се давеше и повръщаше.Всичко си е до дете.Няма такова да не се е научило да дъвче! Wink

# 27
  • Мнения: 878
интересно защо ми го няма поста////беше тук ,сега го няма

# 28
  • Мнения: 1 081
Нашия има 4 ама това не му пречи да яде само гладко

# 29
  • София
  • Мнения: 15 222
интересно защо ми го няма поста////беше тук ,сега го няма

Нищо му няма на поста ти.  Laughing
Само че е в другата тема с абсолютно същото заглавие, която също е на първа страница: За пасирането на храната

Общи условия

Активация на акаунт