Детето ми плаче за баба си , не за мен...

  • 6 660
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 172
От сега се говори как баткото ще е при баба , заради бебето. Нещо, за което ние твърдо казахме НЕ.

Само с това не мога да се съглася като поведение на бабата. Бабата няма право да настройва детето. Ако то иска (след появата на бебето) е ОК да иде при баба си. Но да му се обяснява, че заради бебето трябва да се пренесе или да се пренася заради бебето е много погрешно и според мен ще изостри ревността му. Мисля, че е добре да поговорите с бабата за това как точно ще подготвите детенцето за появата на бебето.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 358
От сега се говори как баткото ще е при баба , заради бебето. Нещо, за което ние твърдо казахме НЕ.

Само с това не мога да се съглася като поведение на бабата. Бабата няма право да настройва детето. Ако то иска (след появата на бебето) е ОК да иде при баба си. Но да му се обяснява, че заради бебето трябва да се пренесе или да се пренася заради бебето е много погрешно и според мен ще изостри ревността му. Мисля, че е добре да поговорите с бабата за това как точно ще подготвите детенцето за появата на бебето.
Да, май ще трябва ясно да си поговорим за това. Не знам дали на детето му е говорено точно така. Просто спомена , като съобщихме за бебето, че Ицко "ще е при баба ". За момента никой май не оценява реално, че ще има и друго внуче. Ще им се материализира де Simple Smile скоро Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 622
И при нас беше горе-долу същата ситуация с голямата дъщеря.Прехвърлих майчинството на свеки,а аз се върнах на работа.Всичкото беше цветя и рози,само дето бабата се пообърка нещо и си въобрази,че тя е майката Mr. GreenРевнувах много,правех сцени,сърдех се,а не смеех да кажа открито,че поведението й ме дразни...Все пак тя така хубаво гледаше детето...
Забременях с второто,спрях да ходя на работа,вземах болничен след болничен,записах детето на ясла и зависимоста от бабата отпадна.Малко преди да се роди малката имаше предложения и намеци от рода-сега като се роди бебето,ти ще дойдеш при баба и дядо,ще ходиш в нашата градина,щото мама ще е заета.Отрязях в зародиш и тази идея и постепенно показах на свеки,че АЗ съм майката а ТЯ е бабата.Слава богу,жената не е скандалжийка,културна е,деликатна и схвана за какво иде реч без да се налага да се "изясняваме".Към днешна дата ми помага изключително много и за двете деца,като естествено голямата им е фаворитка Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 1 358
И при нас беше горе-долу същата ситуация с голямата дъщеря.Прехвърлих майчинството на свеки,а аз се върнах на работа.Всичкото беше цветя и рози,само дето бабата се пообърка нещо и си въобрази,че тя е майката Mr. GreenРевнувах много,правех сцени,сърдех се,а не смеех да кажа открито,че поведението й ме дразни...Все пак тя така хубаво гледаше детето...
Забременях с второто,спрях да ходя на работа,вземах болничен след болничен,записах детето на ясла и зависимоста от бабата отпадна.Малко преди да се роди малката имаше предложения и намеци от рода-сега като се роди бебето,ти ще дойдеш при баба и дядо,ще ходиш в нашата градина,щото мама ще е заета.Отрязях в зародиш и тази идея и постепенно показах на свеки,че АЗ съм майката а ТЯ е бабата.Слава богу,жената не е скандалжийка,културна е,деликатна и схвана за какво иде реч без да се налага да се "изясняваме".Към днешна дата ми помага изключително много и за двете деца,като естествено голямата им е фаворитка Grinning
Rolling Eyes Не съм само аз значи ... 
Ще си взема поуки...

# 19
  • Мнения: 2 622
 Льонеберя ,като се роди бебето и като станат две внучета за гледане,бабите бързо клякат JoyПоне на мойта  ентусиазмът й за деца се изпари наполовина Mr. Green като й се увесиха и двете внучки на врата почна да бие отбой #Crazy
За почивката също не се тревожи-нека го заведат щом им имаш доверие и щом изявяват желание.Мойте и миналата и тази година водиха Жаки на море,защото аз не обичам почивката на море,но това си е мое решение,разбира се.

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 15:33 от ddddd

# 20
  • София
  • Мнения: 1 358
Льонеберя ,като се роди бебето и като станат две внучета за гледане,бабите бързо клякат JoyПоне на мойта  ентусиазмът й за деца се изпари наполовина Mr. Green като й се увесиха и двете внучки на врата почна да бие отбой #Crazy
Simple SmileАз доколкото си познавам бабата, едва ли. Тя е гледала камари деца в яслата. Но ще поживеем, ще видим.  Hug

# 21
  • Мнения: 3 146
При нас е подобна ситуацията. Аз уча и работя вкъщи, затова свекърва ми идва да гледа Влади. Води го насам-натам, дядото има кола и ходят на повече места, а аз все съм каталясала. Плаче за баба си ,та се къса. Казва ми, че не иска при мама и татко, а при баба. Къса ми се сърцето, но не мисля, че мога да променя положението.
Колкото до това, че не те пита, не мисля, че е добре да й се оставяш, кажи, че е добре първо да искат твоето мнение къде и дали да ходи детето ти!

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не се притеснявай! Hug
Аз имах подобни терзания със сина ми. Трябваше да си продължа обучението две години в друг град. Той беше на 10м. Когато стана на три и аз си бях вече завършила, всичко си дойде на мястото. Сега обича много бабите си, които го гледаха 2 години, но обичта му към мен е друга и силна.
Радвай се, че детето се е привързало към баба си, защото има деца, които така свикват с майките си, че не може никой друг да ги гледа, а това на майката понякога дотежава.
Мисля, че всичко ще се нареди, когато се появи бебето и когато баткото се почувства значим, като по-голям брат.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 358
Определено ме свалихте на земята . Сутринта ми бяха потънали гемиите, не ами...  Много  , много съм ви благодарна ... newsm51

# 24
  • Мнения: 2 622
Въобще не допускай да се съмняваш в себе си и в способностите ти на майка!Ти си майката,и нищо на този свят не може да промени този факт!Бабите са за да помагат когато има нужда и да се порадват на внучетата,но в никакъв случай не могат да заместят нас,майките.Минала съм неодавна по тази път,изживявала съм същите терзания,мислех че детето ще израсне обсебено и превзето от бабата,но не стана така.Не че изолирахме свеки,напротив,много разчитаме на нея,просто границите и правилата са ясно поставени.Пък и тя е хитра жена и от половин дума се сеща Mr. Green

# 25
  • Мнения: 4 406
Малко преди да се роди малката имаше предложения и намеци от рода-сега като се роди бебето,ти ще дойдеш при баба и дядо,ще ходиш в нашата градина,щото мама ще е заета.
подозирам, че има школа за баби и нашите явно са се дипломирали с отличие  Laughing Laughing Laughing едно и също да декламират...

# 26
  • Мнения: 3 425
 Rolling Eyes За съжаление прекаленото количество 'баба и дядо' води до ей таквоз нещо  Rolling Eyes
Разбирам те,че добре се справя и добре го гледа,но щеше да е различно ако ти го гледаше...бабите и дядовците имат характеристиката да угаждат повечко и да забраняват супер малко неща и са по-рпиятна компания от нас вечно 'вкарващите ги в рамки'   Rolling Eyes 

Дано се справите някак с проблема...много бих страдала и аз  Rolling Eyes
 

# 27
  • Мнения: 647
Както нямам възможност да се възползвам от услугите на нашите баби .... #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Не я ли давате на заем тази вашата баба ?
 Crossing Arms
Постави се в ситуацията - няма кой да ти помага за детето нито секунда , не можеш да мръднеш дори до фризьора , докато пазаруваш мъкнеш торби , дете...
Всяка монета има две страни !

# 28
  • Мнения: 625
Успокой се,не си единствената ревнива мама,а и е съвсем нормално всичко това.Моята майка е прекрасна баба и макар,че  детето ми е прекарвало много малко време с нея повечето пъти си тръгвахме с рев и с обяснения,че не иска мама ,а баба.Но един ден,когато детето порасне със сигурност ще знае добре ,че си най-важният човек в живота му,а сега е съвсем малък за да осъзнава много ясно нещата,а и като се грижи бабата добре за него е нормално да е привързан към нея.Ако искаш все пак можеш да изпратиш детето на ясла и така няма да бъде по цял ден с бабата,а и ще имаш възможност да си гледаш спокойно бебчето през деня.Каквото и да решиш -Успех!!!

# 29
  • Мнения: 393
  Прави са момичетата-ти си майката и нищо и никой няма да замени това Simple SmileМоже сега да му е по-интересно с нея(щом е била и в яслите,значи знае),но след време ще осъзнае къде наистина е неговото място...Особено след като сте самостоятелни.Ние все още живеем с бабата на Георги и когато започнах да намеквам за пренасянето и че той ще е с нас-тя свири атака Wink и даже и той взе да ме изнудва да си остане тук с бабата да не си е  сама...Рева,тръшка се ,макар и на 7г...и сега вече е готов
  Имаме си уговорката кога ще се вижда и с баба,и къде ще спи...Не ревнувам,но детето трябва да знае на кого са отговорностите,правата и задълженията за него Mr. Green
 П.С. Мойта пък е бивша детска учителка и ако едно време никога нямаше време за мен,то сега има цялото време и търпение за внука си..съдба Crazy

Общи условия

Активация на акаунт