Подготовката за бременността и фолиевата киселина

  • 1 552
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 814
         Почнах да пия Фолиевата к-на след като разбрах че съм бременна, понеже не беше планувана бременност. Ако беше планувана определено щях да почна да я пия още при бебеправенето.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Започнах да я пия след започването на опитите ни за дете. Тъй като нещата се проточиха страшно много преди три месеца, когато реших да си дам почивка до продължаването с изследванията през септември, спрях и фолиевата киселина. Откакто видях положителния тест я започнах отново. По време на първата си бременност не съм пила фолиева киселина, дори не бях чувала за нея Rolling Eyes

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 907
Започнах 3 месеца преди да забременея, а месец след това "започнахме" и бебето.

# 18
  • Мнения: 630
Фолиевата киселина се приема 3 месеца преди бременността и 3 месеца след като тя настъпи. Няма как да се предозираш с нея, така че я пий спокойно. Аз я пих повече от 3 години. Планираното бебе се появи чак след 3,5 години. Желая ти успех и дано при теб стане по-скоро.

# 19
  • до канала
  • Мнения: 518
Започнах да я пия щом разбрах че съм бременна.

# 20
Благодаря на всички за коментарите,
Задължително ли трябва лекар да ми я предпише или мога и сама да избера някакви таблетки от аптеката както стандартните витамини? В интерес на истината, чувствам се неудобно как ще отида при личния ми лекар и ще му кажа: Ами ние мислим да имаме бебе след година, искам да пия фолиева киселина и ми каже кое флаконче да си купя!
Не може ли и сама да се справя?

# 21
мисля, 4е е съвсем нормално неЩо раговор с гинеколог преди да запо4нете с опитите. кръвни изследвания няма ли да си правиШ?

# 22
  • София
  • Мнения: 4 588
Веднага след като разбрах, че съм бременна, започнах да я пия.  Специален хранителен режим не съм имала - хапвах си, кактото ми се ядеше.
Успех! Hug

# 23
Няма нищо неудобно да попиташ,но мисля,че е по-добре да поискаш направление за гинеколог-той да те прегледа и да те насочи към витамини и т.н.Иначе и аз пих фолиева киселина веднага щом разбрах,че съм бременна,но знам че се пие 3 месеца преди да се започне бебе правенето.И да се похвалиш след месец! Laughing

# 24
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не съм пила фолиева киселина предварително, даже преди това не бях чувала за нея ::Започнах да пия като разбрах че съм бременна и то защото гинеколога ми я изписа  ::

# 25
  • Мнения: 617
Започнах да пия фолиева киселина 2-3 месеца преди да забременея.
успех  Peace

# 26
  • Мнения: 493
Не съм пила фолиева киселина преди да збременея,въобще не знаех че съществува лекарят ми я изписа още в началото и я пих до края на 3-ия мес.  Hug

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Започнах да пия фолиева след като разбрах че съм бременна.Просто не знаех че е хубаво и по-рано.Няма нищо срамно да попиташ гинеколога си.

# 28
  • Мнения: 2 891
Фолиевата киселина по принцип е полезна, така че и да се забави резултатът от "опитите", ще е добре за организма. Иначе, няма лошо да си направиш преглед при АГ, хем профилактичен, хем да го питаш всичко, което те интересува.

# 29
  • Мнения: 804
Иди на гинеколог. Освен за фолиевата киселина той ще ти направи и необходимия преглед и изследвания (цитонамазка поне). Аз пиех фолиева к-на 2 месеца преди да забременея и я пиех до началото на 7-ми месец. Не съм пила никакви други витамини или добавки. Живот и здраве ноември ще видим как се е отразило това на бебчо. Успех при зачеването!

Общи условия

Активация на акаунт