Спиране на цигари и запек

  • 12 628
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 453
Искам да ви попитам след спиране на цигарите имахте ли запек и колко продължи?При мен е някакъв ужас..Вече -ти ден проблеми и до сега все с нещо го оправях, но вече нищо не помага.Не исакм да използвам химии..просто ме вълнува горе-долу за колко време отшумява?

# 1
  • Мнения: 226
Да имах, като при мен положението се влошаваше и от това, че си го имам откакто се помня.
Можеш да увеличиш  фибрите в храната и течностите. Помага. Освен това да си изградиш нови навици за ходенето до тоалетна. Например аз преди си знаех  три цигари с кафето и проблем няма. Сега е само кафето и то тройно по-слабо и не много интересна книга в тоалетната ( ако е интересна може да закъснея за работа  Laughing) . Освен това не се насилвам, ако стане стане (обикновенно става ). И пак повтарям много фибри в храната  Naughty
Дано ти помогне  Peace

# 2
  • Мнения: 3 453
Много ти благодаря..опитквам се и ям мног оплодове и зеленчуци освен водата, а тоалетната е пълна със списания и не мога без да си чета..но преди на втората цигара с първото кафе бях там...а сега е ужас..и сливи и кис.мляко и шоколад разхлабителен днес и нищооооо #Crazy #Crazy #Crazy

При теб кога отшумяха нещата горе долу колко време мина?

# 3
  • Мнения: 226
При мен няма да отшумят никога защото съм си така от рождение. Просто ми беше лесно докато пушех.
Сега за теб. Трябва да се наблюдаваш относно храните. Например киселото мляко на някои хора действа запичащо. Същото се отнася и до някои плодове като къпините например. При мен и сливите имат обратен ефект.
 Има една изпитана рецепта с дълготраен ефект, но трябва да имаш абсолютно здрав стомах. Изпиваш  2-3 чаши изстудена саламура от кисело зеле ( армеева чорба) и чакаш. Обаче внимавай ефекта е бърз и без болка и каквото и да е предупреждение. Така че трябва да си близо до тоалетна.
 Зеления чай също помага, но ти гарантира и два- три дена суша след това.
 В момента е най-добре да не го мислиш много. Яж правилно и всичко ще си дойде на място.
 
 

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Чувала съм за такъв ефект след спиране на цигарите. Една моя приятелка ползва ХУСК (не знам точно какво е, но можеш да потърсиш информация). Тя го приема (пие ли се, не знам) всяка вечер и твърди, че няма проблеми. Не е от типа на майчин лист и т.п., които имат странични ефекти. Аз съм сигурна, че с малко постоянство организмът ще превключи на новата система и ще се регулира, спазвай и правилата за много вода, плодове, храни с фибри, движение, вечер по една ябълка преди сън също помага. Успех!

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
люти чушки  Crazy имат отпушващ ефект... Whistling
после мюсли за закуска, повече сини сливи, круши, пъпеши...

# 6
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
И киви  Mr. Green. И аз имах подобен проблем след спиране на цигарите. Просто метаболизма ти се забавя, тъй като никотина вече не го стимулира. Пробвай с по-силно кафе, както са ти казали - и фибри, и дано скоро влезеш в ритъм.  Peace

Тук между другото препоръчват киви на бременни със запек.

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Киви, зелен чай Сание.

# 8
  • Мнения: 3 453
Момичета много ви благодаря за съветите Hug и все пак бих искала да ми кажете- тези от вас които са пушели и са спрели за колко време се оправих нещата със запека?Иначе наистина опитах доста разхлабващи методи, просто искам да знам колко продължава това мъчение? #Crazy

# 9
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Момичета много ви благодаря за съветите Hug и все пак бих искала да ми кажете- тези от вас които са пушели и са спрели за колко време се оправих нещата със запека?Иначе наистина опитах доста разхлабващи методи, просто искам да знам колко продължава това мъчение? #Crazy

ами то зависи от много неща...
аз и сега пуша, но ходенето до тоалетна не зависи от фаса....
а преди, като спирах цигарите ядях вечер люти чушки - писах вече - и сутрин тичах общо взето до 00... след 2-3 дена вече и люти чушки не ми трябваха.
ама зависи от храненето ти.
купи си и ленено семе, то също помага.

# 10
  • Мнения: 19
Имах такъв проблем и още се ужасявам като си спомня - за сведение не пуша от близо 2 години.
Първият месец като ги спрях беше най-ужасен.Имах чувството, че нищо не помага. В общи линии
зор си беше до 3-ия месец. Изпих Активиата по магазините и пак - нищо. Аз лично се справям така -
вечер си слагам 1 пакетче чай /някакъв билков , но не и слабителен/ и сутрин като стана първото
нещо е да го стопля в микровълновата. Трябва да стане топъл, не горещ. Изпивам го бързичко и
повярвай ми понякога си действа като сутрешна цигара Laughing
Този метод го знам от лекар , само че с топла вода, но ми е неприятно да пия затоплена вода и
затова го правя с чай.
Когато метаболизма се възстанови напълно - при мене беше необходима близо година,  при мои
приятели 6 месеца - ходенето до тоалетна става по-безпроблемно и по - регулирано в сравнение с
пушаческия ми период.
Поздравявам те за решението и ти пожелавам от все сърце сили, за да устоиш! Hug

# 11
  • Мнения: 3 360
Добре са те посъветвали-мога да добавя само,че и Активията върши работа,овесени ядки,мюсли и...повече плодове и зеленчуци!А...Най-важното-поздравления за отказа на цигарите!Браво! Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз ли съм единствената с обратния ефект...Имах лек запек докато пушех, откакто спрях цигарите обаче, абсолютно се регулирах...Може би защото започнах да се храня повече. Докато пушех нямах апетит, а  и това оказва влияние върху редовното изхождане.

# 13
  • Мнения: 3 453
Много ви благодаря момичета отново  bouquet При мен определено го няма ефекта да ми се яде повече от преди, но и аз от 3 месеца се храня абсолютно здравословно и дано въпреки това да не напълнея.Ще направя всичко възможно.Относно чая знам че е  полезен и за през деня да се приема, та сега си купих един страхоетн с пъпеш ипраскова за 5 лв.. #Crazy ама си викам какво пък са 5лв за чай?Та това са две кутии цигари, които няма да изпуша Laughing

# 14
  • Мнения: 226
Миличка, погледни в съдаржанието на чая дали няма добавен витамин С, защотот този витамин има леко запичащ ефект. По добре си купи билков.

Общи условия

Активация на акаунт