Твърд или мек матрак за бебето?

  • 7 969
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Нашият не мога да преценя мек ли е твърд ли е  newsm78 За моята тежест е мек, но като легне детето нито хлътва, нито се огъва. За повече от 2 години не се деформирал. Има калъфка, която може да се пере, но която аз така и не съм прала  Crazy А да се пере всяка седмица за мен граничи с лудост  Peace
На Бертони е, не беше скъп.

# 16
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
и нашият е твърд с рамка и пружини. Дойде си с креватчето от едно друго детенце. Не е мръднал въпреки че Пепи му е втори собственик.

# 17
  • Мнения: 617
с кокосови влакна или кокосова пяна.
Много съм доволна, няма никакви проблеми

# 18
  • Мнения: 4 496
На малката матрака е обикновен дунапренов,с отвори за дишане,ако е по коремче.Засега съм доволна,нито е мек,нито е твърд... newsm78

# 19
  • Мнения: 140
Inchetto - мерси много знам го магазина сте отида да попитам , но това че се пере ми се струва много удобно , защото иначе трябва да слагаш нещо под чаршавчето.Благодаря за информацията Simple Smile Sunglasses Flutter

# 20
  • Мнения: 957
Матраците с кокосови влакна не се препоръчват за алергични деца.  Обикновено матраците имат две страни, които не са лятна и зимна, а за бебе и за малко дете. По-меката е за бебе, а по-твърдата за малко дете ( малкото дете тежи повече , съответно по-твърда за да не потъва прекалено много и гръбнакът му да е изправен). Аз бях тръгнала да се ровя за информация относно най- подходящите матраци и освен това, което бях написала попаднах и на съвета матракът да има кант за да не си заклещи малкото бебе крачетата в решетките на леглото ако рита повече. Не съм запозната с марките и моделите в България, но се информирах за това какви матраци се продават на немския пазар и съответно до колко са качествени и отговарят на изискванията за детски матрак. Има една организация, която прави тестове на различни продукти и се слави с репутацията на обективна и неподкупна.
Ето тук един сравнителен тест на детски матраци http://www.stiftung-warentest.de/online/kinder_familie/test/1504 … 7404/1507400.html

# 21
  • София
  • Мнения: 2 967
Твърд матрак е за бебе Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
На бебо е Тед-сандвич.Доволна съм!
newsm10

# 23
  • София
  • Мнения: 3 406
Ползвах кокосова пяна. Доволна съм.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Твърд  Peace

# 25
  • Мнения: 1 555

2- кокосови влакна - те пак се били късали или напуквали и пак се обезформял

Това са глупости, матрака е чудесен!Не е мръднал откакто е купен!

И нашия така ! Страхотни матраци са !

# 26
  • Мнения: 1 174
Ние избрахме пенолатекс за матрака на нашето бебе.Такъв е и този на спалнята ни.
Препоръчвам ти да вземеш от този материал, защото е повече от удобен.Ортопедите препоръчват тези с най-голяма твърдост.

Пенолатекс
Пенолатексът е сравнително нов материал, чието широко приложение е открито в средата на 20-и век. Поради способността му да отблъсква всички видове акари - причинителите на алергиите, първоначалното му приложение в САЩ и Западна Европа е било предимно за матраци и възглавници в здравните заведения. По-късно след продължителни лабораторни тестове е доказано, че използването на пенолатексовите матраци с различни ортопедични зони лекува редица заболявания – гръбначни и вратни увреждания, разстройства на съня, дегенеративни болести.

Пенолатексът е изключително гъвкав материал, който намира приложение в мебелното производство, производството на мека мебел, възглавници, седалки за автомобили
тепихи, стелки; в обувната промишленост; за облицовки изолация и други.



Из нета има още много изписано за съставките и свойствата му.Надявам се тази информация да ти помогне в избора! Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 233
с кокосови влакна или кокосова пяна.
Много съм доволна, няма никакви проблеми
Peace

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Единственото, за което трябва да гледаш е да няма полиуретан в пълнежа .... този материал изпускал някакъв невротоксичен газ

Общи условия

Активация на акаунт