Липса на коластра - много се тревожа!!!

  • 4 043
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 718
Има майки, които нищо не успяват да цедят, а кърмят дълго и успешно. Цеденето с помпа и особено количеството на изцедената кърма не е критерий за успешно кърмене. Бих те посъветвала да не се отказваш, да предлагаш на бебето да суче ако ще и да ти се струва, че нищо не прави. Не разбрах от къде си, но в София може да се срещнеш и с консултанти по кърмене, виж тук. Надявам се да не е късно да се върнете към кърменето.

# 16
  • Мнения: 373
viva nova, честито бебче. Да ти е живо и здраво и много кротичко!
Съвсем ли нямаше коластра? В първите дни коластрата е наистина само капчици. Аз също като ми тръгна кърмата трудно можех да изцедя дори и 10гр, и сега вече 5-ти месец не съм сигурна дали ще мога да изцедя повече от 50-60гр ( и чесно казано дори и не правя опити, за да не се отчайвам). Въпреки това, бебка си е изцяло на кърма, не съм давала АМ, въпреки , че често съм се чудила дали й стига. Деница наддава по малко всеки месец, но все пак наддава. И аз си мисля, че можеби не е късно да се върнете към кърменето и дори и да сте на смесено хранене, все ще има полза. Можеш , например винаги преди шишето да предлагаш гърда и бебенцето ти да си изсуква поне по мъничко. А пробва ли с лактогонни чайове и жито. Имаше и някакъв чай - от петолисник, ако не се лъжа, който беше за отпушване на каналите. 

# 17
  • Мнения: 5 026
Съжалявам,че така си разочарована!Важно е бебе да е здраво  Peace

# 18
  • Мнения: 2 746
Krasi72, нямаше коластра  Sad Правя разликата, защото при първото раждане, както съм писала, направо течеше по блузата ми, без да се налага да изцеждам - огромна грешка.Но тогава, млада, зелена, нямаше кой да ми каже, че е хубаво да се изцеждам по малко, за да не се препълват гърдите, да не стават на камък, за да може бебето да суче спокойно и ето резултата - срастнали канали вследствие на възпалението.Това ми го казаха при профилактичен преглед на гърдите преди няколко години.Въпреки това, толкова се надявах, че няма да се повтори кошмара отпреди 8 години, толкова бях сигурна, че въпреки тези сраствания ще успея, за да мога да си кърмя детенцето, а то какво се оказа.....

# 19
  • Мнения: 2 829
Вива нова, виждам, че си много разочарована че не си могла да кърмиш. Ако искаш, наистина потърси консултант по кърменето, за да прецените дали има как да релактираш.
Ако не-просто спри да го мислиш! Важното е, че имаш живо и здраво бебенце, което има прекрасна и много обичаща го майка! Гушкай го много и бъди уверена,че ти си една прекрасна майка и че правиш най-доброто за бебето си! То има нужда най-много от твоята ЛЮБОВ. Ако се измъчваш, тормозиш и съжаляваш за нещо, което не можеш да промениш-само ще навредиш на себе си, на бебето си, на семейството си.
 Hug
Ако обаче решиш да имаш още едно детенце-пусни нова тема-мисля, че можем да ти дадем идеи как да се справиш с кърменето успешно.

# 20
  • Мнения: 3 718
viva_nova, разбирам как се чувстваш, но по важното е да дадеш на бебчето си цялата си любов, внимание и спокойствие. Нали знаеш, че бебетата усещат как се чувства майката, трябва да си щастлива и уверена, че даваш най доброто на своето бебе. Важното е много да се гушкате и независимо как се храни бебчето, то ще получи най важното, близостта на мама.  Hug

# 21
  • Мнения: 2 746
Благодаря ви, майчета, много сте мили!  bouquet
yanast трето дете няма да имам, но един ден, когато дойде време дъщеря ми да стане майка, със сигурност ще зная какви съвети да и дам, за да не страда като мене! И първото, което ще я посъветвам е да потърси Кърмаческия форум!!!! Peace

# 22
  • Мнения: 1 536
Изобщо не е задължително да имаш коластра преди да родиш, така че няма за какво да се притесняваш.  Peace Това не е индикация, че нещо не е наред.
newsm10

# 23
  • Мнения: 2 616
Излишно се тревожиш! По време на бременността може да има, може и да няма коластра (при мен нямаше), но с раждането на плацентата със сигурност започва производството й!  Peace
Леко раждане!   bouquet

А аз и след раждането не можех да изцедя коластра, поне до втория ден  newsm78 Или аз не съм стискала достатъчно или нещо......

# 24
  • Мнения: 2 746


А аз и след раждането не можех да изцедя коластра, поне до втория ден  newsm78 Или аз не съм стискала достатъчно или нещо......
[/quote]

Е да, до втория ден, обаче след това предполагам си успявала да изцеждаш??

# 25
  • Мнения: 373
Честита ви първа месечинка! Най-важното е да сте живи и здрави и бебка да расте весела и щастлива!  bouquet

# 26
  • Мнения: 2 829
Момичета, прочетете темата докрай, майчето вече отдавна е родило Grinning
Viva nova, хич недей да разсъждаваш по темата. Сега може много да филосовстваме, но никой не знае дали е било възможно нещо да се направи или не. И ако разбереш че някъде си сгрешила-какво? Дали това ще помогне на някого? Или само ще се чувстваш зле?
Да ти е живо и здраво детенцето, ще видиш че ще израстне щастливо и доволно-стига ти да си уверена в себе си, да си спокойна и да му даваш много любов!

# 27
  • Мнения: 130
Честито бебче! Да ти е живо и здраво. А това, че не кърмиш няма смисъл да го мислиш.  Важното е и ти и бебето да сте щастливи заедно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт