Помощ:синдром на изчезващия близнак

  • 31 232
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 523
Всичко това + много други манипулации и интервенции съм преживяла преди малко повече от година.Важното е  да мислиш позитивно и да имаш доверие на лекарите. Сега се радвам на малката си дъщеря.Почивай си много,работата няма да избяга!Успешна бременност!

# 16
  • Мнения: 2 039
Когато отидох за първи път на лекар, след като бях разбрала, че съм бременна, ми казаха, че нося близнаци. После започнах да прокървявам и се установи, че единият е паднал, на ехографа се виждаше едно кухо яйце до проекто-Валери  Mr. Green Пих хапчета за задържане известно време, но не са ми казвали, че бременността ми е рискова. Имах лека бременност и родих в 9 месец  Peace

# 17
  • Мнения: 3 069
Аз пък ще ти кажа много да внимаваш и да се пазиш. Ако ти стане лошо дори (което е нормално в началото на бремеността все пак), веднага се обаждай на лекаря си.
Не искам да те плаша, но внимавай много! Моя приятелка имаше такъв проблем преди 2 месеца. Лежа в болница, наложи се да изчистят "болното близначе", изписаха я. Прибра се вкъщи, стана й лошо и се върна в болницата спешно, през нощта. Беше направила сепсис и едвам я спасиха.
Знам, че такива неща не се пишат на бременна мама, но ти питаш, а всички около нея все още са в ужас как за малко да я изпуснат.
Дано всичко е наред, има и безпроблемни случаи, както са ти писали другите.
Но внимавай, слушай си доктора и му звъни за всяко нещо!

Напълно съм съгласна.
Повечето мами могат да ти кажат, че всичко ще е О.К., но ти трябва да знаеш колко по-сериозни могат да станат нещата.
Моята бременност премина на легло от самото зачеване на Вики.Ставане до тоалетната и обратно.Поне на първо време спазвай строг режим, докато се види как се развиват нещата!
Пожелавам ти безпроблемна бременност и да нямаш повече такива безпокойства Peace

# 18
  • Мнения: 354
Благодаря ви , мамички. Започнах малко да се успокоявам, макар , че пълно спокойствие може  би ще имам, след като  родя . То това се отнася за всяка бременност. И напълно нормалната поставя пред майката разни безпокойства. На мен ми предстои преглед В Майчин дом и фетална при Марков . Ще пиша как е минало , когато всичко свъши.
    Hug

# 19
  • Мнения: 498
viva_nоva, моят лекар ме наплаши много като каза , че при тези случай опастостта от спонтанен аборт е много по- висока. Освен това окончателно ми разби равновесието като заяви , че щом единия плод не се е развил , има някаква хромозомна аномалия , която може да е засегнала и другия близнак , което направо ме съсипва.Сега съм в 12 г.с. и търся начин да си запиша час за спешна фетална. Досега навсякъсе , където звънях удрях на камък. Записват чак за след два месеца......
  Моля , кажи ми какво казва за "Изчезващия близнак" твоя лекар .
АКо имаш възможност да дойдеш в София отиди в Майчин дом.Струваше около 30-40лв,ама може и да беше по-малко не помня.Но веднага ще те приемат,ще ти вземат кръв и резултатите излизат след 3-4 дни.

# 20
  • Мнения: 603
Аз бях така. Като разбрах че съм бременна хукнах към доктора и с вагинмален ултразвук установи - двуплодна бременност, но с течение на времето едното ембрионче спря да се развива и сърдечната му дейност спря. Остана другото ембрионче, което си износ и за щастие родих едно прекрасно бебе. Другото ембрионче се резорбира. Аз също имах високорискова бременност - но не заради синдрома на изчезващия близнак (това е често срещано), а по други причини. Опасно би било след 3 месец - в някои случаи се налага прекратяване на бремеността - но това е в изключителни случаи и само ако не може да се абсорбира. Така че не се притеснявай. Hug Peace
Успех на теб, леко бременеене.

Ако имаш някакви други въпроси можеш да пишеш на лични.

# 21
  • Мнения: 438
Не се притеснявай! 70 % от бременностите с близнаци завършват със синдром на изчезналия близнак и 1 родено дете. Имам една позната с дъщеричка, тя е била така. Стискам палци!  Praynig  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 256
Нека не се говори с цифри-не е вярно,че 70% от бременностите с близнаци завършват с едно бебе Naughty/не се заяждам/ .

Единият ембрион може да спре да се развива и в начална бременност да се резорбира без да има кръвотечене  Naughty
Синдром на "изчезващия близнак" по никакв начин не влияе на това да износиш и родиш здраво бебе-пожелавам ти го от сърце Hug

Аз също ще ти кажа да се пазиш и следиш редовно-от това може да имаш само полза.

Успех  пиши   bouquet

# 23
  • Мнения: 438
На National georaphic е тази статистика не си измислям  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 153
Имам 2 дечица. Със синът ми прокарвих около петата седмица, и всъщност това беше причината да отида на лекар (много ми е нередовен цикъла), а се оказа бременност и то с две бебета, и то вече губя едното . Много се уплаших и много плаках, но доктора по никакъв начин не ме постави "под наблюдение" Гледаше ме както всяка друга бременна, а аз не се спирах на едно място-  разходки, купони, лекции, пътувания - Ей го сега звяра скоро ще стане на 6г.
Дъщеричката ми също има изчезнало близначе, но то се резорбира, без прокътвяване, без нищо. Тя има малко проблеми, но е много красива госпожица, и не е установена връзка межсу синдрома инейния проблем.
Наслаждавай се на бременноста си и недей да питаш и ровиш за проблеми. Ако има такива ще ги усетиш и без да си чела за тях. А това да се информираш за възможните рискове води само до вманячаване и в един момент ще станеш като една моя позната дето е завършила за готвачка, а сама си откри диабет, сама си назначи лечение, икато и кажат докторите, че и няма нищо тя ги пита "Вие пък какво рабирате?" Naughty

# 25
  • Мнения: 3 591
Камчи,  успокой се. Не си само ти - случва се за съжаление... Аз прокървих 10та седмица. След първоначалния стрес просто сря да ми прави впечатление колко кървя и че е постоянно. Кървях ярко червена кръв, защото и плацентата на здравото бебе беше отлепена.  Бях със съсиреци в матката до последния си ден /родих си ги/. Кървях до 8-ми месец. И износих здраво бебе  Hug

Сигурно са ти го казали де - единственото което прябва да правиш сега е да не се преумаряш и да пиеш 10 пъти по-висока доза фолиева.

# 26
  • Мнения: 171
Искам да се извиня, че се включвам в темата, за да задам въпрос. Когато родих моята дъщеричка, откриха в мен наличие на добавъчна плацента. И тъй като за мен е голяма мистерия как се е формирала тази допълнителна плацента, искам да попитам дали е възможно това да е свързано със Синдрома на изчезващия близнак. Имах идеално лека бременност без каквото и да било кървене.

# 27
  • Мнения: 2 746
Искам да се извиня, че се включвам в темата, за да задам въпрос. Когато родих моята дъщеричка, откриха в мен наличие на добавъчна плацента. И тъй като за мен е голяма мистерия как се е формирала тази допълнителна плацента, искам да попитам дали е възможно това да е свързано със Синдрома на изчезващия близнак. Имах идеално лека бременност без каквото и да било кървене.

Точно това е било и при тебе - "изчезнал" близнак.Интересно, когато те гледаха на видеозон не я ли видяха?
Най-важното е, че детенцето ти е живо и здраво.

# 28
  • Мнения: 171
Всеки месец съм ходила на ехограф, а в края на бременността - и още по-често, но никой не е и намеквал за нещо подобно. Понеже преносих с 12 дни, правих и прегледи при още няколко  гинеколози освен наблюдаващата ме по ЗК. Точно това ме учудва много: как е възможно такава аномалия каквато е наличието на добавъчна плацента да остане незабелязана и още повече да не е свързана с проблеми по износването на детето. Включих се, понеже прочетох по-нагоре, че:
Единият ембрион може да спре да се развива и в начална бременност да се резорбира без да има кръвотечене  Naughty
Синдром на "изчезващия близнак" по никакъв начин не влияе на това да износиш и родиш здраво бебе.

# 29
  • Мнения: 3 591
неможе да е това - първо, че близнака "изчезва" много по-рано, преди да се сформира плацентата  във вида в който е при раждаенто, освен това, дори и да се е случило това, тя би трябвало да раждането да се резорбира.

Аномалиите във размера и формата на плацентата са нещо което се среща много често - при всяка жена са различни. Понякога има леко отлепване, и разрастване на плацентата в последствие, което може да промени размерите и формата и. Понякога не се знае от какво са. И да - това не винаги може да се види на видеозон и не пречи на бременността. Това е нещо което не трябва да те тревожи. Wink

Синдрома на изчезващия близнак е притеснителен, само когато се случи 2рата половина на бременността и когато "изчезващото" бебе предизвиква силно кървене и застрашава живота на другото. За щастие това се случва рядко, А за още по-голямо щастие дори и в тези ситуации има шанс бебето да се износи.
При мен последствията бяха само много ниско тегло на бебенцето - роди се 2500, но и аз кървях почти 8 месеца все пак и не се е хранило достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт